Technológia
Dokonale integrovaný akumulátor

Nové Opel Vivaro-e ponúka na výber akumulátor s kapacitou 50 kWh a dojazdom do 230 km alebo akumulátor s kapacitou 75 kWh a dojazdom až 330 km1. Prevratná technológia pohonu a architektúra od spoločnosti Opel znamená, že nízko položený plochý akumulátor vozidlu Vivaro-e dodáva stabilné ťažisko a maximálny priestor v kabíne. 

 

1 Spotreba energie modelu Vivaro-e/Zafira-e Life (kombinovaná) 23,3 – 29,5 kWh/100 km; emisie CO2 0 g/km; dojazd (kombinovaný) 230 až 330 km (v závislosti od voliteľnej výbavy). Uvedené hodnoty dojazdu a spotreby elektrickej energie sú predbežné a v súlade so skúšobným postupom WLTP, na základe ktorého sú od 1. septembra 2018 homologizované nové vozidlá. Typové schválenie ES a certifikát o zhode ešte nie sú k dispozícii. Predbežné hodnoty sa môžu líšiť od finálnych homologovaných údajov. Tie sa môžu líšiť v závislosti od skutočných podmienok používania a rôznych faktorov, napríklad od rýchlosti, teplotného komfortu vo vozidle, štýlu jazdy a vonkajšej teploty. Čas nabíjania závisí najmä od výkonu nabíjačky vo vozidle, nabíjacieho kábla a od typu a výkonu použitej nabíjacej stanice. Podrobnejšie informácie získate od svojho predajcu. Viac informácií nájdete [pozrite si webovú lokalitu zriadenú na účely vysvetlenia postupu WLTP.]

 
Žiadny hluk
Pritiahnite pozornosť k svojmu podniku len z tých správnych dôvodov. Prirodzene tichý batériový elektrický pohon nového modelu Vivaro-e sa ideálne hodí do husto osídleného mestského prostredia a obytných zón. Jeho bezemisnosť sa týka jednak hluku a jednak výfukových plynov. Vivaro-e sa vyznačuje tichou prevádzkou vnútri aj navonok, čím vodiča počas dlhých pracovných dní zbavuje stresu. 
 
Rekuperačné brzdenie
S novým modelom Vivaro-e žiadna časť pracovného dňa nevyjde nazmar. Len čo počas jazdy zložíte nohu z plynového pedála, systém rekuperačného brzdenia pri brzdení zachytáva kinetickú energiu a využíva ju na predĺženie dojazdu. Pri najvyššom nastavení (v režime B) dokážete väčšinu krátkych jázd zvládnuť bez použitia tradičných bŕzd, čím sa znižuje ich opotrebovanie a súvisiace náklady na údržbu. 
Rýchle a jednoduché nabíjanie
Akumulátor s vysokou energetickou hustotou s kapacitou 50 kWh (18 modulov), alebo s kapacitou 75 kWh (27 modulov) sa na verejnej 100 kW nabíjačke nabije na 80 % optimálneho dojazdu už za 30, resp. 45 minút. Palubná nabíjačka s výkonom 7,4 kW alebo so zvýšeným výkonom 11 kW vaše nové Vivaro-e pripraví za noc  na celý nasledujúci pracovný deň.
 
Objavte príslušenstvo na nabíjanie Viac informácií o možnostiach nabíjania Learn more about our Free2Move eSolutions
Sledovanie údajov o vozidle
Dômyselné senzory a systémy sledovania údajov o vozidle v novom modeli Vivaro-e poskytujú podrobný prehľad a projekciu jazdných podmienok, dojazdu a energie. 
Nízke prevádzkové náklady
S rastúcimi obavami o kvalitu ovzdušia vo veľkomestách a zavádzaním bezemisných zón v mestských oblastiach sú pre  efektívne podnikanie stále dôležitejšie elektrické úžitkové vozidlá. Vivaro-e prináša oslobodenie od meniacich sa cien paliva a daňové úľavy, ako aj mimoriadne nízke prevádzkové náklady a vládne stimuly na kúpu vozidla. 
Learn more about governmental subsidies Learn more about financial support on your wall box