Skip To Content
Elektrické a hybridné modely

Naše elektrické vozidlá a dodávky

Zjednodušená e-mobilita

Naše elektrické vozidlá sa tak jednoducho používajú, že pri ich nabíjaní máte pocit, akoby ste nabíjali smartfón. Služby Opel pre elektromobily* vám pomôžu s prechodom na elektromobilitu a zároveň umožnia vyťažiť z nej čo najviac. A navyše, nezabudnite, že ku každému novému elektrickému alebo hybridnému vozidlu Opel dostanete Opelektrikartu nabitú až na 500 EUR.

Naše elektrické vozidlá: rovnako mnohotvárne ako vy

Pre každého niečo

Pre veľké aj menšie rodiny. Pre fanúšikov elektrických SUV. Pre tých, ktorí majú záujem jazdiť na elektrinu a bez emisií. Pre tých, ktorí sa chcú k udržateľnej mobilite dostať už v pätnástich. Pre všetkých tých, ktorí hľadajú cenovo dostupný elektromobil. A pre tých, ktorí snívajú o elektrickej dodávke alebo mikrobuse pre svoje podnikanie. S nami máte istotu, že nájdete presne také elektrické vozidlo, aké hľadáte.

Šikovný elektromobil do mesta

Cenovo dostupná cesta k elektromobilite

Tento šikovný malý elektromobil je nielen krásny, ale vďaka štátnym dotáciám aj cenovo dostupný: naskočte do nového úžasného modelu Corsa-e1 a odvezte sa do mesta úplne bez emisií. A v čase, ktorý tam strávite, napríklad nákupmi, neparkuje vaša Corsa-e len tak hocikde. Zaparkovali ste ju na verejnej nabíjacej stanici, takže má plné ruky práce s nabíjaním – už za polhodinu to zvládne takmer doplna2.

 

1Spotreba energie (kombinovaná) 17,1 – 15,6 kWh/100 km; emisie CO2 0 g/km; dojazd (kombinovaný) 329 až 362 km (v závislosti od voliteľnej výbavy).

2Skutočný dojazd sa môže v každodenných podmienkach líšiť a závisí od rôznych faktorov, najmä od jazdného štýlu vodiča, podmienok na trase, vonkajšej teploty, používania kúrenia či klimatizácie, ako aj od funkcie prípravy teploty v kabíne pred jazdou. Čas nabíjania cca 5 h 15 min (cca 11 kW, 3-fázové).

Elektromobil s nádychom odlišnosti

Pre rodiny, ktoré chcú jasne vyjadriť svoj názor

Všedné veci nie sú nič pre vás? Vitajte vo svete modelu Mokka-e1 – pretože s ním môže byť každý práve taký svojrázny, ako chce. Ste nočná sova? Môžete sa tešiť na početné nočné jazdy – vďaka inteligentným maticovým LED® svetlám budete stále v bezpečí. Zbožňujete spontánne výlety s rodinou? S dojazdom 300 km na elektrinu2 sa vám otvárajú všetky možnosti. Radi sa nechávate rozmaznávať? V tom prípade stačí, ak sa usadíte za volant – Mokka-e vám ponúka vyhrievané sedadlo aj relaxačnú masáž. 

 

1Spotreba energie (kombinovaná) 17,8 – 17,4 kWh/100 km; emisie CO2 0 g/km; dojazd (kombinovaný) 318 až 324 km (v závislosti od voliteľnej výbavy).

2Skutočný dojazd sa môže v každodenných podmienkach líšiť a závisí od rôznych faktorov, najmä od jazdného štýlu vodiča, podmienok na trase, vonkajšej teploty, používania kúrenia či klimatizácie, ako aj od funkcie prípravy teploty v kabíne pred jazdou. Čas nabíjania cca 5 h 15 min (cca 11 kW, 3-fázové).

