Skip To Content
Nabíjacie káble

Správny kábel pre vaše elektrické vozidlo

Máte veľa možností, ako si nabiť svoje elektrické vozidlo – od nabíjacích miest doma až po stanice s rýchlym nabíjaním jednosmerným prúdom, ktoré sú dnes k dispozícii po celom slovensku

Spontánne riešenie: sieťová zástrčka

1,8 kW

 

Najjednoduchšia možnosť nabíjania je nabíjanie z bežnej domácej zásuvky: nie je potrebná žiadna inštalácia a príslušný nabíjací kábel režimu 2 (typ 2, výkon až 1,8 kW) sa štandardne dodáva s vaším elektrickým vozidlom. Výhoda: Stále ste flexibilní. Nevýhoda: Zásuvky a najmä káble nie sú určené na nepretržité nabíjanie elektrického vozidla.

 

Komunikáciu medzi vozidlom a nabíjacím konektorom umožňuje takzvaná integrovaná nabíjačka ICCB. zaisťuje bezpečnosť počas celého procesu nabíjania. 

 

Táto možnosť nabíjania je pre vás tá pravá, ak...

 

... neviete nájsť verejnú nabíjaciu stanicu a musíte nabíjať napríklad u priateľa doma

... vlastníte plug-in hybridné vozidlo (PHEV), ktoré je možné nabíjať cez noc2. 

 

Na pravidelné nabíjanie elektrického vozidla však odporúčame niektorú z našich nástenných nabíjačiek.

Nabíjanie s optimalizovaným výkonom: systém green up od spoločnosti legrand. 

 3,7 kW

 

Zásuvka typu Green Up od spoločnosti Legrand je zásuvka s optimalizovaným výkonom a ponúka maximálny výkon s kratším časom nabíjania s maximálnym nabíjacím prúdom 16 A a v závislosti od variantu nabíjací výkon 3,7 až 22 KW. Nabíjacie stanice je možné ovládať prostredníctvom aplikácie a rozhrania Bluetooth.

 

Ak chcete využívať plný výkon tejto zásuvky, budete potrebovať aj nabíjací kábel s optimalizovaným výkonom3. Je to jediný spôsob, ako zaistiť maximálny nabíjací výkon a zaručiť rýchle a bezpečné nabíjanie bez prehrievania.

 

Náš partner Inno2Grid sa rád postará o celú inštaláciu za vás. <odkaz na vstupnú stránku miestneho partnera pre inštaláciu>

 

Táto možnosť nabíjania je pre vás tá pravá, ak...

 

... zvyknete jazdiť výrazne menej ako 200 km za deň 

... nabíjate vozidlo doma menej často ako napríklad v práci

... vlastníte plug-in hybridné vozidlo (PHEV), ktoré sa dá nabiť za 4 hodiny2.

Zrýchlené nabíjanie: doma alebo na cestách

7,4 kW/11 kW

 

Chcete si doma nabíjať elektrické vozidlo rýchlejšie? Nástenná nabíjačka je potom pre vás to pravé riešenie. Môže sa namontovať na stenu alebo na stojan.

 

Spoločnosť Opel ponúka na výber nástenné nabíjačky a inteligentné nástenné nabíjačky <odkaz na časť Nástenné nabíjačky>, ktoré sa hodia k nabíjacej jednotke vo vašom elektrickom vozidle (palubná nabíjačka, skr. OBC). Sú jednofázové alebo trojfázové.

 

Mimochodom: Náš partner Inno2Grid je nielen najlepšou voľbou pre inštaláciu, ale ponúkne vám aj ideálne služby pre vaše nabíjacie riešenie <odkaz na vstupnú stránku miestneho partnera pre inštaláciu>. 

 

Tip: Nástenné nabíjačky sa zvyčajne dodávajú s napevno nainštalovaným nabíjacím káblom režimu 3. Aby ste si mohli nabiť elektrické vozidlo podľa potreby aj na verejnej nabíjacej stanici so striedavým prúdom, je najlepšie mať tento kábel stále so sebou. 

