Inovácie – Revolučné technológie
Inovácie – Systém posuvnej podlahy Flex Floor

Systém posuvnej podlahy Flex Floor

Je flexibilný, praktický a chráni váš chrbát: systém posuvnej podlahy batožinového priestoru Flex Floor ešte viac uľahčuje nakladanie do vášho Opelu.

Viac informácií o systéme posuvnej podlahy Flex Floor
Inovácie – Komplexný bezpečnostný systém SAFETEC®

Komplexný bezpečnostný systém SAFETEC®

Spoľahlivá všestranná ochrana: množstvo opatrení v oblasti aktívnej i pasívnej bezpečnosti zaisťuje komplexnú bezpečnosť vodičovi ako aj všetkým cestujúcim.

Viac informácií o komplexnom bezpečnostnom systéme SAFETEC®
Inovácie – Konštrukcia zadnej nápravy s Wattovým priamovodom

Konštrukcia zadnej nápravy s Wattovým priamovodom

Zložená zadná kľuková náprava je vylepšená šikovne umiestneným Wattovým priamovodom, ktorý zaisťuje vynikajúci výkon na každej ceste.

Viac informácií o konštrukcii zadnej nápravy s Wattovým priamovodom

BUDÚCNOSŤ MOBILITY SA UŽ ZAČALA.

Elektrina, vodík a ďalšie – budúcnosť mobility vytvárame s ohľadom na životné prostredie a trvalo udržateľný rozvoj prostredníctvom inovačných technológií a revolučných koncepcií.

Enlarge

Budúcnosť mobility je elektrická.

Jedným zo základných kameňov celej našej spoločnosti a ekonomiky je osobná sloboda a voľnosť pohybu. Žiadny iný technologický úspech neprispel k tomuto aspektu nášho života tak ako automobil. Preto budeme naďalej robiť všetko pre to, aby sme zaistili budúcnosť individuálnej mobility prostredníctvom vývoja nových technológií a trvalo udržateľných koncepcií. Jednou z najsľubnejších je elektrický pohon.

 

Vezmime si napríklad Opel Ampera – prvé elektrické vozidlo v Európe, ktoré za každých okolností poháňa iba elektrina a ktoré možno používať bez kompromisov. Jeho revolučná technológia a vynikajúci výkon sa odrážajú v jeho rovnako revolučnom dizajne.

 

Technológia E-REV (elektromobil s predĺženým dojazdom), ktorou disponuje Opel Ampera, funguje aj na väčších vozidlách. Pôsobivo to dokázalo koncepčné vozidlo Opel Flextreme GT/E s dĺžkou 4,7 metra. Pri maximálnej rýchlosti 200 km/h ponúka – podobne ako Opel Ampera – mobilitu bez kompromisov a zrýchlenie z nuly na 100 km/h za menej ako deväť sekúnd.

 

Ako vidíte, Opel Ampera a elektrické koncepčné vozidlá ako Opel Flextreme GT/E nás posúvajú o ďalší krok bližšie k budúcnosti na elektrický pohon.


Enlarge

HydroGen4: vozidlo na vodíkový pohon s nulovými emisiami

Vozidlo HydroGen4 – štvrtá generácia vozidiel na palivové články – je výsledkom viac ako desaťročného výskumu v oblasti palivových článkov a vodíka. Jeho vyspelá technológia je stelesnením splneného sna: namiesto spaľovania využíva elektrochemickú reakciu, ktorá je zdrojom elektrického pohonu. Jediným odpadovým produktom, ktorý pritom vychádza z výfuku, je vodná para, takže vozidlo HydroGen4 neprodukuje žiadne škodlivé emisie.

 

Dôkazom hodnoty tejto inovačnej technológie je jeho motor: dosahuje výkon 73 kW (100 k), z nuly na 100 km/h zrýchli v priebehu 12 sekúnd a jeho najvyššia rýchlosť sa vyšplhá na 160 km/h. Vozidlo má dojazd 340 km a je vybavené záložným akumulátorom s kapacitou 1,8 kWh.

 

Model HydroGen4 sa už podrobil úspešnému testovaniu v reálnych podmienkach na berlínskych cestách. Zákazníci, ktorí sa na testovaní zúčastnili, k dnešnému dňu najazdili viac ako 80 000 km pri každodennom používaní.


Enlarge

Cenovo dostupná elektrická mobilita

Okrem toho, že otvoril novú kapitolu v oblasti elektrickej mobility, sa radikálny koncept automobilky Opel, známy pod označením RAK e, dôrazne zameriava na minimálne náklady na energiu a hmotnosť. Elektrické vozidlo RAK e, ktorého cieľovou skupinou sú najmä mladí vodiči, má nulové výfukové emisie, dojazd 100 km a najvyššiu rýchlosť 120 km/h. Váži 380 kg, čo znamená, že je asi o tretinu ľahšie ako bežné malé vozidlo, a navrhnuté je tak, aby bolo cenovo dostupné aj pre veľmi mladých vodičov.