Skip To Content
Prehľad

Zafira-e Life

Od 43 940 € vrátane DPH bez DPH

Zafira-e Life predstavuje e-volúciu salónika na kolesách. Zároveň je to vlajková loď modelového radu Zafira Life, ktorý je stelesnením špičkového komfortu na úrovni prvej triedy. Teraz je vybavená čisto elektrickým systémom pohonu, ktorý vašim cestujúcim prinesie hladšiu, tichšiu a luxusnejšiu jazdu. 

Hlavné prvky

Hospodárnosť

Mikrobus bez emisií

Nová Zafira-e Life je luxusný mikrobus s hospodárnosťou čistého elektromobilu. Zažite prvotriednu úroveň flexibility a pohodlia v kabíne aj na cestách. Keďže Zafira-e Life jazdí úplne bez emisií, dostanete sa s ňou do každého mestského centra. Prináša unikátne spojenie maximálneho komfortu a atraktívnych prevádzkových nákladov. Je k dispozícii v troch dĺžkach a s dvomi veľkosťami akumulátora s dojazdom až 330 km.

 

Nová Zafira-e Life je nielen luxusná, ale aj bezpečná. Môžete sa cítiť úplne pokojne vďaka ponuke pokročilých asistenčných systémov pre vodiča, ako je napríklad aktívny asistent na udržiavanie v jazdnom pruhu, systém sledovania pozornosti vodiča, projekčný displej, predná a 180-stupňová zadná parkovacia kamera či adaptívne xenónové svetlomety.

Nekompromisná úroveň flexibility

Ako stvorená pre vaše potreby

Nová Zafira-e Life je čisto elektrický luxusný mikrobus s najlepšími možnosťami prispôsobenia a najlepšou odozvou, aké na cestách nájdete. Ponúka tri rôzne dĺžky rázvoru, aby dokonale splnil vaše potreby – od kompaktného 4,6 m až po veľký 5,3 m.

 

Novú Zafira-e Life s kapacitou až pre 9 osôb možno nakonfigurovať presne podľa požiadaviek každej zákazky a vašich celkových podnikateľských potrieb. Sedadlá v druhom a treťom rade možno posúvať dopredu a dozadu, ak potrebujete získať viac miesta na nohy, a tiež ich môžete jednoducho usporiadať tak, aby cestujúci sedeli oproti sebe.

e-Info

Naplánujte si cestu
Špeciálny prístrojový panel e-INFO v novom modeli Zafira-e Life poskytuje vodičovi prehľadnú a intuitívnu grafickú vizualizáciu spotreby energie, dojazdu a nabíjania v reálnom čase, aby si mohol spoľahlivo a presne naplánovať všetky svoje denné jazdy. 

Vhodné aj na diaľnicu

Zájdite ešte ďalej

Vďaka možnosti výberu akumulátora s dojazdom do 230 alebo 330 kilometrov vám nová Zafira-e Life poskytne všetku potrebnú flexibilitu úplne bez emisií, či už ju budete používať na krátke jazdy, pri preprave na letisko, poskytovaní služby osobného šoféra alebo na charterovú dopravu.

 

Aj počas najdlhších jázd je pohoda dopravcu zaručená. Prispieva k tomu kokpit orientovaný na vodiča,  kde ho čaká vylepšený združený informačný prístroj, sedadlo so zabudovanou masážnou funkciou1 a skvelé ergonomické vlastnosti. Vodiči tiež určite ocenia svižnú a dynamickú jazdu s okamžitým krútiacim momentom elektromotora, plynulosťou a účelnosťou, ktorá k vozidlám Opel nepochybne patrí.

 

1 Dostupné len v kombinácii s koženými sedadlami.

Komfort

E-volúcia salónika na kolesách

Cestujúci ihneď po nastúpení do kabíny nového modelu Zafira-e Life ocenia priestranné, profesionálne ladené prostredie s komfortom biznis triedy. Ponúka možnosti sedenia pre každú potrebu s konfiguráciami až pre deväť osôb a batožinu alebo dokonca možnosť otočenia sedadiel, aby cestujúci počas jazdy sedeli oproti sebe.

Interiér nového modelu Zafira-e Life ponúka špičkovú úroveň infozábavy a pripojenia prostredníctvom 7“ dotykovej obrazovky a systému Multimedia Navi1 so službami Live navigácie2.  A vďaka systému Android Auto™1,3 alebo Apple CarPlay™1,3 získajú vodič aj cestujúci jednoduchý prístup ku všetkej hudbe a obsahu vo svojom smartfóne. 

