Opel – Míľniky trvalo udržateľného rozvoja
Míľniky spoločnosti Opel – Inovácie

Míľniky inovácií

Objavte mnohoraké spôsoby, ako využiť výhody nášho inovačného ducha.

Míľniky inovácií spoločnosti Opel
Míľniky dizajnu spoločnosti Opel

Míľniky dizajnu

Pozrite sa, ako emotívna príťažlivosť a praktické objavy definovali dizajn spoločnosti Opel v priebehu rokov.

Míľniky dizajnu spoločnosti Opel

EKOLOGICKÉ MÍĽNIKY.

Je to už dávno, čo sme si uvedomili, že so svojimi zdrojmi musíme nakladať zodpovedne. Investovali sme desaťročia práce do inovácií v oblasti životného prostredia, aby sme znížili znečistenie a zvýšili náš celkový udržateľný rozvoj.

Míľniky trvalo udržateľného rozvoja – Rok 2012: Zafira Tourer s motorom 1.6 Turbo na CNG

Rok 2012: Zafira Tourer s motorom 1.6 Turbo na CNG

Nemecký inštitút ÖKOTREND a motoristický magazín AUTO TEST nezávisle od seba označili Opel Zafira Tourer s motorom 1.6 Turbo na CNG za najekologickejšie vozidlo vo svojej triede. Model je dôkazom toho, že komfort a výkon možno spojiť do čistej a šetrnej jazdy. Vďaka jeho emisiám CO2, ktoré dosahujú úroveň len 129 g/km v režime CNG, a ešte lepšej bilancii CO2 v kombinovanej prevádzke na CNG a bioplyn sa môže ekosfére o niečo ľahšie dýchať.

Míľniky trvalo udržateľného rozvoja – Rok 2010: Nové modely Corsa a Astra ecoFLEX

Rok 2010: Nové modely Corsa a Astra ecoFLEX

S emisiami CO2 na úrovni len 109 g/km a kombinovanou spotrebou paliva 4,1 litra na 100 km prináša nová Astra s motorom 1.3 CDTI ecoFLEX ešte nižšiu spotrebu paliva v porovnaní s kompaktným vozidlom nedávno uvedeným na trh. Corsa s motorom 1.3 CDTI ecoFLEX ponúka mimoriadne nízke emisie CO2, ktoré v jej trojdverovej verzii dosahujú len 98 g/km.

Míľniky trvalo udržateľného rozvoja – V roku 2008 je uvedený na trh modelový rad ecoFLEX

V roku 2008 je uvedený na trh modelový rad ecoFLEX

Spoločnosť Opel uvádza na trh varianty svojich modelových radov s technológiou ecoFLEX. Prvými modelmi sú Corsa, Meriva, Zafira a Astra. Corsa ecoFLEX produkuje len 119 gramov CO2 na kilometer a dosahuje priemernú spotrebu len 4,5 litrov nafty na 100 kilometrov.

Míľniky trvalo udržateľného rozvoja – Rok 2003: Filter pevných častíc bez potreby údržby

Rok 2003: Filter pevných častíc bez potreby údržby

Filter pevných častíc pre vznetové motory (DPF) vďaka svojmu inovačnému procesu regenerácie nevyžaduje žiadnu údržbu ani prídavné látky a nemá takmer žiadny vplyv na spotrebu paliva, emisie CO2 ani výstupný výkon.

Míľniky trvalo udržateľného rozvoja – Rok 2000: Premiéra zemného plynu

Rok 2000: Premiéra zemného plynu

Na autosalóne AAA, ktorý sa konal koncom októbra v Berlíne, predstavila spoločnosť Opel koncepčné vozidlo Zafira s pohonom na zemný plyn. Zafira s 1,6-litrovým motorom na CNG je vybavená jednomocnou pohonnou jednotkou, ktorá je optimalizovaná na prevádzku na zemný plyn. Najsilnejšou stránkou modelu Zafira CNG je jeho vysoká hospodárnosť: v porovnaní s verziou podobnej veľkosti, ktorú poháňa zážihový motor na benzín, má Zafira CNG asi o 50 percent nižšie náklady na pohonné hmoty.

Míľniky trvalo udržateľného rozvoja – Rok 2000: Palivové články tiahnu vpred

Rok 2000: Palivové články tiahnu vpred

Skupina GM/Opel predstavuje HydroGen1, plne prevádzkyschopný model Zafira s pohonom na vodíkové palivové články. Vozidlo poháňa trojfázový motor s výkonom 55 kW (75 k), ktorému dodáva elektrickú energiu palivový článok na čistý vodík. HydroGen1 má najvyššiu rýchlosť 140 km/h, dojazd približne 400 km a vďaka svojmu revolučnému motoru neprodukuje žiadne emisie.

Míľniky trvalo udržateľného rozvoja – Rok 1995: Nižšia spotreba vďaka nižšej hmotnosti

Rok 1995: Nižšia spotreba vďaka nižšej hmotnosti

Corsa ECO3 je prvé „trojlitrové“ vozidlo na svete. Spotrebu len 3,4 litra motorovej nafty na 100 km dosahuje predovšetkým vďaka tomu, že sa radikálne znížila hmotnosť vozidla, a na kapotu, dvere a blatníky sa namiesto plechových panelov použili vystužené kompozitné materiály z uhlíkových vlákien.

Míľniky trvalo udržateľného rozvoja – Rok 1989: Katalyzátor v rámci štandardnej výbavy

Rok 1989: Katalyzátor v rámci štandardnej výbavy

Opel sa stal prvou európskou automobilkou, ktorá v rámci štandardnej výbavy montuje katalyzátor do všetkých svojich vozidiel, od najmenšieho modelu až po ten najväčší. Sme tiež prvým výrobcom, ktorý zaviedol recyklovanie plastov.

Míľniky trvalo udržateľného rozvoja – Rok 1989: Calibra vytvorila svetový rekord v aerodynamike

Rok 1989: Calibra vytvorila svetový rekord v aerodynamike

Nová Calibra vytvorila ďalší rekord v oblasti aerodynamiky. Verzia kupé dosiahla fantastický koeficient aerodynamického odporu (Cd) 0,26.

Míľniky trvalo udržateľného rozvoja – Rok 1981: Vodný lak

Rok 1981: Vodný lak

Sme prvou automobilkou, ktorá použila vodný lak pri sériovej výrobe v našej lakovni v Rüsselsheime. Tieto laky sú v prevažnej miere bez organických rozpúšťadiel a podstatne zmierňujú nepriaznivý vplyv na životné prostredie.

Míľniky trvalo udržateľného rozvoja – Rok 1972: Opel GT vytvoril svetový rekord v oblasti vznetových motorov

Rok 1972: Opel GT vytvoril svetový rekord v oblasti vznetových motorov

Upravený model Opel GT s 2,1-litrový vznetovým turbomotorom s výkonom 95 k vytvoril svetový rekord v oblasti vznetových motorov v testovacom stredisku spoločnosti Opel v Dudenhofene, keď dosiahol najvyššiu rýchlosť 197,5 km/h. Krátko nato sa Opel Rekord 2.1 D stal na trhu prvým osobným automobilom značky Opel so vznetovým motorom.