Bezpečnosť a inovácie
Bezpečnosť a airbagy

Zafira-e Life berie vašu bezpečnosť rovnako vážne ako vy sami. Preto ponúka predné airbagy pre vodiča a spolujazdca a bočné alebo hlavové airbagy pre cestujúcich vo všetkých troch radoch1.

 

1 Bočné hlavové airbagy pre druhý a tretí rad sedadiel sú súčasťou voliteľnej výbavy.

 
Xenónové svetlomety

Xenónové diaľkové svetlá 1 v kombinácii s LED svetlami na denné svietenie1 dodávajú vozidlu ostrejší dizajn a zabezpečujú lepšiu viditeľnosť na ceste bez ohľadu na svetelné podmienky.  

 

1 Voliteľná výbava.

 
ISOFIX

Všetky sedadlá v druhom a treťom rade modelu Zafira-e Life si môžete nechať vybaviť upevňovacími bodmi ISOFIX1, vďaka čomu vo vozidle jednoducho a bezpečne upevníte až šesť detských sedačiek.

 

1 Voliteľná výbava. Nie je v ponuke pre niektoré konfigurácie sedadiel.

 
Zadná parkovacia kamera 

Multifunkčné kamery vpredu a vzadu1 umožňujú používanie bezpečnostných systémov, ako je systém rozpoznávania rýchlostných dopravných značiek1, systém sledovania pozornosti vodiča1 a 180° zobrazenie priestoru za vozidlom pri parkovaní1.

 

1 Voliteľná výbava.

 
Projekčný displej

Projekčný displej1 modelu Zafira-e Life je skutočným unikátom v tomto segmente. Na čelnom skle priamo v zornom poli vodiča zobrazuje dôležité informácie, ako napríklad rýchlosť vozidla či údaje tempomatu.

 

1 Voliteľná výbava.

 
Bezpečnostné systémy
Adaptívny tempomat1 znižuje alebo obnovuje rýchlosť  vozidla tak, aby si v premávke zachovalo nastavený odstup od vozidla vpredu. 

V prípade potreby zasiahne systém automatického núdzového brzdenia1 a automaticky aktivuje brzdy, aby zabránil zrážke. Systém sledovania mŕtveho uhla1 za pomoci senzorov a vizuálnej projekcie vo vonkajšom spätnom zrkadle upozorňuje vodiča na vozidlá v mŕtvom uhle, aby zabránil nehode pri predbiehaní. Systém varovania pred čelnou zrážkou1 sleduje cestu pred vozidlom a upozorňuje vodiča na hroziacu zrážku s iným vozidlom alebo chodcom.

 

1 Voliteľná výbava.

Podpora vodiča 
Systém varovania pred opustením jazdného pruhu1 dokáže rozpoznať, keď vozidlo začne vybočovať zo svojho pruhu, a upozorní na to vodiča zvukovým signálom aj vizuálne. Ide o jeden zo systémov na podporu vodiča, ktoré vám uľahčia každodenné jazdenie.
 

Systém sledovania pozornosti vodiča1 analyzuje pomocou prednej kamery a volantu jazdné správanie vodiča a informuje ho, ak nastane čas urobiť si prestávku. Obmedzovač rýchlosti1 analyzuje zmeny maximálnej povolenej rýchlosti pomocou systému rozpoznávania dopravných značiek. Stačí jedenkrát stlačiť tlačidlo pamäte a tempomat na základe toho upraví rýchlosť.

 

1 Voliteľná výbava.

 

Inteligentné svetlá

Model Zafira-e Life disponuje intuitívnym systémom inteligentných svetiel1, ktorý automaticky prepína medzi diaľkovými a stretávacími svetlami, aby ste neoslňovali   ostatných vodičov.

 

1 Voliteľná výbava.