Skip To Content
Lokality

Opel: doma v európe aj vo svete

Zo svojho rodiska v Rüsselsheime sa značka Opel rozšírila do celej Európy aj do sveta. V mnohých európskych krajinách prevádzkujeme moderné výrobné a montážne zariadenia a naše autá predávame na celom svete. Testovacie centrum Dudenhofen sa nachádza v blízkosti hlavného sídla v Rüsselsheime.

Opel Slovensko

Opel Slovensko

O Automobil Import, s.r.o.
Prievozská 4/C,
821 09 Bratislava
Tel: 02/53 483 223

Rüsselsheim: centrum modernej výroby

Sídlo spoločnosti Opel je v nemeckom Rüsselsheime, kde bola spoločnosť založená pred viac ako 110 rokmi. V roku 2002 sa vďaka rekordnej investícii do továrne vo výške 750 miliónov eur stala jednou z najmodernejších automobiliek na svete. Ročná kapacita novej továrne je 180 000 vozidiel. Vyrába sa tu úspešný Opel Insignia. Rüsselsheim je moderným pracoviskom pre približne 15 600 zamestnancov.

Opel: doma v európe aj vo svete

Spoločnosť Opel je jednou z najväčších európskych automobiliek a od augusta 2017 je súčasťou francúzskej automobilovej spoločnosti Stellantis. V roku 2016 spoločnosť Opel predala približne 1,2 milióna vozidiel. Spoločnosť založil v roku 1862 Adam Opel v nemeckom Rüsselsheime a jej ústredie sa už 155 rokov nachádza v rodnom meste tejto značky.

Testovacie centrum Opel

Skúšky a testy na ceste sú neodmysliteľnou súčasťou vývoja, odkedy sa vozidlá navrhujú a vyrábajú. Testovacie centrum Opel bolo otvorené v roku 1964 v blízkosti ústredia spoločnosti Opel v Rüsselsheime. Neustále prebiehajú vylepšenia s cieľom vytvoriť najlepší skúšobný areál pre vývoj bezpečných, ekologických, dynamických a spoľahlivých vozidiel. Každý faktor, ktorý ovplyvňuje výkonnosť vozidla, sa testuje na širokej škále dráh. Pokročilé konštrukčné zariadenia umožňujú presné testovanie a meranie faktorov, ako sú životnosť, emisie, bezpečnosť, výkon a spotreba.

Prehľad skúšobných dráh

Na skúšobných dráhach sa teória konfrontuje s realitou. A dobré nápady sa oddelia od tých menej dobrých. Súčasťou skúšobných dráh je:

 

  • klzná plocha na testovanie schopností v zákrute,
  • 4,8 km dlhá vysokorýchlostná kruhová dráha, na ktorej možno dosiahnuť rýchlosť až 250 km/h bez pôsobenia bočných síl,
  • dráha na meranie komfortu a hluku kvôli hodnoteniu hluku odvaľovania pneumatík, hluku v interiéri a komfortu počas jazdy,
  • rozbitá dráha ukáže pravdu na 900 metroch výmoľov a hrboľov, „zvlnenej cesty“, dlažobných kociek a dláždených povrchov,
  • kopcovitá dráha preverí riadenie, prevodovku a brzdy na svahoch so sklonom až 30 %,
  • skúšobná dráha na testovanie odolnosti obsahuje veľa rôznych povrchov vrátane asfaltu a dlaždíc, zvlnení a početných zákrut, vrátane štrkových, blatových, lesných a prašných ciest, časti s vodou alebo slanou vodou a dvoch nakladacích rámp,
  • oblasť na testovanie výkonnosti je ideálna na overenie dynamiky vozidla alebo na výcvik vodičov,
  • na dráhe na testovanie ovládateľnosti sa nachádza 16 zákrut a dolín, svahov nahor aj nadol.

Kontrolné služby

Služby pre vodičov a konštruktérov, ktoré poskytuje testovacie centrum, sú k dispozícii aj pre spoločnosti, ktoré nepatria spoločnosti Opel Automobile GmbH. Ak máte akékoľvek ďalšie otázky, kontaktujte nás.

Kontakt

Ďalšie otázky zodpovieme na adrese:


Opel Automobile GmbH
Opel Test Center
Am Opel Prüffeld 2
D-63110 Rodgau-Dudenhofen

Kontakt pre služby pre konštruktérov: Dudenhofen.Einsatzplanung@de.opel.com
Kontakt pre podujatia: Dudenhofen.Testzentrum@de.opel.com

Prečítajte si o nás viac