Skip To Content
Manta GSe ElektroMOD

Opel Manta GSe ElektroMOD

Manta vracia úder

Opel Manta bol superstar automobilového dizajnu 70. rokov 20. storočia. Dnes sa vracia späť v podobe nového elektrifikovaného vozidla ako tzv. RestoMod. Zoznámte sa s novým, elektrický modelom Manta GSe. Je celkom ako stará Manta, len úplne iný.

Dizajn modelu GSe ElektroMOD

Úžasná odvaha

Opel Manta GSe ElektroMOD je jedinečnou oslavou všetkého, vďaka čomu bol originál taký úžasný, a navyše je aktualizovaný o moderné technológie a étos odvážneho a čistého dizajnu vynovenej značky Opel.

Revolučná čistota

Všetko vskutku revolučné sa opäť vracia. Originálny model Manta inšpiroval súčasnú masku Vizor, ktorá je charakteristickým znakom dizajnu každého nového vozidla značky Opel, a teraz je späť aj na modeli GSe ElektroMOD.

Vízia budúcnosti

Jednou z vecí, ktoré symbolizuje model MOD, je jasný moderný charakter. Jedinečné koncepčné vozidlo ElektroMOD totiž ponúka plne digitálny kokpit orientovaný na vodiča, ktorý v sebe spája čistotu a emocionálnu odvahu. Moderné športové sedadlá so stredovou žltou ozdobnou líniou završujú celkový zážitok „detoxikovaného“ interiéru.

Výkon modelu GSe ElektroMOD

V prvej línii

Nadčasový dizajn v súlade s duchom doby, pripravený na budúce vylepšenia. Elektrické hnacie ústrojenstvo modelu Manta dodáva výkon pohonu zadných kolies bez emisií na úrovni 108 kW/147 k prostredníctvom pekne vynovenej štvorstupňovej prevodovky s voliteľným automatickým režimom.

Bojovný krútiaci moment

Kultová Manta GT/E vznikla ako športový automobil v roku 1974 so štyrmi valcami a výkonom 105 k (77 kW), no nedokáže sa ani len priblížiť okamžitému zrýchleniu a krútiacemu momentu 255 Nm zo státia, ktorými sa vyznačuje najnovšia generácia elektrickej hnacej sústavy od spoločnosti Opel. Manta GSe dokáže dokonca rekuperovať brzdnú energiu. Takto sa dá udržateľne zmeniť svet.

Emócie, nie emisie

GSe ElektroMOD s akumulátorom s kapacitou 31 kWh a dojazdom 200 km je ďalším vynikajúcim dôkazom toho, že značka Opel je priekopníkom v oblasti elektrifikácie. Do konca roka 2021 si jej zákazníci budú môcť vybrať z deviatich elektrických vozidiel v portfóliu spoločnosti Opel – a do konca roka 2024 bude v ponuke elektrifikovaná verzia každého modelu.

GSe ElektroMOD digital

Kódové označenie: Manta

Model GSe ElektroMOD posúva digitalizáciu na novú úroveň, na ktorej ožíva logo legendárneho modelu Manta. Všetky jeho názvy, označenia motora a emblémy budú vylepšené kódmi iQR.

Dokonalosť pixelu

Model GSe ElektroMOD prináša špeciálnu verziu novej odvážnej masky značky s názvom Pixel Vizor. Tiahne sa po celej šírke vozidla a pomocou jej LED obrazovky dokáže Manta komunikovať so svetom.

Manta hovorí

Maska Pixel Vizor na modeli GSe ElektroMOD hovorí o svojej technológii a miere jej vývoja: „Moje nemecké srdce je ELEKTRifikované“ a „Som na nulovej e-misii. Som ElektroMOD“.

Vyvoláva emócie

Ashley niall
„Môže a mala by byť budúcnosťou elektrických vozidiel.“ 
Pozrite si video 
Časopis auto design
„Elektrická renesancia“ 
Viac informácií 
Slashgear
„Prekypuje retro štýlom“ – „Poďme na to!“ 
Viac informácií