Bezpečnosť a inovácie
Systém upozornenia na hroziacu čelnú zrážku
Pre vašu bezpečnosť a bezpečnosť vašich cestujúcich: systém upozornenia na hroziacu čelnú zrážku v novom modeli Zafira Electric nepretržite sleduje cestu pred vami a upozorní vás na potenciálne zrážky s inými vozidlami alebo chodcami. Ak je to potrebné, systém automatického núdzového brzdenia podnikne kroky na odvrátenie nehody a zabrzdí nezávisle od vodiča. To zaručuje bezpečnejšiu a kontrolovanejšiu jazdu. 
Systém rozpoznávania dopravných značiek
Moment – aká je tu vlastne povolená rýchlosť? Pokročilý kamerový systém nového modelu Zafira Electric rozpoznáva rôzne dopravné značky a pohodlne ich zobrazí na plne digitálnom združenom displeji pred vami. To znamená, že bez ohľadu na to, koľko sa toho deje na ceste okolo vás, už nikdy neprehliadnete žiadnu rýchlostnú značku!  
Podpora vodiča
Nová Zafira Electric vám poskytne tú najlepšiu pomoc. Jej asistenčná funkcia udržiavania vozidla v jazdnom pruhu dokáže rozpoznať, keď vozidlo začne vybočovať z jazdného pruhu, a automaticky koriguje riadenie tak, aby udržalo správnu polohu v jazdnom pruhu. Je to jeden z mnohých systémov podpory vodiča, ktoré vám uľahčia každodennú jazdu – a zvýšia jej bezpečnosť. 
Systém sledovania únavy vodiča analyzuje vaše návyky za volantom prostredníctvom prednej kamery a volantu, aby vás upozornil, keď nadíde čas urobiť si krátku prestávku. Funkcia prispôsobenia obmedzenia rýchlosti využíva systém rozpoznávania dopravných značiek na analýzu zmien rýchlostných obmedzení. Jediným stlačením pamäťového tlačidla tempomat adekvátne upraví vašu rýchlosť.