Skip To Content
GT X

GT X Experimental

Rozšírené štandardy!

GT X style

Charakter, ktorý vám vyrazí dych

Nemecký, prístupný, fantastický – model GT X Experimental dych vyrážajúcim spôsobom demonštruje, ako ožívajú hodnoty značky Opel.

Sľubná budúcnosť

Svojím dizajnom sa logo značky Opel stáva ohniskom pozornosti viac než kedykoľvek predtým. Čistý a odvážny vzhľad modelu GT X Experimental výrazne vyjadruje nášho priekopníckeho ducha.

Digitálna detoxikácia

Vizuálna a digitálna detoxikácia pre uvoľnenú jazdu: Interiér vozidla GT X Experimental je vytvorený v súlade s princípom sofistikovanej jednoduchosti.

Odvážny exteriér

Unikátna predná časť

V modeli GT X Experimental prináša spoločnosť Opel nový motív prednej časti vozidla. Osobitý "Opel Vizor má byť charakteristickým dizajnovým prvkom všetkých modelov značky Opel, ktoré výrobca uvedie na trh po roku 2020.

Otvorená myseľ

Model GT X Experimental víta cestujúcich priestranným vstupom bez prekážok. Všetky dvere sa otvárajú v uhle 90 stupňov, vďaka čomu je koncepčné vozidlo dobre prístupné.

Prímes čistoty

Zadná časť evokuje dizajn prednej masky a prináša "Opel Compass" v celej jeho čistote, pričom logo v tvare blesku pevne ukotvuje zadné svetlá v tvare krídel.

Technologická atraktívnosť

Žlté grafické línie na okraji odrážajú charakteristický žltý akcent karosérie. Obklopujú elektronické logo v tvare blesku, ktoré zostáva stáť, kým kolesá sa otáčajú.

Elektrická energia

Do karosérie sú vygravírované orezané trojuholníky: obrazovka s technológiou LED zobrazuje mieru elektrického nabitia akumulátora. Vozidlo GT X Experimental potvrdzuje, že do roku 2024 budú všetky modely značky Opel elektrifikované.

Odvážne proporcie

Mohutnú siluetu zvýrazňuje odvážna grafická identita, ktorá oddeľuje hornú a dolnú oblasť. Žltý odtieň znaku Opel dodáva koncepčnému vozidlu štruktúru a dynamiku.

Čistý interiér

Nová koncepcia dizajnu interiéru

Náš model GT X Experimental definuje úplne novú filozofiu špecifického nemeckého dizajnu značky Opel, v ktorom sa spája čistota a emotívne sebavedomie.

Zážitok intuitívnej jazdy

"Pure Panel" je digitálna detoxikácia spoločnosti Opel, ktorá má zaistiť uvoľnenú jazdu. Vodiči majú pritom stále na dosah ruky všetky najmodernejšie technológie.

Vyhotovenie sedadiel

Prísnu čistotu dizajnu v interiéri vyzdvihujú aj grafické detaily. Odnímateľné reproduktory umiestnené pod opierkami hlavy navyše prinášajú zvukový zážitok, akoby poslucháč ani nesedel v automobile.

Voľný prístup bez prekážok

V modeli GT X Experimental bola každá obvyklá funkcia, každý modul automobilu spochybnený s cieľom odstrániť nepotrebné dizajnové prvky, a dosiahnuť tak čistotu dizajnu.

Nová maska Opel

"Compass"

"Compass" organizuje dizajnové prvky budúcej masky vozidiel Opel okolo dvoch výrazných osí, ktoré sa pretínajú v logu značky, a vytvárajú tak veľmi jasnú kontinuitu a konzistentnosť.

"Vizor"

"Vizor" vytvára novú vizuálnu identitu budúcich modelov značky Opel, kde ústredným bodom je logo Opel. Tento samostatný modul lemuje maticové svetlomety LED a všetky technologické prvky.

"Pure Panel"

"Pure Panel" je výnimočná funkcia nového interiéru. Čistý a prívetivý prístrojový panel uložený do jedinej širokej obrazovky. Digitálna detoxikácia pre uvoľnenú jazdu.

Prístupný

Dizajn Opel na instagrame

Chcete sa dozvedieť viac o modeli GT X Experimental a nazrieť do zákulisia cesty dizajnu Opel? Náš šéf dizajnu Mark Adams vám to priblíži.