Nabíjanie

ČO NAOZAJ POTREBUJETE VEDIEŤ O NABÍJANÍ ELEKTROMOBILU.

Všetko, čo potrebujete vedieť o nabíjaní elektromobilu, nájdete priamo tu!

V prvom rade: Spolu so svojím elektrickým vozidlom Opel získate tiež základný nabíjací kábel. To vám dáva istotu a môžete hneď začať nabíjať z každej bežnej domácej zásuvky. 

 

Z pohľadu každodenného nabíjania možno budete chcieť nabíjať rýchlejšie alebo niekde inde než doma. V takom prípade ste na správnej stránke: V nasledujúcom texte vám poradíme, aký kábel sa najviac hodí pre vaše nabíjacie potreby, a dozviete sa, ktorá nástenná nabíjačka je pre vás najvhodnejšia. Okrem toho získate tiež informácie o službách, ktoré poskytuje naša inteligentná nástenná nabíjačka, ako napríklad správa výdavkov. Nakoniec uvidíte, že: Jazdiť v elektromobile je skvelá zábava – a nabíjanie vozidla je rovnako jednoduché ako nabíjanie smartfónu.

VHODNÝ KÁBEL PRE VÁS.

Máte na výber viacero možností, od riešení na okamžité použitie v domácnosti až po veľmi rýchle nabíjanie na nabíjacích staniciach na jednosmerný prúd.

Môžete začať: vaša domáca zásuvka

1,8 kW

 

Nabíjanie z bežnej domácej zásuvky predstavuje jednoduché riešenie: nevyžaduje žiadnu montáž a príslušný základný domáci kábel (kábel pre režim 2) sa dodáva ako štandardná súčasť vášho elektrického vozidla Opel. Ide o veľmi flexibilné riešenie, pretože domáce zásuvky sa nachádzajú všade.

 

Komunikáciu medzi vozidlom a nabíjacím konektorom zabezpečuje riadiaca jednotka kábla (ICCB), ktorá zaručuje bezpečnosť nabíjania.

 

Berte na vedomie, že bežná rýchlosť nabíjania je približne 10 km dojazdu za hodinu nabíjania1. Preto ako riešenie na pravidelné nabíjanie elektrického vozidla vždy odporúčame jednu z našich nástenných nabíjačiek.

 

Toto nabíjacie riešenie je pre mňa vhodné, ak…

 

 • potrebujem záložné riešenie pre prípad, že nenájdem verejnú nabíjačku, dom priateľa a pod.,
 • mám plug-in hybridné vozidlo (PHEV), ktoré sa nabije cez noc.2
 
Rozšírené domáce nabíjanie: ekologický systém od spoločnosti Legrand

3,7 kW

 

Ekologická zásuvka od spoločnosti Legrand je vylepšená domáca zásuvka, ktorá poskytuje dvojnásobnú rýchlosť nabíjania (cca 20 km dojazdu za hodinu nabíjania1) oproti základnému domácemu káblu (kábel režimu 2) z bežnej zásuvky.

 

Vyžaduje sa však aj vylepšený domáci kábel, aby sa po pripojení do tejto zásuvky3 dosiahol dodatočný výkon. Spoločne tak poskytujú maximálny výkon a zaručujú rýchle dobíjanie a bezpečný režim bez prehrievania.

 

Tip: Využite odborné znalosti nášho partnera <meno>, ktorý vám poskytne tie najlepšie montážne služby!

 

Toto nabíjacie riešenie je pre mňa vhodné, ak…

 

 • vzdialenosť, ktorú zvyčajne prejdem za deň, nepresiahne 200 km,
 • vozidlo väčšinou nabíjam niekde inde, napríklad v práci, 
 • mám plug-in hybridné vozidlo (PHEV), ktoré sa nabije približne za 4 hodiny2.
 
Urýchlené nabíjanie: doma alebo na cestách

7,4 kW/11 kW

 

Chcete doma nabíjať rýchlo a v pohodlí? V tom prípade je pre vás tým správnym riešením nabíjacia stanica namontovaná na stene alebo na stĺpe.

 

Opel ponúka rôzne druhy nástenných nabíjačiek a inteligentných nástenných nabíjačiek, v oboch prípadoch zladené s palubnou nabíjačkou vo vašom vozidle: jedno- alebo trojfázové.

 

Tip: Náš partner vám poskytne nielen najlepšie montážne služby, ale aj na mieru prispôsobenú podporu pre vaše nabíjacie riešenie. 

