Správna rada

SPRÁVNA RADA

ĽUDIA, KTORÍ TVORIA NAŠU SPRÁVNU RADU.

Michael Lohscheller

  • Generálny riaditeľ spoločnosti Opel Automobile GmbH

 

Michael Lohscheller je generálny riaditeľ spoločnosti Opel Automobile GmbH. Na čele automobilky Opel, bohatej na tradície, stojí od júna 2017. Od septembra 2012 bol zodpovedný za financie automobilky.


Pred vstupom do spoločnosti Opel v septembri 2012 bol výkonným viceprezidentom a finančným riaditeľom spoločnosti Volkswagen Group of America, kde viedol úspešný projekt obratu, ktorý priniesol výrazný rast a zvýšenie zisku.

 

Počas viac ako 20 rokov pôsobenia v spoločnostiach ako Daimler, Mitsubishi Motors Europe a Volkswagen mal rozsiahle zodpovednosti v oblasti financií, IT, marketingu a riadenia predaja, nákupu a logistiky.

 

Tento rodený Nemec sa narodil 12. novembra 1968. Po štúdiu na Univerzite aplikovaných vied v nemeckom Osnabrücku a na univerzite v španielskej Barcelone získal titul v oblasti obchodnej správy. Od roku 1993 do roku 1996 študoval popri zamestnaní riadenie európskeho marketingu na Brunelskej univerzite v Londýne, kde získal titul Magister umenia (MA). Michael Lohscheller je ženatý a má dve deti.

Frédéric Brunet

  • Riaditeľ pre financie a informačné technológie a finančný riaditeľ spoločnosti Opel Automobile GmbH

 

Je absolventom vysokej školy École Centrale de Lyon a svoju kariéru začal v roku 2000 ako audítor v spoločnosti PricewaterhouseCoopers. Do spoločnosti PSA Peugeot Citroën nastúpil v roku 2004 a pôsobil v rôznych funkciách. Zastával post kontrolóra koncernu dozerajúceho na všetky globálne kontrolné aktivity od roku 2017.

 

V rokoch 2014 až 2017 stál na čele divízie koncernu Groupe PSA pre vzťahy s investormi. Predtým pôsobil v Strategickom oddelení, kde dozeral na plánovanie strategických projektov a finančné vplyvy. V rokoch 2012 až 2014 získal Frédéric Brunet medzinárodné skúsenosti ako finančný riaditeľ koncernu Groupe PSA pre región Latinskej Ameriky.

Xavier Duchemin

  • Riaditeľ spoločnosti Opel Automobile GmbH pre predaj, popredajné služby a marketing

 

Xavier Duchemin je riaditeľom spoločnosti Opel Automobile GmbH pre predaj, popredajné služby a marketing. Pred nástupom do funkcie bol výkonným riaditeľom predaja spoločnosti Opel / Vauxhall Europe a túto funkciu zastával od marca 2018.

 

Ako absolvent obchodnej školy HEC v Paríži od roku 1991 zastával viacero vysokých funkcií v oblasti obchodu a marketingu v koncerne Groupe PSA. Od januára 2017 bol Xavier Duchemin riaditeľom spoločnosti PSA pre maloobchod, predtým riaditeľom spoločnosti Peugeot France, výkonným marketingovým riaditeľom spoločnosti Citroën pre svet a generálnym riaditeľom spoločnosti Citroën vo Veľkej Británii a Rakúsku.

Anke Felderová

  • Riaditeľka spoločnosti Opel Automobile GmbH pre riadenie ľudských zdrojov a práce

 

Anke Felderová je riaditeľkou spoločnosti Opel Automobile GmbH pre riadenie ľudských zdrojov a práce od 1. mája 2018.

 

Anke Felderová pôsobí už mnoho rokov vo vedúcich funkciách pre riadenie ľudských zdrojov v nemeckých technologických a strojárskych spoločnostiach, ktoré dlhoročne pôsobia na celosvetovom trhu. Získala medzinárodné skúsenosti z rôznych kultúr v západnej a východnej Európe, Ázii, Latinskej Amerike a USA, kde žila päť rokov. Jej práca je zameraná na strategickú transformáciu organizácií, talenty a organizačný rozvoj, ako aj na pracovné vzťahy  – vždy s cieľom posilniť spoločnosť ako značku a podporiť dosahovanie lepších výsledkov.

 

Pred nástupom do spoločnosti Opel bola Felderová viceprezidentkou koncernu GEA Group pre celkové odmeny v Düsseldorfe, kde zodpovedala za všetky aspekty odmeňovania v celosvetovom meradle ako aj stratégiu riadenia ľudských zdrojov a operácie riadenia ľudských zdrojov. V rokoch 2015 a 2016 bola viceprezidentkou uvedenej spoločnosti pre riadenie ľudských zdrojov v Severnej a Latinskej Amerike so sídlom v meste Columbia v americkom štáte Maryland. V rokoch 2007 až 2015 táto vyštudovaná právnička (absolventka nemeckej Univerzity Christiana Alberta v Kieli) pracovala na rôznych pozíciách a firemných oddeleniach s regionálnou a celosvetovou zodpovednosťou a postupne narastajúcou zodpovednosťou pre spoločnosť Thyssen Krupp. Naposledy pôsobila ako hlavná viceprezidentka pre riadenie ľudských zdrojov pre Severnú Ameriku a Mexiko so sídlom v Chicagu. Felderová bola v tejto funkcii aj členkou Výkonnej rady. Svoju profesionálnu kariéru začala v spoločnosti Grundfos.

Christian Müller

  • Viceprezident pre konštrukcie
  • Člen správnej rady spoločnosti Opel Automobile GmbH

 


Christian Müller bol dňa 1. augusta 2017 vymenovaný za viceprezidenta pre konštrukcie a je členom správnej rady spoločnosti Opel Automobile GmbH. Predtým zastával funkciu viceprezidenta spoločnosti GM Global Propulsion Systems – Europe.

 

Christian začal pracovať v spoločnosti Adam Opel AG ako internista počas štúdia v roku 1990 ešte predtým, ako v januári 1996 začal pracovať ako vývojový inžinier. Počas práce pre aliancie a spoločné podniky koncernu General Motors so spoločnosťami Isuzu a Fiat získal rozsiahle skúsenosti v oblasti konštrukcie a projektového riadenia. V rámci konštrukcie viedol projekt integrácie pohonnej jednotky, ako aj funkcie rozpočtu a plánovania. Od roku 2005 do roku 2010 pracoval v talianskom Turíne, kde bol hlavným konštruktérom a programovým riaditeľom pre viacero programov motorov. Od roku 2010 do roku 2014 pôsobil ako riaditeľ pre európsky rozvoj, kalibráciu a validáciu.

 

Christian Müller sa narodil v roku 1969 v nemeckom Rüsselsheime a na Darmstadtskej univerzite získal magisterský titul zo strojárstva.

Prečítajte si o nás viac