Prvotriedne funkcie
Dokonale integrovaný akumulátor
Čisto elektrický bezemisný pohon nového modelu Zafira-e Life čerpá energiu z výkonného lítiovo-iónového akumulátora 75 kWh, ktorý poskytuje dojazd do 230 alebo 330 km. Články s vysokou energetickou hustotou, dokonalý tepelný manažment a vyvážená integrácia do podvozka prinášajú nielen dlhú životnosť a spoľahlivý dojazd, ale aj nízke ťažisko a tým aj stabilnú a vyrovnanú jazdu.    
 
1 Spotreba energie modelu Vivaro-e/Zafira-e Life (kombinovaná) 23,3 – 29,5 kWh/100 km; emisie CO2 0 g/km; dojazd (kombinovaný) 230 až 330 km (v závislosti od voliteľnej výbavy). Uvedené hodnoty dojazdu a spotreby elektrickej energie sú predbežné a v súlade so skúšobným postupom WLTP, na základe ktorého sú od 1. septembra 2018 homologizované nové vozidlá. Typové schválenie ES a certifikát o zhode ešte nie sú k dispozícii. Predbežné hodnoty sa môžu líšiť od finálnych homologovaných údajov. Tie sa môžu líšiť v závislosti od skutočných podmienok používania a rôznych faktorov, napríklad od rýchlosti, teplotného komfortu vo vozidle, štýlu jazdy a vonkajšej teploty. Čas nabíjania závisí najmä od výkonu nabíjačky vo vozidle, nabíjacieho kábla a od typu a výkonu použitej nabíjacej stanice. Podrobnejšie informácie získate od svojho predajcu. Viac informácií nájdete [pozrite si webovú lokalitu zriadenú na účely vysvetlenia postupu WLTP.]
Žiadny hluk
Prirodzene tichý batériový elektrický pohon nového modelu Zafira-e Life zaručuje pokojnú, uvoľňujúcu a hladkú jazdu. Či už sa vaši cestujúci rozprávajú alebo nerušene premýšľajú, kabína nového modelu Zafira-e Life pre nich bude pokojnou oázou na cestách. Dokonalé riešenie pre dopravu cestujúcich v obytných zónach.
 
Rekuperačné brzdenie
Nová Zafira-e Life jazdí hladko, a to nielen z pohľadu cestujúcich, ale aj z hľadiska čo najhospodárnejšieho využívania energie a nákladov. Len čo počas jazdy zložíte nohu z plynového pedála, systém rekuperačného brzdenia pri brzdení zachytáva kinetickú energiu a využíva ju na predĺženie dojazdu. Pri najvyššom nastavení (v režime B) dokážete väčšinu krátkych jázd zvládnuť bez použitia tradičných bŕzd, čím sa znižuje ich opotrebovanie a súvisiace náklady na údržbu. 
Rýchle a jednoduché nabíjanie
Rýchle nabíjanie Novej Zafiry-e Life zaistí že na vás cestujúci nečakajú. Akumulátor 75 kWh s vysokou energetickou hustotou sa pri použití 100 kW verejnej nabíjačky nabije už za 30 minút na 80 % dojazdu. Palubný a domáci systém nabíjania pohodlne zabezpečia maximálny dojazd vozidla cez noc alebo medzi zákazkami, nová Zafira-e Life je ideálny, čistý a efektívny prostriedok luxusnej  dopravy.
 
Objavte príslušenstvo na nabíjanie Viac informácií o možnostiach nabíjania Learn more about our Free2Move eSolutions
Sledovanie údajov o vozidle

Sledovanie dát o vozidle Zafira-e Life za pomoci dômyselných senzorov a palubných systémov poskytuje podrobný prehľad o každej jazde, v rámci ktorého sa zobrazuje dojazd, podmienky na trase a spotreba energie, aby ste mohli jazdiť efektívne.

 

 
Elektrina sa oplatí
Vyzdvihnite svojich pasažierov a zabudnite na obavy zo stúpajúcich cien paliva, bezemisných zón a rastúcej dane z vozidla. Elektrická doprava je budúcnosťou efektívnej mestskej firmy. Elektrický pohon  nového modelu Zafira-e Life prináša mimoriadne konkurencieschopnú úroveň celkových prevádzkových nákladov, k čomu ešte prispievajú aj vládne stimuly na kúpu vozidla.   
 
Learn more about governmental subsidies Learn more about financial support on your wall box