Skip To Content
Nástenné nabíjačky

Nájdite pre svoje elektrické vozidlo tú správnu nástennú nabíjačku

Najpohodlnejší spôsob nabíjania elektrického vozidla doma je pomocou domácej nabíjacej stanice na striedavý prúd. Nástenné nabíjačky sú optimálne prispôsobené vášmu vozidlu a nabijú akumulátor oveľa rýchlejšie a bezpečnejšie ako akákoľvek bežná domáca zásuvka

Nástenné nabíjačky (alebo nástenné nabíjacie stanice) sa ľahko obsluhujú a vďaka režimu automatického spustenia sa môžu použiť hneď po profesionálnej inštalácii. Pokročilejšie inteligentné nástenné nabíjačky vám ponúkajú aj ďalšie užitočné funkcie: nástennú nabíjačku môžete napríklad zdieľať s ostatnými používateľmi prostredníctvom aplikácie, spravovať prístupové práva, plánovať čas nabíjania či dokonca vytvárať aplikačné správy.

 

Pri kúpe nástennej nabíjačky si dajte pozor na rozdiely v integrovanej nabíjacej jednotke svojho elektrického vozidla (palubná nabíjačka, skr. OBC), elektrické fázy a rýchlosť nabíjania. Alebo môžete ísť priamo do nášho obchodu, kde bezpochyby nájdete nástennú nabíjačku alebo inteligentnú nástennú nabíjačku, ktorá bude najlepšie vyhovovať vášmu vozidlu Opel.

Portfólio nástenných nabíjačiek

Jednofázová s káblom/3,7/4,6 kW 

Trojfázová s káblom/11 kW

 

Ideálne riešenie pre vaše elektrické vozidlo Opel je k dispozícii ako jednofázová alebo trojfázová verzia. Pre rýchle nabíjanie sú ideálne trojfázové nástenné nabíjačky. Svoje trojfázové vozidlo si môžete nabiť aj jednofázovou nástennou nabíjačkou – ale potrvá to dlhšie.

 

Táto možnosť nabíjania je pre vás tá pravá, ak...

 

    ... pravidelne nabíjate elektrické vozidlo doma.

    ... okrem nabíjania nepotrebujete žiadne ďalšie funkcie.

 

Naše nástenné nabíjačky a ďalšie príslušenstvo nájdete na stránke Opel+:

Portfólio inteligentných nástenných nabíjačiek

Trojfázová/11 kW s káblom alebo 22 kW bez kábla

 

Optimálne riešenie nabíjania, ak chcete svoju nástennú nabíjačku zdieľať s inými používateľmi, vytvárať aplikačné správy a plánovať čas nabíjania. Vďaka aplikácii Smart Wallbox budete mať vždy všetko pod kontrolou. V ponuke ako trojfázová verzia.

 

Táto možnosť nabíjania je pre vás tá pravá, ak...

 

... chcete využívať aj ďalšie funkcie, ako je napríklad hlásenie poruchy či údržba na diaľku.

... chcete svoju nástennú nabíjačku zdieľať s inými používateľmi, spravovať prístupové práva alebo vytvárať individuálne aplikačné správy. 

 

Tú pravú nástennú nabíjačku si nájdete na stránke Opel+.

Náklady na nástenné nabíjačky

Kúpa nástennej nabíjačky pre domácnosť stojí za to, pretože je to najbezpečnejšie, najpraktickejšie a najrýchlejšie riešenie pre nabíjanie vášho elektrického vozidla. Náklady sa pohybujú od 800 eur (jednofázová, nabíjací výkon 3,7/4,6 kW, prúd 16 A) do 1 300 eur (inteligentná nástenná nabíjačka trojfázová, 16 A). Pri kúpe zvážte svoje potreby a podmienky vášho domu alebo bytu. 

Ďalšie náklady vzniknú za inštaláciu a prípadne aj za príslušné pripojenie. 

 
Inteligentná nabíjačka. inteligentná voľba. 