 

Našu rozsiahlu sieť nabíjacích staníc po celej Európe nájdete tu: Služby Free2Move <odkaz na miestne služby Free2Move>.  

 

Táto možnosť nabíjania je pre vás tá pravá, ak...

 

... pravidelne nabíjate elektrické vozidlo doma alebo na cestách

... chcete cez noc dobiť energiu spotrebovanú cez deň.

Rýchle verejné nabíjanie
Rýchlonabíjacie stanice s jednosmerným prúdom sa často nachádzajú na diaľničných čerpacích staniciach a v centrách veľkých miest. Predstavte si, že si dáte 30-minútovú prestávku na kávu a vaša Corsa-e sa zatiaľ nabije na 80%1

Na rýchlonabíjacej stanici s jednosmerným prúdom je natrvalo nainštalovaný nabíjací kábel režimu 4. S nabíjacím preukazom Free2Move <odkaz na miestne služby Free2Move> tam môžete aj platiť. 

 

Upozorňujeme, že k nabíjaniu na rýchlonabíjacích staniciach s jednosmerným prúdom (Kombinovaný systém nabíjania CCS4) majú prístup iba plne elektrické vozidlá (BEV). Vzhľadom na nízku kapacitu akumulátora tam nemôžete nabíjať naše plug-in hybridné modely (PHEV).

 

Táto možnosť nabíjania je pre vás tá pravá, ak...

 

... jazdíte na dlhšie vzdialenosti a cestou potrebujete dobíjať.

Všestranný pomocník: univerzálna nabíjačka

1,8 kW až 11 kW

 

S univerzálnou nabíjačkou je možné všetko: nabíjať môžete z domácej zásuvky, priemyselnej zásuvky (vyžaduje sa inštalácia) a aj na verejných nabíjacích staniciach so striedavým prúdom.

 

Univerzálna nabíjačka ponúka výkon až 22 kW – za predpokladu, že máte trojfázovú priemyselnú zásuvku (norma CEE16, trojfázový prúd). Ak ju pripojíte k bežnej domácej zásuvke, ponúkne výkon nabíjacieho kábla režimu 2.

 

Tip: Univerzálna nabíjačka je ideálna na nabíjanie v zahraničí! Adaptéry pre rôzne typy zásuviek nájdete v našom katalógu príslušenstva Opel+.

 

 

Adaptéry pre rôzne typy zásuviek sú v ponuke v online katalógu príslušenstva Opel+. <odkaz na miestny katalóg príslušenstva Opel+>

 

Táto možnosť nabíjania je pre vás tá pravá, ak...

 

... máte možnosť pohodlne nabíjať doma cez noc

... naplno využívate dojazd svojho elektrického vozidla, a potom ho doma nabíjate

... používate univerzálny nabíjací kábel doma ako nástennú nabíjačku

... niekedy cestujete na dlhšie vzdialenosti a chcete si vziať so sebou univerzálny nabíjací kábel, aby ste mohli nabíjať kdekoľvek, kde nájdete vhodnú zásuvku.

 

Tip: Ak pravidelne nabíjate na cestách, odporúčame nástennú nabíjačku pre domácnosť a nabíjací kábel režimu 3 na cestách.

Príslušenstvo Opel na nabíjanie elektrických vozidiel

Aby ste boli stále flexibilní, je dôležité mať možnosť nabiť si elektrické vozidlo všade, kde je to možné. Možnosti siahajú od bežných zásuviek cez napevno nainštalované nabíjacie stanice, ako sú nástenné nabíjačky,  až po rýchlonabíjacie stanice. Vysvetlíme vám, aké rôzne nabíjacie káble sú k dispozícii a kde si ich môžete kúpiť.

Všetko o o nabíjacích kábloch a zástrčkách

Aktuálne informácie o nabíjacích kábloch a zástrčkách

Pretože rôzne možnosti nabíjania vyhovujú rôznym profilom mobility, v našom katalógu príslušenstva Opel nájdete výber rôznych typov nabíjacích káblov. Presne vám vysvetlíme, ktoré káble skutočne potrebujete.

