Inovácie – Míľniky
Míľniky spoločnosti Opel – Dizajn

Míľniky dizajnu

Pozrite sa, ako emotívna príťažlivosť a praktické objavy definovali dizajn značky Opel v priebehu rokov.

Míľniky dizajnu spoločnosti Opel
Trvalo udržateľná mobilita a riešenia spoločnosti Opel v záujme životného prostredia

Ekologické míľniky

Tradícia environmentálnej zodpovednosti spoločnosti Opel má dlhú históriu.

Míľniky trvalo udržateľného rozvoja spoločnosti Opel

MÍĽNIKY V OBLASTI INOVÁCIÍ.

Viac ako 110 rokov nových nápadov – od prvého cenovo dostupného „doktorského auta“ až po elektrické vozidlo s predĺženým dojazdom, vďaka ktorým je vaša mobilita jednoduchšia, bezpečnejšia, pohodlnejšia a príjemnejšia. To sú inovácie od skutočných ľudí pre skutočných ľudí.

Inovácie značky Opel – Rok 2014: Opel Mokka po druhý raz získal ocenenie Auto roka s pohonom všetkých kolies

Rok 2014: Opel Mokka po druhý raz získal ocenenie Auto roka s pohonom všetkých kolies

Čitatelia nemeckého motoristického magazínu Auto Bild zvolili Opel Mokka za číslo jeden pre cenu Allrad, vďaka čomu si model udržal titul „Auto roka s pohonom všetkých kolies“ v kategórii „Terénne vozidlá a SUV do 25 000 eur“. Mokka získala v prieskume 18,7 percenta hlasov, a jasne tak predbehla konkurenčné modely Škoda Yeti (14,6 %) a Nissan Qashqai (12,4 %).

Inovácie značky Opel – Rok 2014: ADAM získal Cenu čitateľov v kategórii Mini vozidlo

Rok 2014: ADAM získal Cenu čitateľov v kategórii Mini vozidlo

Na 38. ročníku udeľovania Ceny čitateľov vysoko uznávaného nemeckého časopisu Auto Mot Und Sport získal Opel ADAM 24,2 percent hlasov v kategórii Mini vozidlo. Porazil tak model značky Volkswagen Up (23,9 %) a Mini (16,6 %).

Inovácie značky Opel – Rok 2014: Zafira Tourer sa stala najekologickejšou dodávkou roka 2014

Rok 2014: Zafira Tourer sa stala najekologickejšou dodávkou roka 2014

Magazín Auto Trend a inštitút životného prostredia Ökotrend Environment Institute zvolili model Zafira Tourer pre jeho vynikajúce ekologické vlastnosti za Najekologickejšiu dodávku roka 2014.

Inovácie značky Opel – Rok 2013: Opel ADAM získal ocenenie Auto s najlepšou konektivitou za multimediálny systém IntelliLink

Rok 2013: Opel ADAM získal ocenenie Auto s najlepšou konektivitou za multimediálny systém IntelliLink

Vďaka informačno-zábavnému systému IntelliLink sa stal Opel ADAM vozidlom s najlepšou konektivitou na trhu. Taký bol aspoň názor redakčných tímov odborných magazínov Auto Bild a Computer Bild. Hlavná výhoda: systém IntelliLink v modeli ADAM je kompatibilný so smartfónmi s operačným systémom Android aj iOS od spoločnosti Apple a v ponuke je za veľmi atraktívnu cenu.

Inovácie značky Opel – Rok 2013: Opel Ampera získal ocenenie eCar

Opel Ampera získal ocenenie eCar

Pri udeľovaní cien eCar za najlepšie elektrické vozidlo roku 2013 viac ako 13 000 čitateľov motoristických magazínov Auto Bild a Auto Test vybralo Opel Ampera za „celkovo najlepší elektromobil“ na každodenné používanie. Spomedzi „prvých večne zelených“ lastovičiek elektrickej mobility tak Ampera zvíťazila nad ďalšími 15 súťažnými modelmi.

Inovácie značky Opel – Rok 2013: Opel opäť získal cenu Plus X ako Najinovačnejšia značka

Rok 2013: Opel opäť získal cenu Plus X ako Najinovačnejšia značka

Už po tretí raz bol Opel zvolený za víťaza ceny Najinovačnejšia značka. Predtým si tento titul odniesol v rokoch 2010 a 2012. Vďaka skvelým modelom a technológiám, ktoré zapôsobili na medzinárodnú porotu odborníkov, získal celkovo 21 pečatí kvality za modely Cascada, ADAM, Mokka a Zafira Tourer. Nosič bicyklov FlexFix®, ktorým sú vybavené modely ADAM, Cascada a Zafira Tourer BiTurbo, vyšiel z hlasovania víťazne ako „Najlepší produkt roku 2013“.

