Bezpečnosť a inovácie
Maticové svetlomety LED®
Adaptívne maticové svetlomety Intelli-Lux LED® so stálou funkciou proti oslneniu zabezpečujú vynikajúcu viditeľnosť v každej situácii a umožňujú vám komfortne jazdiť so zapnutými jasnými a výkonnými diaľkovými svetlami bez toho, aby ste oslňovali ostatných vodičov.  
Automatický tempomat
Automatický tempomat1, 2 je zárukou, že nemusíte robiť ústupky v oblasti bezpečnosti, aby ste si mohli vychutnať pohodlnú jazdu bez stresu. Pomocou automatického zrýchľovania a brzdenia neustále udržiava konštantnú vzdialenosť od vozidla pred vami.  

1 Voliteľné. Aktivácia je možná od 30 km/h do 180 km/h.

Asistenčné systémy Opel sú určené na podporu vodiča v rámci obmedzení, ktoré sú súčasťou samotného systému. Za riadenie vozidla je stále zodpovedný vodič.

Automatické núdzové brzdenie
Systém automatického núdzového brzdenia v modeli Mokka je súčasťou komplexnej súpravy asistenčných funkcií, ku ktorým patrí aj asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu a systém upozornenia na nežiaduce vybočenie z jazdného pruhu. Systém sleduje cestu pred vozidlom pre potenciálnu prítomnosť iných vozidiel alebo chodcov, čím pomáha vodičovi zabrániť zrážke alebo aspoň výrazne zmierniť škody, ak by k nej došlo.  
Pri rýchlostiach 30 km/h a menej, pri ktorých najčastejšie dochádza k nárazom, systém automatického núdzového brzdenia dokáže vozidlo Mokka dokonca úplne zastaviť. Pri vyšších rýchlostiach systém spomalí vozidlo až o 50 km/h, čo výrazne zníži vplyv nárazu.
Digitálny združený displej
.Dômyselnosť a jednoduchosť modelu Mokka je nad slnko jasná v tzv. čistom paneli Opel Pure Panel. Úhľadne zaoblený nastaviteľný združený prístroj pred vodičom s uhlopriečkou 12“ vám poskytne všetky potrebné informácie bez toho, aby vás to rušilo alebo vytváralo dojem neporiadku. Vizuálne rozptyľujúce prvky sú odstránené, zostalo len integrované digitálne ovládanie.  
Panoramatická zadná kamera s rozsahom 180°
Panoramatická kamera vám poskytuje rozšírený výhľad dozadu v uhle 180°. Sníma a zvýrazňuje neďaleké objekty a umožňuje vám vidieť premávku prichádzajúcu po stranách vášho vozidla – čo je zvlášť užitočné pri cúvaní do premávky.  
Parkovací asistent
Aj dokonalé parkovanie môže vyzerať jednoducho. Pokročilý parkovací asistent1 v modeli Mokka ovláda volant a navedie vás do parkovacieho priestoru, zatiaľ čo vy obsluhujete len brzdu a plynový pedál. Systém vám pomôže aj s vyhľadaním miesta na parkovanie: povie vám, či je konkrétne miesto dostatočne veľké, a vzápätí dokonca navedie vozidlo späť do ulice.