SKIP TO CONTENT
Správna rada

SPRÁVNA RADA

ĽUDIA, KTORÍ TVORIA NAŠU SPRÁVNU RADU.

Uwe Hochgeschurtz

 

Uwe Hochgeschurtz je Chief Executive Officer (CEO) spoločnosti Opel Automobile GmbH. V manažmente tradičného automobilového výrobcu Opel pôsobí od septembra 2021. Predtým bol vo funkcii CEO Renault Nemecko, Rakúsko a Švajčiarsko.

 

Narodil sa v Kolíne, je tiež členom exekutívneho teamu Stellantis a reportuje priamo  CEO spoločnosti Stellantis Carlosovi Tavaresovi.

 

Hochgeschurtz využíva svojich viac ako 30 rokov skúseností v automobilovom priemysle. Začal svoju kariéru v značke Ford v roku 1990, kde zastával viaceré manažérske úlohy. Napríklad bol Sales Director pre Ford Švajčiarsko a Product Manager a riaditeľ marketingu pre úžitkové vozidlá v Nemecku. V roku 2001 prešiel do VW na pozíciu riaditeľa marketingu úžitkových vozidiel. Po troch rokoch nastúpil v spoločnosti Renault, kde pracoval v oblasti predaja, marketingu a produktového manažmentu, v júni 2016 sa stal CEO Renault Nemecko.

 

Narodil sa vo februári 1963, je nadšeným cyklistom a študoval v Nemecku (Wuppertal & Kolín), Veľkej Británii (Birmingham) a Francúzsku (Paris Dauphine). Získal titul magister (Master) v oblasti riadenia obchodu a manažmentu. Hochgeschurtz je ženatý a má tri deti.

 

Ralph Wangemann

 

Riaditeľ pre ľudské zdroje a manažment práce Opel Automobile GmbH

 

Ralph Wangemann je Riaditeľom pre ľudské zdroje a manažment práce spoločnosti Opel Automobile GmbH od januára 2019.

 

Wangemann začal svoju kariéru v spoločnosti General Motors / Opel v roku 1998 keď nastúpil do funkcie personálneho referenta pre Divíziu popredajných služieb. Potom prešiel viacerými pozíciami manažmentu ľudských zdrojov v Nemecku a Rakúsku. Naposledy bol výkonnným riaditeľom ľudských zdrojov Opel/Vauxhall a riaditeľom ľudských zrojov a vzťahov so zamestnancami pre Nemecko.

 

Ralph Wangemann sa narodil 2. apríla 1970 a študoval právo na Julius Maximilians University vo Würzburgu.

 

Prečítajte si o nás viac