Elektromobil, s ktorým nezostane kameň na kameni

Pohodlie a priestor pre veľké rodiny

Uľahčite svojej rozrastenej rodine život: v modeli Combo-e Life1 nájdete viac než dosť miesta až pre 7 osôb, okrem toho však prináša aj množstvo šikovných riešení, ktoré potešia mladých i starých. Na začiatok je tu zvýšená poloha predných sedadiel –  tým sa to však nekončí. Až 28 úložných priestorov na fľaše s vodou, knihy či hry a štedrý dojazd 280 km2 sú zárukou, že ani tí najväčší dobrodruhovia sa nebudú musieť obmedzovať. 

 

1Spotreba energie (kombinovaná) 17,5 - 19,4 kWh/100 km; emisie CO2 0 g/km; dojazd (kombinovaný) 245 až 318 km (v závislosti od voliteľnej výbavy).

2Skutočný dojazd sa môže v každodenných podmienkach líšiť a závisí od rôznych faktorov, najmä od jazdného štýlu vodiča, podmienok na trase, vonkajšej teploty, používania kúrenia či klimatizácie, ako aj od funkcie prípravy teploty v kabíne pred jazdou. Čas nabíjania cca 5 h 05 min (cca 11 kW, 3-fázové).

Elektrické vozidlo, v ktorom sa cítite ako doma

Atmosféra salónika pre celú rodinu

Celá rodina aj so psom skočíte do auta1, aby ste si užili zábavný deň mimo domu. Jednoducho naložíte všetko potrebné a vďaka zadnému výklopnému oknu ani nemusíte otvárať kufor, ak chcete niečo pribaliť na poslednú chvíľu. Onedlho ste na ceste a teraz sa každý môže venovať tomu svojmu – zatiaľ čo vpredu sa o vás stará funkcia masáže, tí vzadu si môžu zahrať človeče na stolíku s konfiguráciou oproti sebe otočených sedadiel. Ujo Fero si potrebuje pospať? Žiaden problém. Auto má predsa tichý elektrický pohon2

 

1Spotreba energie (kombinovaná) 27,3 – 21,7 kWh/100 km; emisie CO2 0 g/km; dojazd (kombinovaný) 231 až 329 km (v závislosti od voliteľnej výbavy).

2Skutočný dojazd sa môže v každodenných podmienkach líšiť a závisí od rôznych faktorov, najmä od jazdného štýlu vodiča, podmienok na trase, vonkajšej teploty, používania kúrenia či klimatizácie, ako aj od funkcie prípravy teploty v kabíne pred jazdou. Čas nabíjania cca 4 h 45 min (cca 11 kW, 3-fázové).

Plug-in hybridy: posúvajú inovácie vpred

Vždy ten správny pohon

Naša technológia plug-in hybridného pohonu je určené ľuďom, ktorí chcú zo svojej jazdy vyťažiť maximum – ale zároveň chcú aj viac flexibility. Vyvinuli sme ju pre všetkých tých, ktorí hľadajú to najlepšie z hľadiska výkonu a hospodárnosti a chcú mať na výber rôzne jazdné režimy: športová alebo úsporná jazda, pohon predných alebo všetkých kolies.

Kompaktný, no veľmi úspešný v každom smere

Pre každého, kto chce robiť veci inak
Nový Opel Astra Plug-in Hybrid nie je z tých, čo kráčajú z davom. Skôr je to auto, ktoré nanovo definuje existujúci štandard. Stačí sa pozrieť na jeho unikátny dizajn a kultovú masku Opel Vizor® – a to je len jeden z jeho mnohých skvelých prvkov. Jeho inovačná technológia plug-in hybridného pohonu nastavuje v triede kompaktných vozidiel nový štandard z hľadiska úspornosti. Môžete sa tešiť z neobmedzeného prístupu do mestských centier a zároveň využívať výhody výrazne nižšej dane z motorových vozidiel. Tak na čo ešte čakáte? Ráčte nastúpiť! 

