Opel CNG – Technology & Safety
Opel ecoFLEX

Technológia ecoFLEX

Pre zelenší svet: ecoFLEX je súčasťou inovatívnych technológií Opel.

Objavte ekologickejšie klasické motory
Opel – Udržateľnosť

Udržateľnosť

Technológie, ktoré chránia životné prostredie a šetria palivo.

Vitajte vo svete čistej technológie

TECHNOLÓGIE A BEZPEČNOSŤ.

Užívanie automobilov je stále drahšie a drahšie. Vďaka modelom Opel CNG si zaistíte mobilitu a flexibilitu – za nižšie náklady. Opel ponúka novšie technológie, originálnu inštaláciu výrobcu, odolnosť, záruku a bezpečnosť pre všetky modely s pohonom na plyn.

CNG motor

Enlarge

Optimálna kvalita

Zemný plyn je stlačený pod veľkým tlakom. Výsledkom je naplnenie vozidla plynom pod tlakom cca 200 bar. Plyn je uchovaný v špeciálnych nádržiach. Tie sú umiestnené zospodu vozidla, čo ušetrilo množstvo miesta vo vnútri vozidla a v jeho batožinovom priestore. Samozrejme pri zachovaní najvyššej miery bezpečnosti. Motor bol optimalizovaný na prevádzku na zemný plyn, aby poskytoval optimálnu odolnosť a spoľahlivosť. To znamená, že všetky komponenty pohonu na CNG boli zakomponované do bezpečnostnej štruktúry vozidla. Vďaka originálnym dielom a montáži priamo pri výrobe vozidla zaručujeme najvyššiu kvalitu.


Integrované nádrže na CNG Enlarge

Na bezpečnej strane

Oproti rozšíreným názorom, je prevádzka na stlačený zemný plyn extrémne bezpečná. Má nižšiu hustotu než vzduch, čo umožňuje jeho rýchle rozptýlenie. To ho robí bezpečnejším než klasické tekuté palivá. Zemní plyn má tiež omnoho vyššiu teplotu vzplanutia. Vaše vozidlo CNG možno bez obáv parkovať aj v podzemných garážach. Bezpečnosť je jednou z hlavných priorít značky Opel pre vozidlá na CNG. Výsledkom je inštalácia systémov Opel CNG do miest, ktoré sú chránené pri nehodách a sú tak zakomponované do bezpečnostnej štruktúry vozidla. Získate vozidlo s pohonom CNG a kvalitnými modernými technológiami, na ktoré ste pri vozidlách Opel zvyknutí – odolnosť, záruku výrobcu a maximálnu bezpečnosť.