Zabezpečte si prémiu financovania KfW vo výške 900 eur hneď teraz.1

 

Banka KfW Bank podporuje nákup, inštaláciu a pripojenie inteligentnej nástennej nabíjačky na súkromné použitie dotáciou vo výške 900 eur1. Predpokladom je nabíjacia stanica s inteligentným ovládaním, napríklad inteligentná nástenná nabíjačka od spoločnosti Opel. Vyberte si teraz na Opel+ a zabezpečte si dotáciu !I96

 

Získať dotáciu KfW vo výške 900 eur je takéto jednoduché1:

 

  • Vyberte si inteligentnú nástennú nabíjačku Opel.
  • Odošlite žiadosť banke KfW Bank.
  • Po jej schválení si kúpte inteligentnú nástennú nabíjačku.
  • Objednajte si službu inštalácie od spoločnosti inno2Grid.
  • Odošlite faktúry.
  • Užite si dotáciu KfW vo výške viac ako 900 eur.1

 

Všetky ďalšie podrobnosti o dotácii inteligentnej nástennej nabíjačky Opel nájdete na stránke www.kfw.de. Váš Opel partner vám tiež rád poradí.

 

1Dotácia od banky KfW-Bank závisí od úspešnej žiadosti pred nákupom. Viac informácií o podmienkach a o tom, ako podať žiadosť, nájdete na webovej stránke KfW o nabíjacích staniciach pre elektrické vozidlá www.kfw.de.

Profesionálna inštalácia

Keď ste sa už rozhodli pre nástennú nabíjačku, nás partner Inno2Grid vám ju s radosťou nainštaluje a opraví.

Všetko o nástenných nabíjačkách

Aké pripojenie k sieti potrebuje nástenná nabíjačka?

Trojfázová nástenná nabíjačka vyžaduje vysokonapäťové pripojenie, pretože vaše elektrické vozidlo sa dá úplne nabiť za päť hodín iba s výkonom 11 kW. Jednofázové nástenné nabíjačky nevyžadujú vysokonapäťové pripojenie. Keďže ich nabíjací výkon je iba 4,6 kW, nabitie trvá oveľa dlhšie. V zásade platí, že čím máte vyšší výkon, tým rýchlejšie sa akumulátor opäť nabije.

Ktorú nástennú nabíjačku potrebujem doma?

To závisí od toho, na akom elektrickom vozidle jazdíte, aké podmienky máte doma – a čo potrebujete: chcete si len doma čo najrýchlejšie nabiť vozidlo – alebo radšej cez noc? Potrebujete možnosť inteligentného nabíjania, ktoré je možné sledovať a ovládať prostredníctvom aplikácie? Ponúkame vám ideálne riešenia nabíjania, ako aj zodpovedajúce káble pre domáce a priemyselné zásuvky. Ak máte záujem o rýchlejšie nabíjanie, odporúčame naše nástenné nabíjačky s výkonom 11 kW, ktoré plne nabijú vaše elektrické vozidlo približne za 5 hodín.

Kto môže inštalovať nástennú nabíjačku?

Na inštaláciu nástennej nabíjačky je vždy potrebné vysokonapäťové pripojenie, preto to musí vykonať odborník. Môže to byť váš dôveryhodný elektrikár, ale existujú aj spoločnosti, ktoré sa špecializujú na nabíjacie stanice. Najlepšie je porozprávať sa s vaším partnerom Opel, spoločnosťou Inno2Grid. Nainštaluje vám nástennú nabíjačku, ktorá bude pripravená na okamžité používanie. 

Koľko stojí domáca nabíjacia stanica?

To v plnej miere závisí od vašich potrieb: Ako rýchlo si chcete elektrické vozidlo nabiť? Budete mať nainštalovanú nástennú nabíjačku tak, aby ste k nej mali prístup iba vy, alebo ju chcete ovládať prostredníctvom aplikácie, aby ju mohli používať aj ostatní? Naše nástenné nabíjačky, ktoré sú v cenovej relácii od 754,47 do 1 294,17 eur, pokrývajú všetky základné potreby.

Môžem si nabiť elektrické vozidlo doma?

Samozrejme! Najlepší spôsob, ako si nabiť elektrické vozidlo doma, je pomocou nástennej nabíjačky na striedavý prúd. Aj pri rýchlosti prenosu energie 11 kW je to oveľa rýchlejšie než používanie domácej zásuvky (1,8 kW), pretože tá nie je vhodná na dlhodobé dodávanie vysokého elektrického výkonu. Je to ako nechať zapnutú elektrickú kanvicu 10 hodín vkuse – kontakty, káble a pripojenia na to jednoducho nie sú dimenzované.