Skip To Content
Prvky a funkcie

Priestrannosť a pohodlie s množstvom inovácií

Dizajn

Exteriér
Combo Combi s jedinečným Opel dizajnom, svojím sebavedomým vzhľadom, vysokou kvalitou a inteligentnými inováciami dokazuje, že to s podnikaním myslí vážne. 
Interiér
Vyvýšená pozícia na sedadle, intuitívne ovládacie prvky, vyhrievaný volant1 a veľa miesta – inteligentná kabína modelu Combo Combi prináša spojenie šikovnej konektivity a praktických prvkov výbavy. 

Vďaka sústredenosti na ergonómiu vodiča, vznikol v interiéri skvelo organizovaný, intuitívny priestor. Veľká stredová konzola1 je umne rozdelená na tri funkčné sekcie. V hornej časti sa nachádza informačno-zábavný systém a pod ním ovládanie vyhrievania a ventilácie. Nižšie sa nachádza praktický úložný priestor, vďaka ktorému máte nápoj na dosah ruky.

 

1 Voliteľné.

Panoramatické strešné okno

Každú pracovnú úlohu hravo zvládnete s panoramatickou strechou vybavenou stropným úložným priestorom1 a elektrickou roletou. Vďaka LED svetlám na plávajúcom úložnom priestore je kabína ideálnou mobilnou kanceláriou všade tam, kam vás práca zavedie.

 

1 Voliteľné.

 
LED denné svetlomety

LED denné svetomety1 zvyšujú účinnosť, aby ste boli za denného svetla na cestách v bezpečí  – vy aj ostatní vodiči.

 

1 Voliteľné pre vybrané stupne výbavy.

 

Bezpečnosť a inovácie

Asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu
Asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu upozorní vodiča pomocou upozornenia na nežiaduce vybočenie z jazdného pruhu a jemne upraví kurz, ak sa vaše Combo Combi začne nečakane vychyľovať z jazdného pruhu, aby vás udržal v požadovanom smere jazdy. 
Automatický tempomat

Automatický tempomat1 udržiava požadovanú rýchlosť od 30 do 160 km/h a brzdením alebo zrýchľovaním zachováva konštantný odstup od vozidla pred vami. Jazda je vďaka tomu bezpečnejšia a lepšie sa pri nej uvoľníte.

 

1 Voliteľné.

 
Systém rozpoznávania dopravných značiek s rýchlostným obmedzením
Systém rozpoznávania dopravných značiek s rýchlostným obmedzením číta dopravné značky, rozpoznáva zmeny v rýchlostných obmedzeniach a upozorňuje vodiča, aby zodpovedajúcim spôsobom upravil rýchlosť vozidla. 
Zadná kamera

Panoramatická zadná kamera so širokouhlým 180-stupňovým zobrazením1 premieta okolie vozidla na 8-palcovú dotykovú obrazovku. Súčasťou zobrazenia sú virtuálne navádzacie čiary, ktoré uľahčujú cúvanie.

 

1 Voliteľné.

 
Head-up displej

Vďaka Head-up displeju1 sa na obrazovke za volantom zobrazujú najdôležitejšie informácie, ako je rýchlosť, výstrahy pred zrážkou a navigačné pokyny, aby ste nemuseli spustiť oči z cesty.

 

1 Voliteľné.

 
Bezpečnosť a airbagy
O vysokú úroveň bezpečnosti vodiča a jeho posádky sa po celý čas stará šesť airbagov vrátane airbagov pre vodiča a spolujazdca, bočných a hlavových airbagov. 
Monitorovanie únavy vodiča
Systém na monitorovanie únavy vodiča1 analyzuje jazdné správanie a rozpoznáva u vodiča známky únavy. Sériou výstražných signálov vodiča upozorní, aby zasiahol. 
1Po dvoch hodinách jazdy rýchlosťou nad 65 km/h vodiča upozorní výstražné zvukové znamenie. Súčasne systém vypočíta mieru poklesu koncentrácie na základe schémy správania vodiča počas jazdy, ako je napríklad schopnosť vodiča udržať vozidlo v jazdnom pruhu. V prípade zistenia nebezpečného jazdného správania systém spustí sériu čoraz hlasnejších zvukových výstrah, aby vodiča upozornil a primäl ho k rýchlemu konaniu. Miera poklesu koncentrácie sa po desiatich minútach bezpečnej jazdy zníži. Výpočet sa zastaví, keď rýchlosť vozidla klesne pod 65 km/h.

