E-technológie
Dokonale integrovaný akumulátor
Nikdy sa neunaví: Elektromotor nového modelu Zafira Electric poháňajú výkonné lítiovo-iónové akumulátory s kapacitou buď 50 kWh pre dojazd až 238 km1, alebo s kapacitou 75 kWh, ktorý zabezpečuje dojazd až 339 km1. Vďaka článkom s vysokou hustotou energie a pokročilému riadeniu spotreby energie môžete byť pokojní a spoľahnúť sa na zobrazenú predpoveď dojazdu. 

1 Spotreba energie (kombinovaná) 21,7 -26,1 / 24,4 -27,3 kWh/100 km, emisie CO2 0 g/km, dojazd (kombinovaný) 238 km až 339 km (v závislosti od zvoleného motora a doplnkového vybavenia).

 

Uvedené údaje o dojazde a spotrebe energie sú predbežné a zodpovedajú skúšobnému postupu WLTP, na základe ktorého sú nové vozidlá od 1. septembra 2018 typovo schvaľované. Typové schválenie EG a osvedčenie o zhode zatiaľ nie sú k dispozícii. Predbežné hodnoty sa môžu líšiť od oficiálnych údajov konečného typového schválenia. Tie sa môžu líšiť v závislosti od skutočných podmienok používania a od rôznych faktorov, ako sú: rýchlosť, tepelný komfort vo vozidle, štýl jazdy a vonkajšia teplota. Čas nabíjania závisí najmä od výkonu nabíjačky vo vozidle, nabíjacieho kábla a typu a výkonu použitej nabíjacej stanice. Ďalšie informácie vám poskytne váš predajca. Ďalšie informácie [nájdete na webovej stránke, ktorá bola vytvorená na vysvetlenie WLTP.]

Rekuperačné brzdenie
Nová Zafira Electric jazdí plynule – nielen v prospech cestujúcich, ale aj v záujme maximálnej energetickej a nákladovej efektívnosti. Keď počas jazdy zdvihnete nohu z plynového pedála, systém rekuperačného brzdenia rekuperuje kinetickú energiu a premieňa ju na ešte dlhší dojazd. Pomocou páčok na volante si môže vodič vybrať z rôznych úrovní rekuperácie a pri najvyššom nastavení možno väčšinu krátkych ciest absolvovať takmer bez použitia klasických bŕzd, čím sa znižuje opotrebovanie a s tým súvisiace náklady na údržbu. 
Rýchle a jednoduché nabíjanie
Rýchle nabíjanie nového modelu Zafira Electric je zárukou, že vaša rodina ani klienti na vás nikdy nebudú musieť čakať. Jeho akumulátor s vysokou hustotou energie s kapacitou 50 kWh sa nabije na 80 % už za 32 minút, zatiaľ čo akumulátor s kapacitou 75 kWh dosiahne stav nabitia na 80 % maximálnej kapacity už za 48 minút pri použití akejkoľvek verejnej nabíjačky s výkonom 100 kW.     
Objavte príslušenstvo na nabíjanie Viac informácií o možnostiach nabíjania Viac informácií o našich riešeniach elektrickej mobility Free2Move eSolutions
Sledovanie údajov o vozidle
Sledujte svoj plne elektrický mikrobus: Dômyselné senzory nového modelu Zafira Electric a systémy sledovania údajov o vozidle vám poskytujú podrobný prehľad a projekciu o stave vozidla, využití akumulátora a zostávajúcom dojazde. 
Elektrina sa oplatí
Vezmite svojich cestujúcich a zabudnite na starosti z rastúcich cien pohonných hmôt, bezemisných zón či rastúcich daní z vozidiel. Elektrická doprava je budúcnosťou každej rodiny, ktorá chce byť hospodárna. Hnacie ústrojenstvo nového modelu Zafira Electric zaručuje mimoriadne konkurencieschopné celkové prevádzkové náklady, ktoré sú vďaka štátnym stimulom na nákup ešte lepšie. 
Viac informácií o financovaní Zafira Electric