Elektrina sa oplatí

Vždy v šetriacom režime.

Elektrina sa naozaj oplatí. Od celkových nízkych prevádzkových nákladov po podpory zo strany vlády a lacnejšie servisné prehliadky. A navyše, môžete si užiť dodatočné privilégiá ako úspory na parkovacích poplatkoch, vyhradené parkovacie miesta pre elektrické autá či ďalšie zvýhodnenia.

Štátne dotácie.

Štátne dotácie poskytované na nákup alebo prenájom elektromobilu vám to v začiatkoch značne uľahčia. A vedeli ste, že existuje aj finančná podpora na nástennú nabíjačku?
Zistite viac o štátnych dotáciách Zistite viac o finančnej podpore na nástennú nabíjačku

Šikovná investícia.

Samozrejme, nie je jednoducho možné porovnať ceny elektrických automobilov a vozidiel s bežným motorom. Ale keď si zrátame aktuálne prevádzkové náklady, výhody sú početné:

 

  • Náklady na servis: sú nižšie ako v prípade vozidiel so spaľovacím motorom. V batériami napájaných motoroch je menej pohybujúcich sa častí a olej tiež netreba vymieňať.
  • Havarijné poistenie: poisťovacie spoločnosti už pomaly zisťujú, že e-vodiči sú nielen environmentálne uvedomelí, ale aj pozornejšie riadia a spôsobujú menej nehôd. Preto poistky začínajú klesať. 1 
  • Nižšie dane: napríklad v Nemecku je poplatok omnoho menší ako pre vozidlá so spaľovacím motorom, prípadne majú elektrické autá úplnú výnimku z daní - na niekoľko rokov.
  • Parkovanie zdarma v mestských oblastiach a vstup zadarmo do nízkoemisných zón.

 

1Zdroj: https://www.smarter-fahren.de/e-auto-kosten/ 

Šikovné riešenia nabíjania.

Aj nabíjanie batérie robí vlastníctvo elektrického auta ekonomickejším aj pre dlhšie obdobie. Napríklad, ušetríte peniaze využitím viacerých príležitostí verejného nabíjania zadarmo - ako hosť. Ak máte doma nabíjací smart wall box s môžete si ľahko nastaviť čas, kedy je pre vás nabíjanie vozidla najekonomickejšie, v závislosti od poplatkov vášho poskytovateľa energie, alebo pripojenia obnoviteľných zdrojov energie (môže byť potrebné dodatočné vybavenie). Navyše, možete váš nabíjací wall box poskytnúť ostatným. Ako vodič služobného vozidla môžete jednoducho spravovať náhrady nákladov na nabíjanie pre vášho zamestnávateľa. A použitím aplikácie vo vašom smartfóne je možné monitorovať a riadiť nabíjací proces na diaľku, čiže vždy si môžete byť istí, že nabíjate efektívne a máte aktuálne informácie o stave vášho nabíjania.