Elektromotor

Budúcnosť mobility je elektrická.

Chcete vedieť prečo? Pretože elektromotory sú tiché, efektívne, zriedka ich treba opravovať a umožňujú jazdu bez emisií. Ďalšou výhodou je, že elektrické vozidlá sú efektívnejšie ako vozidlá so spaľovacím motorom z hľadiska využívania zdrojov. Pridajte k tomu skutočnosť, že veľká časť potrebnej elektrickej energie sa vyrába z obnoviteľných zdrojov energie – a už nikdy sa neobzriete späť.

Maximálna efektívnosť.

Asi najväčšou výhodou elektromotora je jeho vysoká účinnosť. V prípade bežného motora sa stráca až jedna tretina energie v podobe tepelných strát – na druhej strane elektromobil využíva až 95 percent dostupnej energie na jazdu. Pomer tohto použitého a využitého výkonu sa nazýva účinnosť.

Ako funguje elektromotor.

Motor elektrického vozidla premieňa prúd z batérie na mechanickú energiu. Za pomoci cievok, ktoré priťahujú ďalšie magnety nachádzajúce sa v motore, tak vzniká cirkulujúce magnetické pole. Výsledná sila sa prenáša na nápravy vozidla, pričom rýchlosť otáčania závisí od frekvencie prúdu.

Vynikajúca jazdná dynamika.

Vysoká účinnosť, nízke prevádzkové náklady, žiadne emisie – existuje množstvo racionálnych dôvodov, prečo sa rozhodnúť pre automobil s elektromotorom. A radosť prináša aj jeho riadenie: na rozdiel od vozidiel so spaľovacím motorom si nemusíte vyberať ten správny prevodový pomer. Krútiaci moment je k dispozícii okamžite, čo prináša úplne novú formu potešenia z jazdy.