Skip To Content
Prvky výbavy

Elegantný dizajn a všestranná výbava

Flexibilita

Až 9 sedadiel
Zafira-e Life definuje prvotriedne štandardy flexibility pre každodenné používanie.  
V závislosti od potrieb vašej rodiny alebo podnikania si môžete vybrať model Zafira-e Life až s 9 miestami na sedenie. Takže či už mierite na pláž alebo organizujete stretnutie, nájde sa tu miesto pre každého.
Možnosti sedadiel
Hlavným zámerom modelu Zafira-e Life je flexibilita a pohodlie. Sedadlá v druhom a treťom rade môžete posunúť dopredu alebo dozadu, čím získate viac miesta na nohy. 
Sedadlá môžete sklopiť alebo úplne vybrať z vozidla, ak potrebujete vytvoriť viac miesta na prevážanie nákladu. Prípadne ich môžete nastaviť tak, aby boli cestujúci otočení oproti sebe.

Prístup

Elektricky ovládané posuvné dvere

Dvojité elektricky ovládané posuvnú dvere1 vytvárajú široký prístupový otvor na oboch stranách vozidla, cez ktorý môžu cestujúci jednoducho a bezpečne nastupovať a vystupovať.

 

1 Voliteľná výbava.

 
A navyše, vďaka špeciálnym senzorom môžete tieto dvere otvárať úplne bez dotyku – čo je veľmi užitočné v situáciách, keď máte plné ruky.
Jednoduché otváranie a štartovanie

S jednoduchým systémom otvárania a štartovania bez kľúča1 skrátka nastúpite a môžete vyraziť bez toho, aby ste museli hľadať kľúče od auta – stačí, ak ich máte vo vrecku, taške alebo niekde nablízku.

 

1 Voliteľná výbava.

 
Prístup cez okno na dverách batožinového priestoru 
V modeli Zafira-e Life môžete okno na dverách batožinového priestoru otvárať nezávisle od samotných dverí. Táto funkcia vám pomôže pri nakladaní menších predmetov do batožinového priestoru alebo v stiesnených priestoroch. 
Rozmery
Model Zafira-e Life je dostupný v troch rôznych dĺžkach. Každý variant ponúka dokonalú rovnováhu medzi relatívne kompaktnými vonkajšími rozmermi a priestranným, mimoriadne flexibilným interiérom. Vo všetkých troch variantoch výška vozidla neprekračuje 1,9 m, čo je ideálne pre podzemné parkoviská. 

Malá verzia s dĺžkou len 4,60 m ponúka ideálne manévrovacie schopnosti v mestských uliciach a oblastiach, kde je obmedzený priestor. Stredný variant má dĺžku 4,95 m a veľký meria 5,3 m.

 

Výškový limit do 1,9 m sa nevzťahuje na vozidlá s maximálnym užitočným zaťažením 1400 kg.

Bezpečnosť a inovácie

Bezpečnosť a airbagy

Zafira-e Life berie vašu bezpečnosť rovnako vážne ako vy sami. Preto ponúka predné airbagy pre vodiča a spolujazdca a bočné alebo hlavové airbagy pre cestujúcich vo všetkých troch radoch1.

 

1 Bočné hlavové airbagy pre druhý a tretí rad sedadiel sú súčasťou voliteľnej výbavy.

 
Xenónové svetlomety

Xenónové diaľkové svetlá 1 v kombinácii s LED svetlami na denné svietenie1 dodávajú vozidlu ostrejší dizajn a zabezpečujú lepšiu viditeľnosť na ceste bez ohľadu na svetelné podmienky.  

 

1 Voliteľná výbava.

 
ISOFIX

Všetky sedadlá v druhom a treťom rade modelu Zafira-e Life si môžete nechať vybaviť upevňovacími bodmi ISOFIX1, vďaka čomu vo vozidle jednoducho a bezpečne upevníte až šesť detských sedačiek.

 

1 Voliteľná výbava. Nie je v ponuke pre niektoré konfigurácie sedadiel.

 
Zadná parkovacia kamera

Multifunkčné kamery vpredu a vzadu1 umožňujú používanie bezpečnostných systémov, ako je systém rozpoznávania rýchlostných dopravných značiek1, systém sledovania pozornosti vodiča1 a 180° zobrazenie priestoru za vozidlom pri parkovaní1.

 

1 Voliteľná výbava.

 
Projekčný displej

Projekčný displej1 modelu Zafira-e Life je skutočným unikátom v tomto segmente. Na čelnom skle priamo v zornom poli vodiča zobrazuje dôležité informácie, ako napríklad rýchlosť vozidla či údaje tempomatu.

 

1 Voliteľná výbava.

 
Bezpečnostné systémy
Adaptívny tempomat1 znižuje alebo obnovuje rýchlosť  vozidla tak, aby si v premávke zachovalo nastavený odstup od vozidla vpredu. 