Elektrické SUV, ktoré prináša to najlepšie z oboch svetov

Náš plug-in hybrid pre bystré rodiny

V modeli Grandland Plug-in Hybrid1 zakaždým jazdíte s tým správnym pohonom. Na diaľnici alebo pri potrebe vyššieho výkonu, napríklad pri predbiehaní, sa využíva elektromotor spolu so spaľovacím motorom. Keď potrebujete vyzdvihnúť deti zo školy alebo skočiť na nákup, vtedy je to všetko o čisto elektrickom pohone. Nabíjanie? Malina: Grandland doplna nabijete cez noc2 – pohodlnejšie to už ani nemôže byť. A ak sa rozhodnete pre pohon všetkých kolies, Grandland sa bude cítiť ako doma aj na náročnejších povrchoch. 

 

1Spotreba energie (kombinovaná) 1,5 - 1,7 l/100 km; emisie CO2 34 - 37 g/km; dojazd (kombinovaný) 57 až 78 km (v závislosti od režimu a voliteľnej výbavy).

2Skutočný dojazd sa môže v každodenných podmienkach líšiť a závisí od rôznych faktorov, najmä od jazdného štýlu vodiča, podmienok na trase, vonkajšej teploty, používania kúrenia či klimatizácie, ako aj od funkcie prípravy teploty v kabíne pred jazdou. Čas nabíjania cca 2 – 4 hodiny (22 kW, trojfázové).

Naša elektrická dodávka

Partner pre vaše podnikanie

Či už ako elektrický mikrobus, elektrická dvojkabína alebo elektrická dodávka: s našimi plnoelektrickými úžitkovými vozidlami vám vždy ponúkneme presne to správne prepravné riešenie. A aj sa vám to vyplatí: maximálna spoľahlivosť, nízke prevádzkové náklady a finančné výhody v podobe len 0,25 % dane v prípade súkromného používania čisto elektrického služobného vozidla.

Úžasne štýlová elektrická dodávka

Vaša presvedčivá vizitka

Tento partner posunie vaše podnikanie na ďalšiu úroveň. Najmodernejšie vybavenie z neho robí nielen vašu mobilnú kanceláriu, ale aj skutočného pracanta, ktorý vás nadchne svojou nosnosťou – a to oveľa väčšou, než by ste od kompaktnej dodávky čakali. A, samozrejme, je tiež 100 % elektrický1,2. Vaši zákazníci uvidia, že svojou troškou prispievate k znižovaniu znečistenia v mestách.

 

1 Spotreba energie (kombinovaná) 22,7- 17,2 kWh/100 km; emisie CO2 0 g/km; dojazd (kombinovaný) 249 až 280 km (v závislosti od voliteľnej výbavy).

2 Skutočný dojazd sa môže v každodenných podmienkach líšiť a závisí od rôznych faktorov, najmä od jazdného štýlu vodiča, podmienok na trase, vonkajšej teploty, používania kúrenia či klimatizácie, ako aj od funkcie prípravy teploty v kabíne pred jazdou. Čas nabíjania cca 5 h 05 min (cca 11 kW, 3-fázové).

Elektrické vozidlo? Dodávka? Oboje!

Posuňte svoje podnikanie s elektrickým pohonom

To najlepšie je pre vás dosť dobré len preto, že kladiete dôraz na bezchybné remeselné spracovanie, najlepšie materiály a včasné dodanie. Potrebujete sa dostať k svojim zákazníkom úplne všade, či už v meste, alebo mimo neho, takže štedrý nákladný priestor je absolútne nevyhnutný. Zároveň však dbáte aj na hospodárnosť, a preto sú dôležité nízke prevádzkové náklady – koniec-koncov si chcete zachovať konkurencieschopnosť. Teraz nastúpte do svojho vozidla Vivaro-e1,2 a môžete si byť istí jednou vecou: všetko je možné. 

 

1 Spotreba energie (kombinovaná) 27,3 - 21,7 kWh/100 km; emisie CO2 0 g/km; dojazd (kombinovaný) 231 až 329 km (v závislosti od voliteľnej výbavy).

