Opel kolekcia - Shop

Pozrite si kolekcie reklamných predmetov Opel a nájdite skvelé darčeky pre nadšencov každého veku.

Navštívte Opel Shop!
Opel - Infoleták

Opel Infoleták

Získavajte aktuálne informácie o značke Opel, o produktoch a službách spoločnosti Opel priamo do svojej e-mailovej schránky.

Zaregistrujte sa!

Hľadajú sa ekologickí vodiči! Vysoká odmena!

1.4.2010

Zúčastnite sa súťaže ecoFLEX Experience a možno práve vy vyhráte Opel Ampera

Na súťaži ecoFLEX Experience máte možnosť dokázať svoje umenie ekologickej jazdy a vyhrať tie najzelenšie vozidlá značky Opel. Môžete sa stať jedným z prvých majiteľov revolučného vozidla Opel Ampera, alebo si domov odniesť niektorú z nových hviezd radu ecoFLEX: Opel Astra ecoFLEX a Opel Corsa ecoFLEX. Dokážte svoje schopnosti najprv online a zabojujte o svoje miesto na letnej súťaži na skutočnej ceste v dánskej Kodani a švédskom Malmö. A ak o zásadách ekologickej jazdy veľa neviete, toto je ideálne miesto, kde sa môžete začať učiť.


Ste najekologickejší vodič Európy?
Záujemcovia o účasť na súťaži Opel ecoFLEX Experience musia najprv ukázať svoje vedomosti o hospodárnej jazde v online kvíze. Potom prejdú na online automobilový simulátor, ktorý preverí ich schopnosť jazdiť ekologicky a úsporne. Tí najlepší – teda najekologickejší vodič z každej z 20 zúčastnených krajín – budú pozvaní na viacdňové podujatie, ktoré sa bude konať toto leto v Dánsku a Švédsku. Súboj finalistov sa pod dohľadom profesionálov odohrá na pretekárskom okruhu Sturup v Malmö. Najekologickejší vodič získa titul šampióna súťaže Opel ecoFLEX Experience.            

Hlavná cena: revolučný Opel Ampera E-REV

Víťaz sa môže tešiť na špeciálnu odmenu: jedno z prvých produkčných vozidiel Opel Ampera. Tento elektromobil s predĺženým dojazdom (E-REV), využívajúci priekopnícku technológiu pohonu „Voltec“, sa začne vyrábať v roku 2011. Iba energia uložená v lítiovo-iónovej batérii s kapacitou 16 kWh umožní Ampere prejsť 60 kilometrov – úplne bez emisií. Potom sa naštartuje benzínový motor s generátorom vyrábajúcim elektrickú energiu na pohon kolies počas ďalšej cesty. Výnimočne tichý elektromotor s výkonom 111 kW (150 k) poskytuje krútiaci moment 370 Nm od nulovej rýchlosti. Ampera vďaka nemu zrýchli z nuly na 100 km/h približne za deväť sekúnd a môže dosiahnuť maximálnu rýchlosť 160 km/h. Päťdverový, štvormiestny Opel Ampera s úžasným dizajnom je jednoducho reálne vozidlo na každodenné cestovanie.          

Opel - Cestujte do budúcnosti s vozidlami Opel ecoFLEX

Cestujte do budúcnosti s vozidlami Opel ecoFLEX

Logo ecoFLEX označuje najekologickejšie varianty každého modelu Opel. Tieto vozidlá produkujú málo emisií a majú nízku spotrebu paliva, ale zato poskytujú vysoký výkon a veľa potešenia z jazdy. Corsa 1,3 CDTI ecoFLEX a Astra 1,3 CDTI ecoFLEX sú najnovšie modely s touto technológiou. Päťdverový sedan Astra s výkonom 70 kW (95 k) spotrebuje v priemere len 4,2 litra nafty na 100 kilometrov, čo prináša výnimočne nízku produkciu emisií iba 109 gramov CO2 na kilometer. Corsa s rovnako výkonným motorom dosahuje ešte pôsobivejšie hodnoty – na 100 kilometrov jazdy jej stačí 3,7 litra paliva, pričom produkuje len 98 gramov CO2 na kilometer. Dostáva sa teda pod magickú hranicu 100 g/km.