Skip To Content
Prehľad

Movano-e

Nové Movano-e završuje obnovu a elektrifikáciu kompletného radu ľahkých úžitkových vozidiel značky Opel sprístupnením čisto elektrického pohonu. Nové Movano-e je dokonalý nemecký nástroj pre každú prepravnú úlohu, s legendárnou úložnou kapacitou typickou pre vozidlá Opel a pokročilými asistenčnými systémami vodiča, ktoré ponúka maximálnu produktivitu a nižšie prevádzkové náklady

K dispozícii od začiatku roka 2022. 

Objavte varianty modelu Movano-e

Spoznajte svoje nové Movano-e

Hlavné prvky

Flexibilita, komfort, schopnosti, pohonná sústava

Všestranný profesionál

Nový modelový rad Movano-e
Nové Movano-e je pripravené na ťažkú prácu a vďaka rovnakým schopnostiam a všestrannosti, ako majú varianty so vznetovým motorom, dokáže naplniť potreby vášho podnikania bez zníženia užitočného zaťaženia 1285 kg. Movano-e sa dokáže prispôsobiť vašim požiadavkám, ponúka totiž štyri dĺžky, tri výšky a široké spektrum variantov, ako je napríklad dodávka, dvojkabína, podvozok s kabínou, podvozok s dvojkabínou a podvozok, plus továrenské prestavby na sklopný valník, valník či karavan. Movano-e je skrátka ideálny partner bez ohľadu na druh vášho podnikania.

Priestor na prácu

Kabína nového modelu Movano-e
V šikovne prepracovanej kabíne modelu Movano nájdete skutočne praktický priestor, aký potrebujú profesionáli na to, aby boli úspešní. Je tu i všestranná mobilná kancelária, ktorá ponúka dostatok miesta pre vodiča a dvoch spolujazdcov. Do variantu dvojkabína sa zmestia až štyri ďalšie osoby, takže celý tím môže cestovať v pohodlí. S komplexnou ponukou asistenčných systémov vodiča, ktorá zahŕňa napríklad systém automatického bezpečnostného brzdenia, systém upozornenia na vozidlo v mŕtvom uhle či systém varovania pred opustením jazdného pruhu, si každý cestujúci vo vozidle Opel Movano-e môže užívať dokonalý pokoj mysle.

Dobre odvedená práca

Schopnosti nového modelu Movano-e
Nový Opel Movano-e ponúka praktické riešenia pre výzvy moderného podnikania. Systém elektrického pohonu so silným výkonom 90 kW, krútiacim momentom 260 Nm a maximálnou rýchlosťou 110 km/h zaručuje, že aj pri užitočnom zaťažení do 2,1 tony, celkovej hmotnosti vozidla až 4 tony a nákladnom priestore s objemom 17 m3 si nové Movano-e dokáže zachovať pevnú stabilitu a skvelé jazdné vlastnosti. Zaistite budúcnosť svojho podnikania so špičkovou využiteľnosťou nákladného priestoru a bezpečným uložením nákladu.

Profesionálny výkon

Pohonná sústava nového modelu Movano-e
Po sprístupnení variantu s čisto elektrickým pohonom sa konkurencieschopná úspornosť nového modelu Movano-e posunula na celkom novú úroveň a vy môžete šikovne využiť jedinečné výhody jazdy na elektrinu. Odolná pohonná sústava s výkonom 122 k (90 kW) a dojazd až 224 km poskytujú pôsobivé možnosti prepravy nákladu pri nízkych prevádzkových nákladoch a nulových nákladoch na palivo a emisie, ako aj vládne finančné stimuly na cestnú daň či nabíjacie riešenia.