 

Nástenná nabíjačka sa zvyčajne dodáva s fixným nabíjacím káblom pre režim 3. Ide o rovnaký kábel, aký možno používať na nabíjanie z verejných nabíjačiek na striedavý prúd. Pre použitie na cestách by ste si mali zaobstarať aj prenosný kábel!

 

Tip: Program verejného nabíjania Opel prostredníctvom služieb Free2Move poskytuje prístup k rozsiahlej sieti nabíjacích miest v celej Európe.

 

Toto nabíjacie riešenie je pre mňa vhodné, ak…

 

 • pravidelne nabíjam elektromobil doma alebo za pochodu,
 • potrebujem cez noc nabiť vozidlo na prejdenie bežných denných vzdialeností.
Verejné rýchlonabíjanie
Na diaľniciach často nájdete rýchlonabíjačky (nabíjacie stanice na jednosmerný prúd) – takže počas 30-minútovej prestávky na kávu môžete akumulátor vo svojom vozidle Corsa-e nabiť na 80 %1

Nabíjací kábel pre režim 4 sa pripája priamo k nabíjacím staniciam na jednosmerný  prúd. Prostredníctvom nabíjacej karty Free2Move získate prístup k týmto staniciam a môžete priamo zaplatiť za ich používanie.

 

Berte na vedomie, že nabíjací konektor na nabíjanie jednosmerným prúdom (kombinovaný systém nabíjania = CCS4) majú len naše čisté elektromobily (BEV), nie však plug-in hybridy (PHEV) v dôsledku nižšej kapacity akumulátora.

 

Toto nabíjacie riešenie je pre mňa vhodné, ak…

 

 • potrebujem za pochodu nabíjať vozidlo na prejdenie dlhších vzdialeností.
Všestranné využitie: univerzálna nabíjačka

1,8 kW alebo 11 kW

 

S pomocou univerzálnej nabíjačky zvládnete všetko: nabíjanie z domácej zásuvky, priemyselnej zásuvky (vyžaduje sa montáž zásuvky) aj z verejnej nabíjačky na striedavý prúd.

 

Poskytuje nabíjací výkon až 11 kW (približne 60 km dojazdu za hodinu nabíjania), vyžaduje však, aby ste v domácnosti mali k dispozícii trojfázovú zásuvku (CEE16). Po pripojení do bežnej domácej zásuvky má rovnaký výkon ako kábel pre režim 2.

 

Tip: Univerzálnu nabíjačku môžete používať tiež na nabíjanie v zahraničí!

 

Adaptéry pre rôzne typy zásuviek sú k dispozícii v online katalógu príslušenstva Opel+.

 

Toto nabíjacie riešenie je pre mňa vhodné, ak…

 

 • nabíjam cez noc v pohodlí domova,
 • zvyčajne jazdím v medziach dojazdu, ktorý poskytuje môj elektromobil, a väčšinou nabíjam len doma,
 • univerzálnu nabíjačku nechávam doma a používam ju ako nástennú nabíjačku,
 • príležitostne chcem jazdiť na dlhšie vzdialenosti a univerzálnu nabíjačku si beriem so sebou, takže môžem nabíjať všade, kde nájdem zodpovedajúcu zásuvku,
 • chcem alebo musím pravidelne nabíjať na cestách – odporúčame pevnú nástennú nabíjačku v domácnosti a ľahký nabíjací kábel pre režim 3 na cesty.

1 Hodnota sa vzťahuje na model Corsa-e. Čas nabíjania závisí najmä od výkonu nabíjačky vo vozidle, od nabíjacieho kábla a od typu a výkonu použitej nabíjacej stanice. Ďalšie informácie o postupoch merania NEDC a WLTP získate od svojho predajcu*.

 

2 Hodnota sa vzťahuje na model Grandland Hybrid4. Čas nabíjania závisí najmä od výkonu nabíjačky vo vozidle, od nabíjacieho kábla a od typu a výkonu použitej nabíjacej stanice. Ďalšie informácie o postupoch merania NEDC a WLTP získate od svojho predajcu*.

 

Po pripojení do bežnej domácej zásuvky má vylepšený domáci kábel rovnaký výkon ako kábel pre režim 2.

 

4 Zástrčka typu CCS (kombinovaný systém nabíjania) je vylepšená verzia zástrčky typu 2, doplnená o dva výkonové kontakty, ktoré zabezpečujú rýchlejšie nabíjanie.

NAMONTUJTE SI NÁSTENNÚ NABÍJAČKU PRE SVOJ ELEKTROMOBIL.

