Inovácie – Bezpečnosť
Inovácie značky Opel – Nosič bicyklov FlexFix®

Odneste si bicykel na nosiči FlexFix®

Plne integrovaný nosný systém bicyklov sa jednoducho vysunie zo zadného nárazníka.

Pre vašu flexibilnú jazdu
Inovácie značky Opel – Elektrická mobilita

Elektrická mobilita

Zažite budúcnosť mobility: revolučné vozidlá s elektrickým pohonom, na ktorých možno jazdiť bez akýchkoľvek kompromisov.

Viac informácií

BEZPEČNOSŤ.

Niet divu, že modely Astra aj Insignia získali najvyššie hodnotenie v bezpečnostných skúškach organizácie Euro NCAP. Naše vozidlá obsahujú komplexnú škálu prvkov pasívnej bezpečnosti, ktoré zaisťujú optimálnu ochranu v prípade nehody. Vybavenie v oblasti aktívnej bezpečnosti je zasa zamerané na predchádzanie nehodám; upozorní vodiča na potenciálne riziko a pomáha mu udržiavať stabilitu vozidla.

Opel Innovation - AFL+

Adaptívne predné svetlomety pre bezpečnejšie nočné videnie

Predstavte si svetlomety, ktoré menia schému a intenzitu osvetlenia podľa aktuálneho miesta, počasia a rýchlosti vášho vozidla. Adaptívne predné svetlomety (AFL+) od spoločnosti Opel zlepšujú viditeľnosť v zákrutách, a prispievajú tak k bezpečnejšej a uvoľnenejšej jazde v noci. Tento špičkový systém predných svetiel automaticky vyberá z deviatich rôznych funkcií osvetlenia, z ktorých každá poskytuje optimálne osvetlenie v každej jazdnej situácii bez oslňovania ostatných vodičov. Výsledkom je menej stresu a vyššia bezpečnosť.

 

Pozrite si svetlomety AFL+ na modeloch:


Opel Innovation - Opel Eye

Kamerový systém Opel Eye číta cestu

Inovačný systém Opel Eye zvyšuje bezpečnosť jazdy, znižuje stres, a dokáže dokonca zabrániť tomu, aby vodič platil drahé pokuty za prekročenie rýchlosti. Predná kamera Opel Eye je umiestnená medzi čelným sklom a vnútorným spätným zrkadlom a dokáže vám pomôcť štyrmi rôznymi spôsobmi: rozpoznáva dopravné značky, upozorní vás na nežiaduce vybočenie z jazdného pruhu, upozorní na hroziacu čelnú zrážku a signalizuje vzdialenosť od vozidla idúceho vpredu.

 

Pozrite si systém Opel Eye v modeloch:


Enlarge

Systém monitorovania mŕtveho uhla vonkajších spätných zrkadiel (SBSA)

Systém SBSA využíva senzory na sledovanie tých úsekov cesty, ktoré ako vodič nemôžete vidieť. Ak do vášho mŕtveho uhla vojde vozidlo, systém vás upozorní blikajúcou kontrolkou na príslušnom vonkajšom spätnom zrkadle. Ak dáte znamenie, že sa chystáte zmeniť jazdný pruh smerom k tomuto vozidlu, SBSA vás upozorní zvukovým signálom.

 

Pozrite si systém SBSA na modeloch:


Enlarge

Tempomat s obmedzovačom rýchlosti

Pokuty za prekročenie rýchlosti môžu byť nepríjemným prekvapením. S tempomatom s funkciou obmedzenia rýchlosti sa im však môžete vyhnúť. Môžete si nastaviť ľubovoľnú maximálnu rýchlosť nad 25 km/h a pokojne sa udržať v rámci povoleného rýchlostného limitu, a to aj pri brzdení alebo spomaľovaní. Ak chcete ísť rýchlejšie, stačí použiť funkciu podradenia pri prudkom zošliapnutí plynového pedála („kickdown“).

 

Pozrite si tempomat s obmedzovačom rýchlosti na modeloch:


Enlarge

Adaptive Cruise Control (ACC)

Radarový senzor udržiava vašu nastavenú rýchlosť a zvolenú vzdialenosť od vozidla pred vami pomocou plynu a bŕzd. Nasledujúcu vzdialenosť od vozidla vpredu možno upraviť prostredníctvom ovládačov na volante.