Konektivita

Infotainment
Pokročilý multimediálny systém Navi Pro1 ponúka služby navigácie Live2 a je plne kompatibilný s rozhraním Apple CarPlay™3 a Android Auto™3, čo vám umožňuje prepojiť súčasne dva smartfóny s 8-palcovou dotykovou obrazovkou4

Prostredníctvom rozhraní Apple CarPlay™ a Android Auto™ získajú používatelia počas jazdy pohodlný prístup k užitočným aplikáciám a funkciám smartfónov, čo im umožní:

 

  • používať telefón ako satelitnú navigáciu pomocou aplikácie Mapy,
  • streamovať obľúbenú hudbu cez Spotify,
  • odosielať a prijímať správy cez WhatsApp a Skype.

 

Tieto funkcie sú jednoducho dostupné pomocou hlasového ovládania, aby ste mali ruky stále na volante a mohli sledovať cestu.

 

Voliteľné.

2 Medzi služby navigácie Live patria online informácie o premávke, cenách pohonných hmôt a parkovaní, online vyhľadávanie zaujímavých miest, upozornenia o počasí a bezpečnosti na cestách.  

Kompatibilita a niektoré funkcie sa môžu líšiť v závislosti od typu zariadenia a verzie operačného systému.

Apple CarPlay™ je ochranná známka spoločnosti Apple Inc., registrovaná v USA a ďalších krajinách. Android je ochranná známka spoločnosti Google Inc.

Štandardné vo výbave Dynamic, voliteľné vo výbave Essentia a Enjoy.

Navigácia

Multimediálny systém Navi Pro1 s pokročilou funkciou ovládania hlasom a úplnou navigáciou vás bez stresu dopraví tam, kam máte namierené. Stačí zvoliť cieľ cesty a ostatné nechať na satelitnú navigáciu, ktorá zakreslí vašu trasu.

 

1 Voliteľné.

 
Bezdrôtové nabíjanie

Systém bezdrôtového nabíjania1 v modeli Combo Combi vám umožní nabíjať telefón kedykoľvek počas jazdy – bez káblov.

 

1 Voliteľné.

 
Služby Opel Connect1
Chytro vybraný rozsah služieb, ktorý prináša nový stupeň bezpečnosti a podpory, aby ste zostali pripojení aj na cestách.  
  • Pokojná myseľ: tiesňové volanie, volanie v prípade poruchy, stav vozidla a informácie o vozidle. 
  • Pohodlie: diaľkové funkcie pre uzamykanie dverí, klaksón a svetlá2.
  • Inteligentná jazda: Vychutnajte si uvoľnenú jazdu vďaka živej navigácii Live Navigation a funkcii správy cesty a jazdy. 

 

1 Dostupnosť služieb OpelConnect sa líši v závislosti od jednotlivých krajín a vozidiel. Služby môžu vyžadovať predplatné/poplatok a závisia od pokrytia a dostupnosti mobilnej siete.

2 Zavedenie naplánované na koniec roka 2020.

Jazdná dynamika

Motory
Či už vaše podnikanie vyžaduje dojazd, výkon alebo úspornosť, Combo Life má pre vás tú správnu pohonnú jednotku. Nakonfigurujte si Combo Combi zo širokej ponuky výkonných a úsporných benzínových a dieselových motorov1, s ktorými si vychutnáte úžasnú jazdnú dynamiku.  

1Spotreba paliva v l/km: mesto 4,7-6,3, mimo mesta 3,8-4,8, kombinovaná 4,1-5,5; emisie CO2 v g/km: kombinované 134-158.

V súlade s nariadením R (EC) č. 715/2007 a R (EC) č. 692/2008 (v aplikovateľnej aktuálnej verzii).

Prevodovky

Combo Combi môžete skombinovať so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou s hladkým radením, alebo účinnou 8-stupňovou automatickou prevodovkou1.

 

8-stupňová automatická prevodovka v kombinácii s vybranými motormi.

 

Ďalšie kroky