 

1 Voliteľná výbava.

2 Služby Live navigácie obsahujú online informácie o dopravnej situácii, ceny pohonných hmôt, informácie o parkovaní, vyhľadávanie zaujímavých miest online, počasie a výstražné hlásenia o bezpečnosti na cestách (nie je k dispozícii v Nemecku a Švajčiarsku). 

3 Kompatibilita a niektoré funkcie sa môžu líšiť v závislosti od druhu zariadenia a verzie operačného systému. Apple CarPlay™ je ochranná známka spoločnosti Apple Inc., registrovaná v USA a ďalších krajinách. Android Auto™ je ochranná známka spoločnosti Google Inc.

Prvotriedne funkcie

Dokonale integrovaný akumulátor
Čisto elektrický bezemisný pohon nového modelu Zafira-e Life čerpá energiu z výkonného lítiovo-iónového akumulátora 75 kWh, ktorý poskytuje dojazd do 230 alebo 330 km. Články s vysokou energetickou hustotou, dokonalý tepelný manažment a vyvážená integrácia do podvozka prinášajú nielen dlhú životnosť a spoľahlivý dojazd, ale aj nízke ťažisko a tým aj stabilnú a vyrovnanú jazdu.      
Žiadny hluk
Prirodzene tichý batériový elektrický pohon nového modelu Zafira-e Life zaručuje pokojnú, uvoľňujúcu a hladkú jazdu. Či už sa vaši cestujúci rozprávajú alebo nerušene premýšľajú, kabína nového modelu Zafira-e Life pre nich bude pokojnou oázou na cestách. Dokonalé riešenie pre dopravu cestujúcich v obytných zónach.  
Rekuperačné brzdenie
Nová Zafira-e Life jazdí hladko, a to nielen z pohľadu cestujúcich, ale aj z hľadiska čo najhospodárnejšieho využívania energie a nákladov. Len čo počas jazdy zložíte nohu z plynového pedála, systém rekuperačného brzdenia pri brzdení zachytáva kinetickú energiu a využíva ju na predĺženie dojazdu. Pri najvyššom nastavení (v režime B) dokážete väčšinu krátkych jázd zvládnuť bez použitia tradičných bŕzd, čím sa znižuje ich opotrebovanie a súvisiace náklady na údržbu. 
Rýchle a jednoduché nabíjanie
Rýchle nabíjanie Novej Zafiry-e Life zaistí že na vás cestujúci nečakajú. Akumulátor 75 kWh s vysokou energetickou hustotou sa pri použití 100 kW verejnej nabíjačky nabije už za 30 minút na 80 % dojazdu. Palubný a domáci systém nabíjania pohodlne zabezpečia maximálny dojazd vozidla cez noc alebo medzi zákazkami, nová Zafira-e Life je ideálny, čistý a efektívny prostriedok luxusnej  dopravy.  
Sledovanie údajov o vozidle
Sledovanie dát o vozidle Zafira-e Life za pomoci dômyselných senzorov a palubných systémov poskytuje podrobný prehľad o každej jazde, v rámci ktorého sa zobrazuje dojazd, podmienky na trase a spotreba energie, aby ste mohli jazdiť efektívne. 
Elektrina sa oplatí
Vyzdvihnite svojich pasažierov a zabudnite na obavy zo stúpajúcich cien paliva, bezemisných zón a rastúcej dane z vozidla. Elektrická doprava je budúcnosťou efektívnej mestskej firmy. Elektrický pohon  nového modelu Zafira-e Life prináša mimoriadne konkurencieschopnú úroveň celkových prevádzkových nákladov, k čomu ešte prispievajú aj vládne stimuly na kúpu vozidla.     

Služby Opel pre Elektromobily

Služby Opel pre elektromobily, od možností nabíjania až po služby v oblasti mobility, poskytujú plynulé a jednoduché uvedenie do e-mobility.

FlexCare-e

Opel FlexCare-e

FlexCare je praktický program typu všetko v jednom pre pokoj vašej mysle. Ponúkame individuálne balíky pre elektrické a hybridné vozidlá, ktoré obsahujú asistenčnú havarijnú službu, predĺženú záruku a servisné pokrytie.

 

Pozrite si naše balíky FlexCare-e a flexibilne si vyberte úroveň pokrytia!