Správna rada

SPRÁVNA RADA

ĽUDIA, KTORÍ TVORIA NAŠU SPRÁVNU RADU.

Michael Lohscheller

  • Generálny riaditeľ spoločnosti Opel Automobile GmbH

 

Michael Lohscheller je generálny riaditeľ spoločnosti Opel Automobile GmbH. Na čele automobilky Opel, bohatej na tradície, stojí od júna 2017. Od septembra 2012 bol zodpovedný za financie automobilky.


Pred vstupom do spoločnosti Opel v septembri 2012 bol výkonným viceprezidentom a finančným riaditeľom spoločnosti Volkswagen Group of America, kde viedol úspešný projekt obratu, ktorý priniesol výrazný rast a zvýšenie zisku.

 

Počas viac ako 20 rokov pôsobenia v spoločnostiach ako Daimler, Mitsubishi Motors Europe a Volkswagen mal rozsiahle zodpovednosti v oblasti financií, IT, marketingu a riadenia predaja, nákupu a logistiky.

 

Tento rodený Nemec sa narodil 12. novembra 1968. Po štúdiu na Univerzite aplikovaných vied v nemeckom Osnabrücku a na univerzite v španielskej Barcelone získal titul v oblasti obchodnej správy. Od roku 1993 do roku 1996 študoval popri zamestnaní riadenie európskeho marketingu na Brunelskej univerzite v Londýne, kde získal titul Magister umenia (MA). Michael Lohscheller je ženatý a má dve deti.

Prečítajte si o nás viac