Skip To Content
Prvky výbavy

Je to predsa Mokka

Čisté potešenie z jazdy

Dizajn

Atraktívny vzhľad
Atletický a dynamický vzhľad novej Mokky je viac ako len odvážnym vyjadrením  čistého progresívneho dizajnu. Je to vyjadrením úplne novej filozofie nemeckého inžinierstva a sebaistej vízie atraktívnej budúcnosti značky Opel. 
Čistá pastva pre oči
Vzrušujúce línie karosérie modelu Mokka sú len začiatkom vašej cesty do nového sveta nemeckého dizajnu. Vo vnútri zistíte, ako harmónia proporcií, svetla, priestoru a technológií vytvára vskutku pozoruhodný zážitok z jazdy. 
Skvostné detaily
Mokka vyzerá úžasne z každého uhla. Každá línia a prvok, až po ultratenké koncové svetlá LED®, je stelesnením dynamickej formy v spojení s revolučnou funkciou. 
Pútavý vzhľad
Mokka prichádza s eleganciou a charakterom, ktoré ju na cestách okamžite odlíšia od ostatných ako výnimočné vozidlo, ktorému sa nepodobá žiadne iné. Posuňte jej športový charakter na novú úroveň a vyberte si z odvážnych a vizuálne osobitých diskov kolies z ľahkých zliatin s rozmermi 16”, 17” alebo 18” a ponuky výrazných farieb. 
Možnosti prispôsobenia strechy a kapoty
Odlíšte sa štýlovo. Preskúmajte exkluzívne dizajnové prvky a širokú paletu možností osobného prispôsobenia, ktoré umocňujú vzhľad vašej Mokky po každej stránke, vrátane vizuálne dynamického výberu farieb pre strechu a kapotu. 
Krásny rám
Nezameniteľne originálna vizuálna identita modelu Mokka prechádza celou karosériou a integruje v sebe čistotu formy a funkcie. Dizajn je účelový a dokonale dimenzovaný, od prednej masky Opel Vizor až po architektúru "plávajúcej strechy", ktorá jediným čistým pohybom vytvára rám okolo bočných okien. 

Svoju Mokku si môžete zvonka vytvoriť takú žiarivú a energickú, ako len chcete. Obloženie bočných okien je v ponuke v charakteristických farebných odtieňoch červenej, striebornej a čiernej.1

 

1 Červená a strieborná budú v ponuke od uvedenia modelu na trh, čierna až na jar 2021.

Bezpečnosť a inovácie

Maticové svetlomety LED®
Adaptívne maticové svetlomety Intelli-Lux LED® so stálou funkciou proti oslneniu zabezpečujú vynikajúcu viditeľnosť v každej situácii a umožňujú vám komfortne jazdiť so zapnutými jasnými a výkonnými diaľkovými svetlami bez toho, aby ste oslňovali ostatných vodičov. 
Automatický tempomat
Automatický tempomat1, 2 je zárukou, že nemusíte robiť ústupky v oblasti bezpečnosti, aby ste si mohli vychutnať pohodlnú jazdu bez stresu. Pomocou automatického zrýchľovania a brzdenia neustále udržiava konštantnú vzdialenosť od vozidla pred vami. 

1 Voliteľné. Aktivácia je možná od 30 km/h do 180 km/h.

2 Asistenčné systémy Opel sú určené na podporu vodiča v rámci obmedzení, ktoré sú súčasťou samotného systému. Za riadenie vozidla je stále zodpovedný vodič.

Automatické núdzové brzdenie
Systém automatického núdzového brzdenia v modeli Mokka je súčasťou komplexnej súpravy asistenčných funkcií, ku ktorým patrí aj asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu a systém upozornenia na nežiaduce vybočenie z jazdného pruhu. Systém sleduje cestu pred vozidlom pre potenciálnu prítomnosť iných vozidiel alebo chodcov, čím pomáha vodičovi zabrániť zrážke alebo aspoň výrazne zmierniť škody, ak by k nej došlo. 
Pri rýchlostiach 30 km/h a menej, pri ktorých najčastejšie dochádza k nárazom, systém automatického núdzového brzdenia dokáže vozidlo Mokka dokonca úplne zastaviť. Pri vyšších rýchlostiach systém spomalí vozidlo až o 50 km/h, čo výrazne zníži vplyv nárazu.
Digitálny združený displej
Dômyselnosť a jednoduchosť modelu Mokka je nad slnko jasná v tzv. čistom paneli Opel Pure Panel. Úhľadne zaoblený nastaviteľný združený prístroj pred vodičom s uhlopriečkou 12“ vám poskytne všetky potrebné informácie bez toho, aby vás to rušilo alebo vytváralo dojem neporiadku. Vizuálne rozptyľujúce prvky sú odstránené, zostalo len integrované digitálne ovládanie. 
Panoramatická zadná kamera s rozsahom 180°
Panoramatická kamera vám poskytuje rozšírený výhľad dozadu v uhle 180°. Sníma a zvýrazňuje neďaleké objekty a umožňuje vám vidieť premávku prichádzajúcu po stranách vášho vozidla – čo je zvlášť užitočné pri cúvaní do premávky. 
Parkovací asistent
Aj dokonalé parkovanie môže vyzerať jednoducho. Pokročilý parkovací asistent1 v modeli Mokka ovláda volant a navedie vás do parkovacieho priestoru, zatiaľ čo vy obsluhujete len brzdu a plynový pedál. Systém vám pomôže aj s vyhľadaním miesta na parkovanie: povie vám, či je konkrétne miesto dostatočne veľké, a vzápätí dokonca navedie vozidlo späť do ulice. 

