Opel – Nové pohonné systémy
Trvalo udržateľná mobilita spoločnosti Opel – Konvenčné pohonné systémy

Alternatívne pohonné systémy

Usilujeme sa znižovať emisie CO2 a spotrebu paliva bez obmedzovania jazdného výkonu.

Čistejšie spôsoby, ako ušetriť na benzíne a nafte
Trvalo udržateľná mobilita spoločnosti Opel – Technológia ecoFLEX

Výkon a spotreba paliva

Znižujeme emisie, ktoré produkujú naše konvenčné motory.

Objavte čisté riešenia ecoFLEX.

NOVÉ SPÔSOBY, AKO CHRÁNIŤ ŽIVOTNÉ PROSTREDIE.

Na ochrane životného prostredia pracujeme už dlho, takže máme už množstvo trvalo udržateľných alternatív benzínu. Od elektrických vozidiel s predĺženým dojazdom (E-REV) cez stlačený zemný plyn a skvapalnený zemný plyn až po palivové články HydroGen4 s nulovými emisiami. Sme na ceste k trvalo udržateľnej budúcnosti.

Enlarge

Na cesty s nulovými emisiami

Vozidlo HydroGen4 je výsledkom viac ako desaťročného výskumu v oblasti palivových článkov a vodíka. V jeho 440 sériovo zapojených palivových článkoch reaguje vodík s kyslíkom obsiahnutým vo vzduchu. Táto interakcia však nevedie k vznieteniu, ale vytvorí elektrochemickú reakciu, ktorá je zdrojom elektrického pohonu. Jej jediným odpadovým produktom je voda. V dôsledku toho vozidlo HydroGen4 vypúšťa do ovzdušia iba vodnú paru a neprodukuje žiadne škodlivé emisie.

 

Takéto „čisté správanie“ vozidla však nie je na úkor výkonu: s výkonom 73 kW (100 k) vozidlo HydroGen4 zrýchli z nuly na 100 km/h v priebehu 12 sekúnd a dosiahne najvyššiu rýchlosť 160 km/h. Dojazd má 340 km a je vybavené záložným akumulátorom s kapacitou 1,8 kWh.

 

V Berlíne momentálne prebieha testovanie série vozidiel HydroGen4 v reálnych podmienkach v rámci programu pod názvom Partnerstvo za čistú energiu (CEP). Zákazníci, ktorí sa na testovaní zúčastnili, k dnešnému dňu najazdili viac ako 80 000 km bez akýchkoľvek problémov.