Podpora vodiča
Elektronický stabilizačný program (esp)
Systém ESP využíva spoločne so systémom riadenia trakcie funkciu pribrzďovania kolies a brzdenia motorom, čím obmedzuje pretáčanie kolies pri strate záberu. Jeho súčasťou je systém adaptívneho riadenia záťaže, ktorý v náročných podmienkach pomáha udržať pôvodnú dráhu nového modelu Movano-e. A to tak, že upravuje nastavenia systému ESP podľa hmotnosti a  rozloženia užitočného zaťaženia. 
Systém rozpoznávania rýchlostných dopravných značiek
Tento systém spolupracujúci s tempomatom vizuálne rozpoznáva dopravné značky a varuje vodiča pred lokálnym obmedzením rýchlosti. 
Tempomat s obmedzovačom rýchlosti
Umožňuje vodičovi udržiavať konštantnú rýchlosť alebo obmedziť maximálnu rýchlosť vozidla. 
Systém varovania pred opustením jazdného pruhu
Pomocou inteligentnej kamery nad vnútorným spätným zrkadlom neustále sleduje cestu. Ak vozidlo vybočí z jazdného pruhu, ozve sa upozornenie v podobe výstražného zvukového signálu. 
Systém upozornenia na premávku za vozidlom
Pri cúvaní z parkovacieho miesta dokáže systém pomocou zadného senzora zaznamenať vozidlá, ktoré sa k novému modelu Movano-e približujú zozadu. Zvukovým výstražným signálom na ne upozorní vodiča, aby nedošlo k zrážke. 
Pokročilý brzdový asistent

Systém1 upozorňuje vodiča zvukovým signálom na nebezpečenstvá pred vozidlom. Ak sa iné vozidlo priblíži na veľmi krátku vzdialenosť a vodič na to nezareaguje, systém automaticky aktivuje brzdenie.

 

1 Asistenčné systémy vodiča od spoločnosti Opel sú určené na podporu vodiča v rámci príslušných obmedzení jednotlivých systémov. Za riadenie vozidla je neustále zodpovedný vodič.

 
Systém upozornenia na vozidlo v mŕtvom uhle
Systém upozornenia na vozidlo v mŕtvom uhle varuje vodiča v prípade, ak je kvôli vozidlám alebo iným objektom v mŕtvom uhle preradenie do iného jazdného pruhu nebezpečné.