Ktorý nabíjací kábel sa na čo hodí najlepšie?

Základný domáci kábel (typ 2) je ideálny na jednoduché nabíjanie pomocou domácej zásuvky. Z nej by ste však mali nabíjať iba v prípade, ak nemáte inú možnosť.

Predĺžený domáci kábel (3,7 kW) je dobrým riešením pre dobíjanie doma – najmä ak jazdíte menej ako 200 km denne a zvyknete nabíjať vozidlo na cestách. 

Tieto dva základné káble sú vhodné aj pre plug-in hybridné vozidlá, pretože ich menšie akumulátory je možné plne nabiť už za 4 hodiny. 

Jednofázové alebo trojfázové káble sú ideálne v prípade, ak sa spoliehate na verejné nabíjacie stanice, napríklad preto, že si nemôžete nainštalovať nabíjačku doma. Mimochodom, trojfázový kábel umožňuje rýchlejšie nabíjanie.

Univerzálne nabíjacie káble s príslušným adaptérom sa môžu používať kdekoľvek – na cestách, v domácnosti alebo z priemyselnej zásuvky.

Čo je to nabíjací kábel typu 2?

Základný domáci kábel (typ 2) sa dodáva v rámci štandardnej výbavy spolu s vaším elektrickým vozidlom Opel. Dá sa zasunúť do každej zásuvky, takže je ideálny v prípade, že nemáte možnosť dostať sa k nabíjacej stanici. Nabíjací kábel typu 2 nedokáže premeniť striedavý prúd na jednosmerný tak, ako nástenná nabíjačka. Tento proces sa preto odohráva vo vnútri samotného elektrického vozidla, a preto aj dlhšie trvá. Nabíjacie káble typu 2 sú vhodné aj pre plug-in hybridné vozidlá, pretože majú menší akumulátor a dajú sa nabiť cez noc. Môžu sa pripojiť aj k nástennej nabíjačke.

Ako si nabijem elektrické vozidlo?

Bez ohľadu na to, či nabíjate elektrické vozidlo doma na nástennej nabíjačke alebo na rýchlonabíjacej stanici na cestách, pri každom nabíjaní je potrebné dodržiavať nasledujúce body:

 

1. Vypnite motor.

2. Ak nabíjate na verejnej nabíjacej stanici, musíte sa zaregistrovať alebo autorizovať (prostredníctvom aplikácie, nabíjacej karty alebo QR kódu na nabíjacej stanici).

3. Otvorte kryt, pripojte vozidlo k nabíjacej stanici (pomocou vlastného kábla alebo kábla na stanici).

4. Spustite proces nabíjania online, v aplikácii alebo na svojej nástennej nabíjačke.

5. Keď sa dosiahne požadovaná úroveň nabitia, nabíjanie môžete zastaviť. Ak je akumulátor nabitý, nabíjanie sa zastaví automaticky.

6. Teraz sa na verejnej nabíjacej stanici odhláste.

7. Odpojte vozidlo od nabíjacej stanice. Najprv odpojte vozidlo!

8. Spustite motor – šťastnú cestu! 

 

Tip: Parkujte čo najbližšie k nabíjacej stanici, aby nikto nezakopol o nabíjací kábel. 

 

Ak máte garáž a dávate prednosť výkonnému nabíjaniu, pretože pravidelne cestujete na dlhšie vzdialenosti a chcete byť všade flexibilní, odporúčame univerzálnu nabíjačku s adaptérmi pre:

- domácu zásuvku (1,8 kW)

- verejné nabíjacie stanice (7,4 kW/11 kW)

- priemyselnú zásuvku (CEE 16, trojfázová).

 

Potrebujete časté a rýchle nabíjanie – doma aj na cestách? Potom odporúčame:

- základný domáci kábel

- nabíjací kábel typu 3

- nástennú nabíjačku alebo inteligentnú nástennú nabíjačku.