2 Skutočný dojazd sa môže v každodenných podmienkach líšiť a závisí od rôznych faktorov, najmä od jazdného štýlu vodiča, podmienok na trase, vonkajšej teploty, používania kúrenia či klimatizácie, ako aj od funkcie prípravy teploty v kabíne pred jazdou. Čas nabíjania cca 4 h 45 min (cca 11 kW, 3-fázové).

Dokonalé riešenie pre všetky vaše prepravné úlohy

Posúva vaše podnikanie vpred
Nový Opel Movano-e splní všetky vaše potreby – je totiž rovnako všestranný ako naftové modely, pričom ponúka nákladný priestor bez akýchkoľvek obmedzení a užitočné zaťaženie až 1 285 kg. Vo verzii dodávky sú k dispozícii štyri dĺžky a tri výšky karosérie. Varianty typu podvozok sa zasa hodia pre široké spektrum karosérií a prestavieb, ako sú napríklad sklápače, valníky či karavany.

Elektrické vozidlá sú budúcnosť

Prečo sa oplatí prejsť na elektrické vozidlo

Elektromobilita predstavuje zložitú problematiku – my vám ju však uľahčíme a poskytneme vám prehľad všetkých dôležitých tém. Predstavíme všetky výhody a fakty, ktoré hovoria v prospech elektromobility. Dozviete sa všetko o nabíjaní a dojazde elektromobilov. A napokon vám poskytneme dôležité informácie o finančných a daňových výhodách, ktoré si môžete uplatniť pri kúpe elektromobilu. 

Elektromobily, dodávky a hybridné modely značky Opel

Vyberte si model a vyrazte na cestu bez emisií. 

Naše elektrické modely

Opel Corsa-e. Spotreba energie (kombinovaná) 17,1 – 15,6 kWh/100 km; emisie CO2 0 g/km; dojazd (kombinovaný) 329 až 362 km (v závislosti od voliteľnej výbavy).

Pripravený do mesta. Pripravený na budúcnosť

Stopercentne elektrický model Corsa-e prináša každodenné potešenie z jazdy spolu s technológiami z oveľa drahších vozidiel. Dynamický predok, atraktívna bočná línia a pôsobivá zadná časť – už samotný vonkajší dizajn je skutočnou pastvou pre oči. Prémiové materiály, precízne spracovanie či vysokokvalitná palubná doska v kabíne, to sú všetko veci, ktoré zvyčajne v triede malých vozidiel nenájdete. Okrem toho ponúka Corsa-e aj veľkorysý batožinový priestor s objemom 267 litrov, aby ste si mohli pribaliť všetko potrebné. Vďaka svojmu pôsobivému dojazdu až 337 km (WLTP)1 a rôznym možnostiam nabíjania je tento elektromobil naozaj flexibilný, a to pri krátkych aj dlhších jazdách.  

 

1 Skutočný dojazd sa môže v každodenných podmienkach líšiť a závisí od rôznych faktorov, najmä od jazdného štýlu vodiča, podmienok na trase, vonkajšej teploty, používania kúrenia či klimatizácie, ako aj od funkcie prípravy teploty v kabíne pred jazdou. Čas nabíjania cca 5 h 15 min (cca 11 kW, 3-fázové).

Opel Mokka-e. Spotreba energie (kombinovaná) 17,8 – 17,4 kWh/100 km; emisie CO2 0 g/km; dojazd (kombinovaný) 318 až 324 km (v závislosti od voliteľnej výbavy).

Viac guráže. Viac Mokka.