Ak vlastníte elektromobil, najpohodlnejší spôsob nabíjania v domácnosti je nabíjacia stanica namontovaná na stene alebo stĺpe. Tieto takzvané nástenné nabíjačky sú dokonale zladené s vozidlom, takže váš elektromobil sa nabije rýchlejšie než z bežnej domácej zásuvky. 

Používanie nástenných nabíjačiek je veľmi jednoduché, pretože sa dodávajú pripravené na použitie a nastavené do režimu automatického spustenia. Aj manipulácia s inteligentnými nástennými nabíjačkami, ktoré sú pokročilejšie, je veľmi jednoduchá, pričom však okrem nabíjania ponúkajú aj ďalšie funkcie. Vďaka aplikácii inteligentnej nástennej nabíjačky bude nabíjanie profesionálnejšie, pretože budete môcť využívať rôzne služby, ako napríklad vytváranie správ, plánovanie vyrovnávania záťaže, správa rôznych používateľov a údržbu na diaľku.

 

Spoločnosť Opel ponúka rôzne druhy nástenných nabíjačiek a inteligentných nástenných nabíjačiek. Tu vám pomôžeme vybrať si tú najvhodnejšiu pre vaše potreby, pričom zohľadníme aj to, čo sa najviac hodí pre palubnú nabíjačku vášho vozidla, ako aj elektrické fázy a rýchlosť nabíjania.

Portfólio nástenných nabíjačiek

1-fázová/3,7 a 4,6 kW alebo 7,4 kW

3-fázová/11 kW

 

Ideálne riešenie pre vaše elektrické vozidlo Opel, dostupné ako 1-fázová alebo 3-fázová verzia. Samozrejme, že aj svoje 3-fázové vozidlo môžete nabíjať pomocou 1-fázovej nástennej nabíjačky, budete sa však musieť zmieriť z nižšou rýchlosťou nabíjania. Ak si prajete rýchlejšie riešenie, môžeme vám ponúknuť špeciálnu 3-fázovú nástennú nabíjačku.

 

Toto je pre mňa vhodné…

 

 • ak pravidelne nabíjam doma,
 • ak pre mňa okrem nabíjania nie sú ďalšie funkcie  dôležité.

 

Preskúmajte naše portfólio nástenných nabíjačiek v online katalógu príslušentva Opel+:

Portfólio inteligentných nástenných nabíjačiek

1-fázová/7,4 kW

3-fázová/11 kW alebo 22 kW

 

Ideálne pre všetkých, ktorí používajú nástennú nabíjačku spoločne s inými osobami, chcú sledovať výdavky na energie a spravovať ich podľa rôznych potrieb. Získajte úplnú kontrolu prostredníctvom aplikácie inteligentnej nástennej nabíjačky. K dispozícii tiež na 1-fázové alebo 3-fázové používanie.

 

Toto je pre mňa vhodné…

 

 • ak chcem okrem nabíjania aj ďalšie funkcie, napríklad vytváranie správ a údržbu na diaľku,
 • ak nástenná nabíjačka slúži na spoločné využívanie a chcem súhrnnú správu o spotrebe energie zo strany jednotlivých používateľov.

 

Preskúmajte naše portfólio nástenných nabíjačiek v online katalógu príslušentva Opel+:

STRUČNÝ PREHĽAD: ČASY NABÍJANIA.

Porovnajte časy nabíjania pri použití rôznych káblov a nástenných nabíjačiek.

Corsa-e alebo Grandland Hybrid4? Tu si môžete stiahnuť súbor PDF k zvolenému vozidlu. 

MONTÁŽ.

Po výbere najvhodnejšej nástennej nabíjačky vám pomôžeme s jej montážou.

 

PUSTITE SA DO TOHO.

Získajte od miestneho predajcu nástennú nabíjačku Opel a využite odborné znalosti nášho partnera, ktorý vám poskytne tie najlepšie montážne služby a na mieru prispôsobenú podporu pre vaše nabíjacie riešenie.

NABÍJACIE PRÍSLUŠENSTVO OPEL+ PRE ELEKTROMOBILY.

Nabíjanie? Žiadny problém! Či už máte elektromobil alebo plug-in hybrid a či uprednostňujete nabíjanie doma alebo verejné nabíjanie, resp. jednoduché alebo inteligentné nabíjanie, ponúkame vám to najlepšie nabíjacie príslušenstvo pre vaše vozidlo a osobné preferencie. Máte na výber: rôzne nabíjacie káble, nástenné nabíjačky, flexibilné riešenia a ďalšie príslušenstvo.

ZAŽITE NAŠE ELEKTRICKÉ VOZIDLÁ.