Špičkové vybavenie

Dokonale integrovaný akumulátor

Akumulátor je prakticky umiestnený pod podlahou vozidla a vôbec nezasahuje do nákladného priestoru, takže máte stále k dispozícii úložnú kapacitu 17,0 m3 a tiež užitočné zaťaženie 1285 kg v prípade dodávky, resp. až 1890 kg vo variante podvozok s kabínou. Nové Movano-e bolo stvorené pre výkon, ktorého ponúka 122 k (90 kW) spolu s okamžite dostupným krútiacim momentom 260 Nm a maximálnou rýchlosťou 110 km/h.

 

1 Spotreba energie (kombinovaná)117 kWh/100 km; emisie CO2 0 g/km; dojazd (kombinovaný)  až 224 km (v závislosti od voliteľnej výbavy)(predbežné dáta).

 
Žiadny hluk
Predveďte svoje podnikanie v tom správnom svetle. Prirodzene tichý batériový elektrický pohon nového modelu Movano-e je vhodným riešením pre husto osídlené mestské a obytné oblasti, čo znamená, že prívlastok „bezemisný“ sa rovnako vzťahuje na kontamináciu hlukom aj výfukovými plynmi. Nové Movano-e je počas jazdy tiché vnútri aj navonok, čím znižuje stres vodiča počas dlhých pracovných dní. 
Ekuperačné brzdenie
Prevádzka nového modelu Opel Movano-e je jednoduchá a intuitívna. Vozidlo má len tri jednoznačné jazdné režimy (jazda, neutrál a spätný chod), ktoré sa aktivujú pomocou troch prakticky umiestnených tlačidiel. S novým modelom Movano-e nepremárnite žiadnu časť svojej pracovnej cesty. Keď počas jazdy zložíte nohu z plynu, systém rekuperačného brzdenia zachytáva kinetickú energiu a premieňa ju na elektrinu, čím predlžuje dojazd. 
Rýchle a jednoduché nabíjanie
Nové Movano-e ponúka na výber dva typy akumulátorov – s kapacitou 37 kWh alebo 75 kWh v závislosti od potrebného dojazdu pri každodennej prevádzke. V obidvoch prípadoch sa úplne vybitý akumulátor nabije na 80 % optimálneho dojazdu už za hodinu pomocou verejnej nabíjačky s výkonom 50 kW, čo znamená minimálne prestoje na nabíjanie. Okrem toho má nové Movano-e aj duálnu palubnú nabíjačku (jednofázovú na 7 kW a trojfázovú na 22 kW), ktorá je vhodná na používanie s viacerými druhmi nabíjacích staníc a dokáže cez noc pripraviť nové Movano-e na celý nasledujúci pracovný deň. 
Zobrazenie údajov o vozidle
Prostredníctvom dômyselných senzorov a zobrazovaním údajov o vozidle vám nové Movano-e poskytuje podrobný prehľad o jazdných podmienkach, dojazde a energii. Jazdný režim, dojazd a zostávajúca úroveň nabitia akumulátora sa šikovne zobrazujú vo vnútornom spätnom zrkadle. 
Úplný prístup
S rastúcimi obavami o kvalitu ovzdušia v mestách a stále častejším zavádzaním bezemisných mestských zón sú pre nákladovo efektívne podnikanie stále dôležitejšie elektrické úžitkové vozidlá. Nové Movano-e vás ušetrí od kolísajúcich cien paliva a plnej dane z vozidla. Okrem toho prináša mimoriadne konkurencieschopné prevádzkové náklady a vládne stimuly na nákup. 

Služby Opel pre Elektromobily

Služby Opel pre elektromobily, počnúc nabíjacími riešeniami až po služby mobility,  ponúkajú plynulé a bezstarostné uvedenie do e-mobility.

FlexCare-e

Opel FlexCare-e

FlexCare je praktický program typu všetko v jednom pre pokoj vašej mysle. Ponúkame individuálne balíky pre elektrické a hybridné vozidlá, ktoré obsahujú asistenčnú havarijnú službu, predĺženú záruku a servisné pokrytie.

 

Pozrite si naše balíky FlexCare-e a flexibilne si vyberte úroveň pokrytia!