Inovácie značky Opel – Rok 2013: Opel ADAM získal ocenenie Červená bodka (Red Dot) za dizajn

Rok 2013: Opel ADAM získal ocenenie Červená bodka (Red Dot) za dizajn

Opel ADAM je najnovším modelom značky Opel, ktorý získal prestížne ocenenie v oblasti dizajnu Červená bodka (Red Dot). Medzinárodná porota zložená z 37 členov vybrala vysoko originálny model ADAM za víťaza dizajnu v kategórii Automobilový priemysel a doprava. ADAM sa tak stal štvrtým produktom automobilky Opel, ktorý bol od roku 2009 ocenený touto prestížnou cenou.

Inovácie značky Opel – Rok 2012: Opel Astra GTC získal ocenenie Červená bodka (Red Dot) za dizajn

Rok 2012: Opel Astra GTC získal ocenenie Červená bodka (Red Dot) za dizajn

Komisia 30 porotcov, ktorá rozhoduje o víťazovi ceny Červená bodka (Red Dot) za dizajn, ocenila model Astra GTC a udelila mu najvyšší počet bodov za „očarujúci a športový dizajn“. Vozidlo sa tak stalo tretím modelom značky Opel, ktorý získal toto prestížne ocenenie od roku 2009.

Inovácie značky Opel – Rok 2012: Opel Zafira Tourer vyhral Zlatý volant

Rok 2012: Opel Zafira Tourer vyhral Zlatý volant

V 37. ročníku udeľovania ceny Zlatý volant, ktorá je výsledkom hlasovania čitateľov nemeckých magazínov Auto Bild a Bild am Sonntag, sa stal víťazom kategórie dodávok revolučný Opel Zafira Tourer, známy ako „obývačka na kolesách“. Po víťazstve v rokoch 1999 a 2005 Zafira získala toto významné ocenenie už po tretí raz.

Inovácie značky Opel – Rok 2011: Elektrické vozidlo RAK e

Rok 2011: Elektrické vozidlo RAK e

Významným krokom na ceste k dosiahnuteľným elektrickým vozidlám pre mladých vodičov je Opel RAK e, ktorý otvoril novú kapitolu v oblasti vývoja bezemisného automobilizmu. Ide o vyspelý tandemový koncept, ktorý ukázal cieľavedomú a praktickú novú cestu vpred – vozidlo, na ktorom by sa mohlo jazdiť už od veku 16 rokov.

Rok 2011: Adaptívne predné svetlomety (AFL) získali cenu Advanced Award za pokrokové technológie od európskeho konzorcia Euro NCAP

Rok 2011: Adaptívne predné svetlomety (AFL) získali cenu Advanced Award za pokrokové technológie od európskeho konzorcia Euro NCAP

Cenu Advanced Award za pokrokové technológie udelil Európsky program pre posudzovanie nových automobilov (Euro NCAP) systému adaptívnych predných svetlometov (AFL) od spoločnosti Opel ako prejav uznania za obrovské zlepšenie, ktoré dosiahla v oblasti bezpečnosti pri jazde v noci alebo zlej viditeľnosti. Rovnaké ocenenie získala automobilka aj v roku 2010 za systém Opel Eye.

Inovácie značky Opel – Rok 2010: Opel Movano s pohonom predných a zadných kolies

Rok 2010: Opel Movano s pohonom predných a zadných kolies

Nové Movano ako prvé vozidlo značky Opel ponúka pohon predných alebo zadných kolies. Okrem toho prináša jeden z najširších sortimentov variantov karosérie v celej triede, dodávky so štyrmi dĺžkami a troma výškami vozidla. Dokonalú ponuku dopĺňa najmodernejší komfort, vynikajúca prevádzková hospodárnosť, kvalitný vyspelý informačno-zábavný systém a navigácia, ako aj široký výber doplnkov a vybavenia.

Inovácie značky Opel – Rok 2010: V Paríži sa predstavil koncept GTC

Rok 2010: V Paríži sa predstavil koncept GTC

Toto koncepčné vozidlo, predstavené na autosalóne v Paríži, má vyjadrovať najemotívnejšiu stránku značky Opel. Trojdverový hatchback je čistý, no športový, jednoduchý, no expresívny, a zároveň odvážny a kultový. V súlade s DNA značky Opel je to dosiahnuteľné auto snov, ktoré vzniklo s cieľom predviesť v plnej kráse revitalizovanú značku.

Inovácie značky Opel – Rok 2010: Koncepčné vozidlo Flextreme GT/E

Rok 2010: Koncepčné vozidlo Flextreme GT/E

Koncepčné vozidlo Opel Flextreme GT/E stelesňuje víziu vlastností, ktoré charakterizujú oživenú značku Opel: vysoká emotívna príťažlivosť, úsporný výkon zohľadňujúci životné prostredie a expresívny dizajn – to všetko skonštruované s nemeckou precíznosťou.

