Batérie

Batérie elektrických vozidiel Opel.

Všetky naše batérie sú vyrobené pomocou najnovšej lítiovo-iónovej technológie. Za dlhý dojazd, ktorý zabezpečujú, vďačí elektrické vozidlo ich kompaktnej veľkosti (vďaka ktorej sa do vnútra vozidla vojde viac batérií) a chemická štruktúra iónov lítia, ktorá zvyšuje tepelnú odolnosť. (Čím vyššia je tepelná odolnosť, tým menej energie je potrebnej na ochladenie batérie na optimálnu prevádzkovú teplotu.)

 

Aktívny systém riadenia teploty optimalizuje teplotu batérie za každých poveternostných podmienok.

Batérie spoločnosti Opel netrpia „pamäťovým efektom“, takže vozidlo si môžete čiastočne nabíjať tak často, ako len chcete, bez toho, aby došlo k predčasnému zhoršeniu výkonu.  

Údržba batérií.

Z vašej strany nie je potrebná žiadna údržba. Keď je vaše elektrické vozidlo v servise Opel, kompletne skontrolujeme jeho batériu, nabíjací konektor, nabíjačky a káblové pripojenia. Na batériu zároveň poskytujeme oficiálny certifikát, ktorý potvrdzuje maximálny stav jej nabitia (t.j. koľko energie ešte dokáže držať). Tento certifikát je neoddeliteľnou súčasťou odpredajnej hodnoty vášho vozidla.

Záruka na batériu.

Všetky naše elektrické vozidlá sa dodávajú so zárukou na batériu osem rokov alebo 160 000 km najmenej na 70 % pôvodnej kapacity nabitia po uplynutí uvedenej lehoty alebo najazdení uvedenej vzdialenosti. Poskytneme vám tiež Osvedčenie o kapacite batérie, ktoré potvrdzuje kapacitu nabitia batérie vášho vozidla a pomáha pri jeho odpredaji.