Opel Experience - About Opel

FILOZOFIA ZNAČKY OPEL.

Opel je jedným z najvýznamnejších výrobcov automobilov v Európe. Spoločnosť bola založená v roku 1862 pánom Adamom Opelom a v roku 2012 oslávila už svoje 150. výročie existencie. Značka s bleskom v znaku predá ročne viac ako jeden milión vozidiel a v roku 2014 sa stala tretím najväčším výrobcom automobilov v Európskej únii.

 

Opel sa nachádza vo fáze najväčšej modelovej ofenzívy v histórii, ktorá prinesie na trh celkovo 27 nových vozidiel a 17 nových motorov do roku 2018. Medzi aktuálne novinky patrí inovatívna Astra, rodinná Zafira a kompaktné SUV Mokka X.

 

Hlavné sídlo spoločnosti je v nemeckom Rüsselsheime, ktoré riadi 11 výrobných závodov a 3 vývojové centrá. Opel zamestnáva 34 500 ľudí, z nich 16 500 v Nemecku. Opel a jeho britská sesterská značka Vauxhall predávajú svoje automobily vo viac ako 50 krajinách sveta. V roku 2014 bolo zákazníkom dodané viac ako 1 095 000 osobných a ľahkých úžitkových vozidiel.

 

1. júla 2014 vznikla spoločnosť Opel Group GmbH ako sesterská spoločnosť Opel Automobile GmbH. Tato nová spoločnosť je zodpovedná za Opel/Vauxhall a všetky ostatné aktivity Opel. Vedenie Opel Group v čele s Karlom-Thomasom Neumannom sa tiež nachádza v Rüsselsheime. Prevádzkové činnosti Adam Opel GmbH nie sú ovplyvnené touto reorganizáciou.

Opel | News

Opel novinky

Získajte aktuálne informácie o značke Opel, jednej z hlavných hybných síl európskeho automobilového priemyslu.

Viac
Opel | History and Heritage

História a dedičstvo

Zistite, ako sa naše vozidlá menili až do dnešnej podoby. Ich gény obsahujú už viac ako celé storočie inovácií.

Viac
Opel | Events

Opel Podujatia

Kde a ako zažiť vzrušujúci svet značky Opel na vlastnej koži. Buďte informovaní o všetkých pripravovaných podujatiach a aktivitách.

Viac