V prípade potreby zasiahne systém automatického núdzového brzdenia1 a automaticky aktivuje brzdy, aby zabránil zrážke. Systém sledovania mŕtveho uhla1 za pomoci senzorov a vizuálnej projekcie vo vonkajšom spätnom zrkadle upozorňuje vodiča na vozidlá v mŕtvom uhle, aby zabránil nehode pri predbiehaní. Systém varovania pred čelnou zrážkou1 sleduje cestu pred vozidlom a upozorňuje vodiča na hroziacu zrážku s iným vozidlom alebo chodcom.

 

1 Voliteľná výbava.

Podpora vodiča
Systém varovania pred opustením jazdného pruhu1 dokáže rozpoznať, keď vozidlo začne vybočovať zo svojho pruhu, a upozorní na to vodiča zvukovým signálom aj vizuálne. Ide o jeden zo systémov na podporu vodiča, ktoré vám uľahčia každodenné jazdenie.  

Systém sledovania pozornosti vodiča1 analyzuje pomocou prednej kamery a volantu jazdné správanie vodiča a informuje ho, ak nastane čas urobiť si prestávku. Obmedzovač rýchlosti1 analyzuje zmeny maximálnej povolenej rýchlosti pomocou systému rozpoznávania dopravných značiek. Stačí jedenkrát stlačiť tlačidlo pamäte a tempomat na základe toho upraví rýchlosť.

 

1 Voliteľná výbava.

Inteligentné svetlá

Model Zafira-e Life disponuje intuitívnym systémom inteligentných svetiel1, ktorý automaticky prepína medzi diaľkovými a stretávacími svetlami, aby ste neoslňovali   ostatných vodičov.

 

1 Voliteľná výbava.

 

Salónik na kolesách

Panoramatické strešné okno

Zafira-e Life má pôsobivé panoramatické strešné okno1, ktoré vpúšťa dovnútra záplavu svetla, čím mení a oživuje atmosféru v kabíne. Ak je slnko príliš ostré, stačí zatiahnuť rolety a vychutnávať si spolu s ostatnými cestujúcimi komfort za každých okolností.

 

1 Voliteľná výbava.

 
Prvotriedny komfort
Zafira-e Life posúva luxus na ďalšiu úroveň so zabudovanou funkciou masáže sedadiel1 pre vodiča aj predného spolujazdca, ktorí si tak môžu užívať maximálne uvoľnenú atmosféru. 

Zafira Life s príjemnými vyhrievanými sedadlami1 vpredu vás udrží v teple a pohodlí bez ohľadu na ročné obdobie. Zároveň zaručuje dokonale obklopujúci pocit luxusu.

 

1 Dostupné len v kombinácii s koženými sedadlami.

Automatická klimatizácia

Vďaka dvojzónovej automatickej klimatizácii1 si cestujúci vpredu a vzadu môžu samostatne zvoliť nastavenie, ktoré im najviac vyhovuje. Takže už sa nebudú musieť dohadovať, ktorá teplota je najvhodnejšia.

 

1 Voliteľná výbava.

 

Konektivita

Informačno-zábavný systém
Pomocou 7“ dotykovej obrazovky1 a systému Multimedia Navi1 so službami Live navigácie2 v modeli Zafira-e Life nájdete najrýchlejšiu cestu do cieľa. Systémy Android Auto™1,3 a Apple CarPlay™1,3 vám zasa zabezpečia jednoduchý prístup ku všetkej hudbe a obsahu vo vašom smartfóne. 

1 Voliteľná výbava.

2 Kompatibilita a niektoré funkcie sa môžu líšiť v závislosti od druhu zariadenia a verzie operačného systému. Apple CarPlay je ochranná známka spoločnosti Apple Inc., registrovaná v USA a ďalších krajinách. Android Auto je ochranná známka spoločnosti Google Inc.

Služby OpelConnect1
Rad inteligentných služieb sa na cestách stará o vašu bezpečnosť a pripojenie.  
  • Pokojná myseľ: tiesňové volanie, volanie v prípade poruchy a informácie o stave vozidla. 
  • Praktické pohodlie: funkcie diaľkového ovládania zámkov dverí, klaksónu a svetiel.
  • Inteligentná jazda: Vychutnajte si uvoľnenú jazdu vďaka Live navigácii a Správe cesty a jazdy. 

 

1 Dostupnosť služieb OpelConnect sa v jednotlivých krajinách a vozidlách líši. Služby môžu vyžadovať predplatné/poplatok a závisia od pokrytia a dostupnosti mobilných sietí.

Jazdná dynamika

Ovládateľnosť
Nenechajte sa oklamať veľkosťou modelu Zafira-e Life – jeho obratnosť a dynamika pri manévrovaní zabezpečujú presne takú hladkú a účelnú jazdu, akú od vozidla značky Opel očakávate. 
Intelli-Grip

Model Zafira-e Life ponúka systém Intelli-Grip1, ktorý zabezpečuje lepší záber na náročných povrchoch, ako je blato, piesok alebo sneh, a udržiava správny smer jazdy.

 

1 Voliteľná výbava.

 

A čo teraz?