Toto nové elektrické SUV značky Opel sa svojím pokrokovým vonkajším dizajnom a osviežujúco jednoduchým interiérom chystá prekonať všetky očakávania. Všade, kam sa pozriete, dizajnu dominuje jasná a funkčná súhra formy, farieb a materiálov. Všimnite si výnimočný interiér v syntetickej koži Alcantara, plne digitálny kokpit Opel Pure Panel s dvomi veľkými širokouhlými obrazovkami a pôsobivé 18-palcové disky z ľahkej zliatiny. Nová Mokka-e, vybavená inovačným elektromotorom, prináša nielen akumulátorovú technológiu novej generácie, s ktorou prejdete vyše 300 km1 na jedno nabitie, ale aj celkom nový zážitok z jazdy. 

 

 

1 Skutočný dojazd sa môže v každodenných podmienkach líšiť a závisí od rôznych faktorov, najmä od jazdného štýlu vodiča, podmienok na trase, vonkajšej teploty, používania kúrenia či klimatizácie, ako aj od funkcie prípravy teploty v kabíne pred jazdou. Čas nabíjania cca 5 h 15 min (cca 11 kW, 3-fázové).

Opel Combo-e life. Spotreba energie (kombinovaná) 17,5 - 19,4 kWh/100 km; emisie CO2 0 g/km; dojazd (kombinovaný) 245 až 318 km (v závislosti od voliteľnej výbavy).

To najlepšie zo všetkého

Nové Combo-e Life poskytuje len to najlepšie – v každom ohľade. Priestor a pohodlie až pre sedem osôb; jedinečnú úroveň flexibility s batožinovým priestorom, ktorý môžete rozšíriť z 597 na 2126 litrov; celý rad inovatívnych asistenčných systémov, ako je napríklad systém automatického núdzového brzdenia s detekciou chodcov, asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu či automatický obmedzovač rýchlosti. A teraz aj špičkový systém elektrického pohonu s nulovými emisiami, ktorý vás aj s rodinou dostane všade, kam budete chcieť, pričom na jedno nabitie prejde až 280 km1

 

1Skutočný dojazd sa môže v každodenných podmienkach líšiť a závisí od rôznych faktorov, najmä od jazdného štýlu vodiča, podmienok na trase, vonkajšej teploty, používania kúrenia či klimatizácie, ako aj od funkcie prípravy teploty v kabíne pred jazdou. Čas nabíjania cca 5 h 05 min (cca 11 kW, 3-fázové).

Opel Zafira-e Life

100% elektrické cestovanie na najvyššej úrovni

Zafira-e Life je e-volúciou „obývačky na kolesách“: zažijete nielen výnimočnú flexibilitu a nadštandardný komfort, ale aj všetky výhody čisto elektrickej jazdy – voľný vstup do bezemisných zón v centre miest. Môžete si vybrať z dvoch veľkostí akumulátora s dojazdom až 329 km (WLTP)1. Opel Zafira ako elektrické vozidlo je v ponuke v troch dĺžkach a s maximálnou výškou 1935 mm a ponúka optimálnu vyváženosť kompaktných rozmerov a priestranného, luxusného a mimoriadne flexibilného interiéru.

 

1Spotreba energie v kWh/100 km podľa WLTP kombinovaná: Opel Zafira-e Life s akumulátorom 50 kWh: 26,1 – 21,7 kWh/100 km, emisie CO2 0 g/km, dojazd 231 km, čas nabíjania cca 4 h 45 min (cca 11 kW, trojfázový); Opel Zafira-e Life s akumulátorom 75 kWh: 27,3 – 24,4 kWh/100 km, emisie CO2 0 g/km, dojazd 329 km, čas nabíjania cca 7 h (cca 11 kW, trojfázový)

Naše hybridné modely

Opel Astra Plug-in Hybrid

Ste pripravení vybočiť z radu?
Nový Opel Astra Plug-in Hybrid je stelesnením nemeckého technického majstrovstva a ponúka množstvo prvotriednych inovácii. Toto prvé kompaktné plug-in hybridné vozidlo značky Opel navrhla, vyvinula a vyrobila automobilka vo svojom ústredí. Posaďte sa dovnútra a vyskúšajte si ďalšiu generáciu plne digitálneho kokpitu Pure Panel® so širokouhlými obrazovkami a intuitívnym ovládaním. Opel Astra Plug-in Hybrid ukazuje cestu do novej éry – s maximálnou efektivitou po jednoduchom stlačení tlačidla. 

Opel Grandland Hybrid. Spotreba energie (kombinovaná) 14,9 - 17,5 kWh/100 km; emisie CO2 32–30 g/km; dojazd (kombinovaný) 53 až 65 km (v závislosti od voliteľnej výbavy).

Dostane vás do cieľa efektívne.

Výkon SUV. Inteligencia plug-in hybridu. Exteriér so športovým dizajnom a interiér, ktorý vo vás zanechá dobrý pocit. Tento plug-in hybridný model Grandland ponúka 4 jazdné režimy a je dostupný s pohonom predných alebo všetkých kolies. Vďaka silnej kombinácii zážihového a elektrického motora získate nielen dostatok výkonu, ale aj poriadnu dávku potešenia z jazdy. Stačí, ak Opel Grandland Hybrid nabijete podobne ako akékoľvek iné elektrické vozidlo, a hneď ste pripravení na 59 km čisto elektrickej jazdy1 s nulovými emisiami výfukových plynov.  

 

 

1 Dojazd 57 – 59 km (NEDC)*/55 – 57 km (WLTP)*, čas nabíjania cca 8 h (pri použití palubnej nabíjačky s výkonom 3,7 kW a nabíjacieho kábla režimu 2). Skutočný dojazd sa môže v každodenných podmienkach líšiť a závisí od rôznych faktorov, najmä od jazdného štýlu vodiča, podmienok na trase, vonkajšej teploty, používania kúrenia či klimatizácie, ako aj od funkcie prípravy teploty v kabíne pred jazdou.

 

Naše elektrické dodávky

Opel Combo-e Cargo. Spotreba energie (kombinovaná) 22,7- 17,2 kWh/100 km; emisie CO2 0 g/km; dojazd (kombinovaný) 249 až 280 km (v závislosti od voliteľnej výbavy).

Ziskový partner

V prípade nového modelu Combo-e Cargo vám ponúkame maximálne úsporné plnoelektrické úžitkové vozidlo, ktoré vám poskytne všetku slobodu elektromobility. Napriek kompaktným rozmerom vynikne jeho štedrý nákladný priestor s objemom 4,4 m3 a deliaca priečka FlexCargo® s otvorom na prevážanie obzvlášť dlhého nákladu. Svojím dojazdom na elektrinu na úrovni 275 km1 a ďalšou generáciou vysokovýkonného akumulátora, ktorý sa nabije na 80 % už za 30 minút, posunie Combo-e Cargo vaše podnikanie výrazne dopredu.

 

1 Kombinovaná spotreba elektrickej energie v kWh/100 km podľa postupu WLTP*: 249 – 280 kWh/100 km, emisie CO2 0 g/km, dojazd: 275 km, čas nabíjania cca 5 h 05 min.

Opel Vivaro-e

Stopercentne elektrický výkon pre vaše podnikanie

Nové Vivaro-e je skvelou voľbou pre všetky firmy, ktoré kladú tie najvyššie nároky na svoju prácu aj svoje vozidlá. A okrem toho, že zaručuje dokonalú flexibilitu, akú pre svoje podnikanie potrebujete, je navyše aj stopercentne elektrické. Vozidlo ponúka na výber rôzne vonkajšie rozmery a dve veľkosti akumulátora s dojazdom najviac 329 km (WLTP)1. Zároveň má priestranný a flexibilný interiér s veľkorysou štandardnou hodnotu užitočného zaťaženia 1000 kg. Bez ohľadu na to, či chcete zvládnuť „kúsok navyše“ alebo sa dostať ešte oveľa ďalej, Opel Vivaro-e poskytuje plne elektrický výkon bez obetovania úžitkovej hodnoty a komfortu. 

