Skip To Content
Výhody a fakty

Elektrické vozidlo znamená jasnú výhodu

Elektrické vozidlá sú efektívne, tiché a lokálne bez emisií. Vyžadujú menej údržby než spaľovacie motory a väčšina elektrickej energie, ktorú potrebujú, pochádza z obnoviteľných zdrojov. To je rozhodujúca výhoda pre životné prostredie. A pre nás všetkých

Zbohom CO2

Lepšia uhlíková stopa
Uhlíková stopa elektrických vozidiel je výrazne nižšia než uhlíková stopa vozidiel so spaľovacím motorom – a to počas celej ich životnosti, čo dokázali mnohé štúdie. Najdôležitejším dôvodom je, že elektromotory sú energeticky účinné a počas jazdy nevyprodukujú ani gram CO2
Lepšie pre životné prostredie
Samozrejme, je pravda, že na výrobu akumulátora je potrebná energia, a pri tom sa uvoľňuje CO2. Ale elektrické vozidlá túto energiu počas prevádzky získavajú späť. Nedávna štúdia ukázala, že bilancia CO2 je vyrovnaná už po približne 30 000 kilometroch – čo je pri predpokladanej životnosti akumulátora 250 000 kilometrov vynikajúca hodnota!   
Žiadne znečisťujúce látky? fantastické!

Elektrické vozidlá nie sú zaradené do žiadnej triedy znečisťujúcich látok. Dáva to zmysel, pretože žiadne znečisťujúce látky neprodukujú. To znamená, že na nich možno bez váhania jazdiť všade – aj v mestských bezemisných zónach, ktorých je čoraz viac. Jasná výhoda oproti všetkým spaľovacím motorom. 

Majte však na pamäti, že ak chcete v týchto zónach jazdiť, budete musieť svoje elektrické vozidlo zaregistrovať.

 

Aj toto hovorí v prospech elektrických vozidiel

Finančné výhody

Elektrické vozidlá sa vyplatia. Aktuálne môžete ťažiť z množstva atraktívnych dotácií a stimulov. Zistite, ako môže prospieť kúpa alebo prenájom elektrického vozidla vašej firme.
Štátne dotácie
Momentálne môžete pri kúpe čisto elektrického vozidla ušetriť až 9 000 € a pri kúpe plug-in hybridného modelu až 6 500 €. Tieto dotácie sú súčasťou takzvanej inovačnej prémie nemeckej spolkovej vlády. Inovačná prémia bola predĺžená až do konca roku 2025. K téme prechodu na elektromobil však máme stále čo povedať, a to hneď teraz. 
Výhody oproti vozidlám do zážihovým/vznetovým motorom z hľadiska nákladov
Chcete si vypočítať finančnú výhodu elektrického alebo plug-in hybridného vozidla? Všetky faktory, ako sú environmentálne bonusy, daňové alebo peňažné výhody nájdete tu. 
Začíname
Bez problémov po meste

Vychutnajte si množstvo výhod s elektrickými vozidlami.


Elektrické vozidlá sú jednoducho ideálne do mesta. Ich výhody sú zrejmé: na ceste sú výkonné, ale tiché. A v centre mesta môžete počas nabíjania vozidla bezplatne parkovať. Mimochodom, v Nemecku je viac ako 35-tisíc bežných a 5 730 rýchlonabíjacích staníc (len samotný Berlín, Mníchov a Hamburg majú po viac ako 1 000 nabíjacích staníc). A okrem množstva výhod, ktoré prináša kúpa elektrického vozidla, vždy jazdíte aj šetrne voči životnému prostrediu. V každom meste – a na ceste do budúcnosti.

 
Finančné výhody pre vaše podnikanie

Elektrické vozidlá sa platia samy.


Či už ide o firemné alebo úžitkové vozidlá – elektrické vozidlá sú spoľahlivým spoločníkom v každodennom živote: sú bez emisií, bez stresu a mimoriadne efektívne. Pokiaľ ide o služobné vozidlá, k dispozícii sú seriózne daňové a finančné výhody, ktoré je dobré využiť. Vlády v mnohých krajinách znížili sadzbu, ktorou sa zdaňujú služobné elektrické vozidlá, na 0,25 % (BEV) a 0,5 % (PHEV) z hrubej katalógovej ceny, čo pravdepodobne potrvá až do roku 2030. Firmy preto môžu využívať nízke dane – a nízke poistné, pričom zamestnanci majú takisto nižšie osobné zdanenie. Stručne povedané: elektrické vozidlá sa vašej firme rozhodne vyplatia!

Elektrické vozidlá sú navyše obzvlášť nenáročné na údržbu, pretože majú menej komponentov, ktoré sa opotrebúvajú. To znamená menej prestojov – čo je skvelé pre prevádzkovateľov vozidlových parkov. Toto všetko sú dobré dôvody, prečo si firmy a autoparky čoraz viac osvojujú elektrické vozidlá.

 

Dojazd

Maximálny pôžitok z jazdy. Dlhší a ešte dlhší dojazd. A čoraz kratší čas nabíjania. 

Zistite, ako vám elektrické vozidlo uľahčí každodenný život. 

Elektrický pohon jednoducho a jasne

Ako nájsť ten správny elektrický pohon
Plne elektrické vozidlo s nízkymi emisiami (LEV) alebo plug-in hybridné vozidlo (PHEV)? V spoločnosti Opel máme celú rodinu elektrických vozidiel a chceme, aby ste boli dobre informovaní a poznali medzi nimi rozdiel. Keď ho budete poznať, potom môžete zvážiť, aký pohon je presne pre vás. Tu nájdete všetky potrebné informácie. 
Viac informácií
Ako funguje akumulátor?
Rovnako ako smartfón? Nie celkom. Ale ani nie veľmi odlišne. Pri akumulátoroch elektrických vozidiel je dobré udržiavať úroveň nabitia niekde medzi 20% až 80%. Prečo to tak je a mnoho ďalších zaujímavostí o akumulátoroch nájdete tu. 
Viac informácií
Viac k technickým základom
Elektromobilita sa na prvý pohľad môže javiť zložitá, ale v skutočnosti zložitá vôbec nie je. Chceli by ste sa do témy ponoriť hlbšie, než prejdete na elektromobil? Alebo si chcete rozšíriť svoje základné technické znalosti? Potom je táto časť práve pre vás. 
Viac informácií

Ešte ste nenašli tie správne informácie?