Inovácie značky Opel – Rok 2010: Meriva so systémom bočných dverí FlexDoors® a systémom odkladacích priestorov v stredovej konzole FlexRail®

Rok 2010: Meriva so systémom bočných dverí FlexDoors® a systémom odkladacích priestorov v stredovej konzole FlexRail®

Unikátne zadné výklopné dvere modelu Meriva uľahčujú nastupovanie a vystupovanie zo zadného sedadla. Skvelú bezpečnosť poskytuje aj systém bočných dverí FlexDoors®, najmä pre mladé rodiny s deťmi. Vďaka novému systému odkladacích priestorov v stredovej konzole FlexRail® sa priestor medzi prednými sedadlami premení na variabilný úložný systém.

Inovácie značky Opel – Rok 2008: Insignia so sedadlami AGR, adaptívnymi prednými svetlometmi AFL+, systémom aktívneho podvozka FlexRide a kamerou Opel Eye

Rok 2008: Insignia so sedadlami AGR, adaptívnymi prednými svetlometmi AFL+, systémom aktívneho podvozka FlexRide a kamerou Opel Eye

Na trh prichádza Insignia so širokou paletou inovácií. Systém Opel Eye tvorí malá širokouhlá palubná kamera s vysokým rozlíšením, ktorá číta dopravné značky a vodorovné značenie jazdných pruhov, čím zvyšuje bezpečnosť jazdy. Systém adaptívneho odpruženia FlexRide okamžite reaguje na meniace sa podmienky a prispôsobí sa štýlu jazdy. Nová generácia adaptívnych predných svetlometov AFL+ automaticky prispôsobí osvetlenie aktuálnym podmienkam, a zaistí tak vodičovi bezpečnejšiu a uvoľnenejšiu jazdu. Ergonomické sedadlá majú pečať kvality lekárskej asociácie AGR, čo je špeciálne uznanie kvality zo strany nezávislej komisie lekárov a odborníkov na ergonómiu.

Inovácie značky Opel – Rok 2006: Corsa s nosičom bicyklov FlexFix®

Rok 2006: Corsa s nosičom bicyklov FlexFix®

Zadný nosný systém FlexFix® sa jednoducho vysunie zo zadného nárazníka, aby vám doma alebo v garáži nezaberal miesto. Prvý raz ním bol vybavený model Corsa, neskôr aj Insignia, Astra a Meriva.

Inovácie značky Opel – Rok 2005: Astra GTC s panoramatickou strechou

Rok 2005: Astra GTC s panoramatickou strechou

Astra GTC je prvým sériovo vyrábaným vozidlom s panoramatickým čelným sklom, ktoré sa tiahne od kapoty až po stredný stĺpik. Toto novátorsky riešené čelné sklo ponúka vodičovi i spolujazdcovi takmer neobmedzený rozhľad a vytvára úplne nové vnímanie priestoru.

Inovácie značky Opel – Rok 1999: Zafira so systémom jednoduchého sklápania sedadiel Flex7

Rok 1999: Zafira so systémom jednoduchého sklápania sedadiel Flex7®

Opel Zafira prináša systém sklápania sedadiel Flex7®. Počnúc Zafirou spoločnosť Opel usúdila, že flexibilita interiéru by mala byť neodmysliteľným prvkom dizajnu každého jej vozidla.

Inovácie značky Opel – Rok 1995: Plnohodnotné airbagy

Rok 1995: Plnohodnotné airbagy pre posádku na predných sedadlách vo všetkých modelových radoch

Automobilka Opel zvyšuje úroveň bezpečnosti plnohodnotnými airbagmi pre vodiča i spolujazdca a ich zaradením do štandardnej výbavy vozidiel všetkých modelových radov.

Inovácie značky Opel – Rok 1989: Prvá európska automobilka, ktorá zaviedla katalyzátor do štandardnej výbavy vozidla

Prvá európska automobilka, ktorá zaviedla katalyzátor do štandardnej výbavy vozidla

Opel je prvý európsky výrobca automobilov, ktorý zaviedol trojcestný katalyzátor do štandardnej výbavy všetkých modelov so zážihovým motorom. Prispel tak k zníženiu škodlivých emisií výfukových plynov.

Inovácie značky Opel – Rok 1986: Omega je majster sveta v aerodynamike a prináša zavesenie kolies DSA

Rok 1986: Omega je majster sveta v aerodynamike a prináša zavesenie kolies DSA

Svoju premiéru má model Omega a predstavuje sa s najlepším koeficientom aerodynamického odporu (Cd) vo svojej triede, ktorý dosahuje hodnotu 0,28. Prichádza tiež s celým radom noviniek, ako je napríklad nový aktívny bezpečnostný podvozok, ktorý vozidlu zaisťuje bezprecedentnú stabilitu. V roku 1987 je Omega vyhlásená za Auto roka.