 

1 Kombinovaná spotreba elektrickej energie v kWh/100 km podľa postupu WLTP*: Opel Vivaro-e s kapacitou akumulátora 50 kWh: 21,7 – 26,1 kWh/100 km, emisie CO2 0 g/km, dojazd: 231 km*, čas nabíjania cca 4 h 45 min (cca 11 kW, 3-fázové); Opel Vivaro-e s kapacitou akumulátora 75 kWh: 24,4 – 27,3 kWh/100 km, emisie CO2 0 g/km, dojazd: 329 km*, čas nabíjania cca 7 h (cca 11 kW, 3-fázové).

Movano-e

Dokonalé riešenie pre každé podnikanie. Stopercentne elektrické
Elektrifikáciu všetkých úžitkových vozidiel značky Opel uzatvára nový model Movano-e so stopercentne elektrickým pohonom bez emisií. Predstavuje dokonalé riešenie pre všetky vaše dennodenné prepravné úlohy, s množstvom variantov a moderným dizajnom. Praktické možnosti nabíjania a moderné asistenčné systémy vodiča vám zvýšia produktivitu a zredukujú prevádzkové náklady.

Užitočné informácie o našich elektrických a hybridných modeloch

Ako funguje elektromotor?

Elektromotor premieňa elektrinu na mechanickú energiu. Z toho dôvodu sa dodáva energia do vodiacich cievok, ktoré následne vytvárajú magnetické polia. Opakovaným obrátením polarity cievok dochádza k rotácii, ktorá sa prenáša na nápravy vozidla. Prednosťou je okamžitý krútiaci moment, čo prináša úplne nový rozmer potešenia z jazdy.

Ako funguje hybridné elektrické vozidlo?

Hybridná technológia spája dve koncepcie pohonu: elektrický pohon a spaľovací motor. Optimálny pohon sa použije automaticky: elektromotor do rýchlosti 50 km/h a pri rýchlejších jazdách oba pohony. Hybrid tak využíva čisto elektrický pohon na rovných úsekoch, môže si však dynamicky vyžiadať dodatočný výkon, napr. pri predbiehaní.

Vyplatí sa mi elektromobilita?

Ak sa pozriete na prevádzkové náklady elektromobilu, výhody oproti vozidlám so spaľovacím motorom sú jednoznačné. Napríklad má oveľa nižšie náklady na údržbu, pretože elektromotory obsahujú menej pohyblivých súčastí a nevyžadujú výmenu oleja. Okrem toho zvyknú byť nižšie aj náklady na poistenie a väčšina štátov ponúka vodičom elektromobilov daňové úľavy.

Kedy sa vyplatí plug-in hybridné vozidlo?

Plug-in hybridy sa vyplatia obzvlášť vtedy, ak čo najčastejšie využívate ich dojazd na elektrinu, napríklad pri každodenných krátkych výjazdoch na nákupy. Akumulátor sa dokáže doplna nabiť cez noc. Ak však častejšie jazdíte na dlhšie vzdialenosti, elektromotor využijete len na začiatku cesty.

Ako prebieha údržba akumulátora v elektromobile?

Počas pravidelnej údržby akumulátora kontrolujeme nabíjacie konektory, nabíjačky a všetky konektory na kábli a preverujeme, koľko energie si akumulátor dokáže ešte uchovať. Naše elektromobily ponúkajú v prípade akumulátora záruku na 8 rokov alebo 160 000 km na to, že si po danom čase alebo vzdialenosti zachová minimálne 70 % svojej pôvodnej nabíjacej kapacity.

Z čoho je vyrobený akumulátor v elektromobile?

Akumulátor obsahuje grafit, nikel, kobalt, mangán, lítium a kvapalný elektrolyt. Okrem toho tam nájdeme plasty, hliník a oceľ, použité v rámci skrinky, a ďalšie súčasti ako káble, dosky plošných spojov či elektródové fólie. Obzvlášť cenné materiály, napríklad kobalt, nikel a lítium, sa recyklujú na konci životnosti akumulátora po druhotnom využití.