 

Pozrite si tempomat ACC a systém varovania pred hroziacou čelnou zrážkou (FCA) na modeloch:


Enlarge

Systém upozornenia na premávku za vozidlom (RCTA)

Systém RCTA využíva radarové signály vysielané do strán na zachytenie približujúcich sa vozidiel, ktoré pri cúvaní do premávky nevidíte. Jeho operačná vzdialenosť je 20 metrov. Keď systém zaregistruje približujúce sa vozidlo, na ľavej alebo pravej strane obrazovky zadnej kamery sa zobrazí výstražný signál a z príslušnej strany súčasne zaznie zvuková výstraha. Odteraz sa môžete tešiť na cúvanie bez stresu.


Enlarge

Systém kontroly pri predbiehaní (LCA)

Vozidlá rýchlo sa približujúce zozadu môžu byť mimoriadne nebezpečné, najmä ak vodič ide práve predbiehať alebo vchádza do premávky. Radar s dosahom približne 70 metrov dozadu registruje približujúce sa vozidlá v priľahlom ľavom alebo pravom jazdnom pruhu a upozorní vás vizuálnym znamením v príslušnom vonkajšom spätnom zrkadle.


Enlarge

Systém sledovania mŕtveho uhla (SBZA)

Nebezpečenstvo zrážky na dvoj- či trojprúdovej diaľnici a v mestskej premávke je prítomné neustále. Systém SBZA pracujúci na báze radaru nepretržite sleduje rozhodujúci priestor „mŕtveho uhla“ v okruhu 3,5 až päť metrov, ktorý zvyčajne nie je vidieť vo vonkajších spätných zrkadlách. Ak zachytí nebezpečenstvo, podobne ako systém LCA vás upozorní vizuálnym znamením v príslušnom spätnom zrkadle.


Enlarge

Pokročilý parkovací asistent uľahčuje parkovanie

Pokročilý parkovací asistent dokáže predných a zadných senzorov nájde vhodné parkovacie miesto a následne vás doň zavedie pomocou vizuálnych pokynov, ktoré sa zobrazujú na centrálnom displeji. Počítačom riadený asistent sa aktivuje stlačením tlačidla a dokáže tiež zaregistrovať prípadné prekážky na ceste. Písomná a obrazová grafika signalizuje uhol a smer natočenia volantu. Výsledkom je dokonalé pozdĺžne parkovanie, dokonca aj v stiesnených priestoroch.


Enlarge

Zadná kamera (RVC)

Poskytuje širokouhlý výhľad dozadu, aktivuje sa automaticky zaradením spätného chodu a zbaví vás napätia v šiji pri cúvaní. Zorné pole kamery sa zobrazuje na farebnom displeji, pričom ako orientačný bod slúži zadný nárazník. Tak môžete posúdiť, kde presne sa nachádzate, a súčasne vidieť prípadné prekážky alebo nebezpečenstvo tam, kam máte namierené.

 

Pozrite si zadnú kameru na modeloch:


Enlarge

SAFETEC® – Komplexná bezpečnosť

Spoločnosť Opel má k bezpečnosti komplexný a celostný prístup. Všetky systémy aktívnej a pasívnej bezpečnosti, ktoré prispievajú k zmierňovaniu rôznych druhov nebezpečenstva počas jazdy, patria pod jednu hlavičku s názvom „SAFETEC®“. Výsledkom je dôsledná a účinná ochrana všetkých osôb na palube.

 

Pozrite si bezpečnostný systém SAFETEC® na modeloch:


Enlarge

Jednoduché parkovanie

Nechajte ADAMA, nech zaparkuje za vás! Len čo nájde priestor na parkovanie, pokojne zložte ruky z volantu, váš ADAM vám sám povie, kedy máte šliapnuť na plyn, brzdiť alebo preradiť. Parkovacie manévre tak zvládnete na jednotku a bez stresu.

 

Pozrite si funkciu pokročilého parkovacieho asistenta II na modeloch: