Opel LPG - Sustainability & Efficiency
Opel ecoFLEX

Technológia ecoFLEX

Pre zelenší svet: ecoFLEX je súčasťou inovatívnych technológií Opel.

Objavte ekologickejšie klasické motory
Opel – Udržateľnosť

Udržateľnosť

Technológie, ktoré chránia životné prostredie a šetria palivo.

Vitajte vo svete čistej technológie

UDRŽATEĽNOSŤ A EFEKTIVITA.

Naše vozidlá s pohonom na LPG majú výhody pre vás aj pre životné prostredie. Menšie emisie CO2 znamenajú viac pre vás. Keď riadite tieto vozidlá, užívate si bezpečnú a čistú technológiu, ale tiež šetríte svoje peniaze.

Opel LPG – CO2 Savings
Nižšie emisie CO2

Pre životné prostredie

Posledná generácia našich vozidiel na LPG obsahuje optimalizovanú technológiu motora a jednotky LPG pre lepšiu komunikáciu oboch prvkov. Motor môže plynulo prechádzať z pohonu na LPG na benzín a nastavuje si sám typ paliva. To znamená, že motor pracuje efektívnejšie. Emisie CO2 pri prevádzke na LPG sú až o 15 percent nižšie, než pri bežných benzínových motoroch. Vypúšťa až o 80 percent menej oxidov dusíka (NOx) než naftový motor a takmer žiadne pevné častice a absolútne žiadne sadze, z ktorých vzniká jemný prach. Keď jazdíte vo vozidle na LPG, nemusíte sa a tieto veci obávať.


Opel LPG – Range comparison
Porovnanie radu modelov

Jazdite lacnejšie – Užívajte si dlhšie

Vďaka radu modelov ecoFLEX LPG je tu atraktívna alternatívna ponuka pre vodičov, ktorí dbajú o životné prostredie. LPG je najrozšírenejšie alternatívne palivo na svete. V roku 2011 bolo v Európe viac než 36 000 tankovacích miest pre vozidlá LPG. Dojazd pre vozidlá s nádržami na LPG a benzín je medzi 1200 a 1700 km. Na LPG prejdú vozidlá od 400 do 650 km v závislosti od modelu a výbavy. Vďaka používaniu paliva LPG možno znížiť náklady na palivo až o 40 %. Vďaka nízkym emisiám CO2 sú pre majiteľov týchto vozidiel pripravené úľavy na cestnej dani. Cestná daň je pre vozidlá na LPG výrazne nižšia než pre vozidlá na tradičné palivá.