Prvotriedny komfort

Rozšírený komfort
V modeli Mokka je každá cesta zaujímavejšia – a vďaka jej tvarovaným sedadlám s výbornou oporou a sedadlu vodiča s masážnou funkciou je aj príjemnejšia a plná uvoľnenia. Pohodlné cestovanie, štýlový príchod do cieľa. 
Vyhrievané prvky
Počas chladných dní je len máločo pohodlnejšie ako teplé sedadlo. Predné sedadlá v modeli Mokka majú tri nastaviteľné úrovne vyhrievania a vodič má navyše k dispozícii elektricky vyhrievaný volant. 
Všestrannosť
Priestranná kabína a dômyselné vybavenie modelu Mokka-e sú zárukou, že nech vás cesta zavedie kamkoľvek, budete pripravení bez ohľadu na to, či cestujete s veľkým nákladom alebo s celou rodinou a batožinou k tomu. 
Zadné sedadlá sa dajú sklopiť v pomere 40:60, čím sa výrazne zväčší priestor na náklad a vzniknú flexibilné možnosti priechodných otvorov na prepravu dlhých predmetov.

Konektivita

Navigácia
Špičkový navigačný systém s dotykovou obrazovkou od spoločnosti Opel vás navedie na najlepšiu možnú trasu a zobrazí aktuálne dopravné informácie. Vyberte si multimediálny systém Multimedia Navi Pro s displejom 10"1 a službami živej navigácie Live2 alebo systém Multimedia Navi s displejom 7"1

1 Voliteľné.

2 Služby Live navigácie obsahujú online informácie o dopravnej situácii, ceny pohonných hmôt, informácie o parkovaní, vyhľadávanie zaujímavých miest online, vyhľadávanie nabíjacích staníc online, počasie a bezpečnosť na cestách s výstražnými hláseniami: uvedenie na trh sa plánuje na rok 2021.

Informačno-zábavný systém
Mokka je to správne miesto – ponúka úplnú kompatibilitu systémov Apple CarPlayTM1 a Android AutoTM2, 3, natívne prehrávanie cez rozhranie Bluetooth®4, niekoľko konektorov USB a audiosystém so šiestimi reproduktormi, ktorý prináša bohatý hudobný zážitok na cestách. 

1 Apple CarPlay™ a Apple Siri™ sú registrované ochranné známky spoločnosti Apple Inc., registrované v USA a ďalších krajinách.

2 Android Auto™ je registrovaná ochranná známka spoločnosti Google Inc.

3 Kompatibilita a niektoré funkcie sa môžu líšiť v závislosti od typu zariadenia a verzie operačného systému. Kompatibilitu svojho zariadenia si môžete overiť na stránkach www.apple.com alebo www.android.com alebo u svojho predajcu Opel.

4 Bluetooth® je registrovaná ochranná známka spoločnosti Bluetooth SIG Inc.

Bezdrôtové nabíjanie
Ak chcete, aby vaša Mokka zostala priestrannou a prehľadne usporiadanou oázou digitálnej detoxikácie, môžete nabíjať kompatibilné zariadenia pomocou integrovanej bezdrôtovej nabíjačky1. Zabudované bezpečnostné prvky na detekciu rýchleho pohybu zabraňujú poškodeniu batérie vášho zariadenia v dôsledku bezdrôtového preťaženia pri jazde po nerovnom povrchu. 
Voliteľné. Môže vyžadovať príslušenstvo pre smartfón. Indukčné nabíjanie iba so smartfónmi kompatibilnými s protokolom PMA alebo Qi. Kompatibilitu si môžete overiť u svojho predajcu Opel.
Služby OpelConnect1
Inteligentná ponuka služieb s novou úrovňou bezpečnosti a podpory vám zaistí pripojenie na cestách. 
  • Pokojná myseľ: tiesňové volanie, volanie v prípade poruchy a informácie o stave vozidla. 
  • Praktické pohodlie: naše doplnkové služby pre elektrické vozidlá: funkcia elektronického diaľkového ovládania e-Remote, plánovač cesty a nabíjací preukaz – s nami ste stále v pohybe!
  • Inteligentná jazda: Vychutnajte si uvoľnenú jazdu vďaka Live navigácii a Správe cesty a jazdy.

 

1 Dostupnosť služieb OpelConnect sa v jednotlivých krajinách a vozidlách líši. Služby môžu vyžadovať predplatné/poplatok a závisia od pokrytia a dostupnosti mobilnej siete.

Jazdná dynamika

Motor
Mokka je odvážnym vyjadrením čistého nového dizajnového jazyka značky Opel. Ale nestačí jej o ňom iba hovoriť. Mokka sú predovšetkým skutky, nie slová, a na ich realizáciu má vysokovýkonné pohonné sústavy a výnimočné ovládanie. 
Dynamický zážihový turbomotor s objemom 1,2 l s priamym vstrekovaním paliva od spoločnosti Opel dodáva až 130 k výkonu, zatiaľ čo pokročilý 1,5-litrový vznetový pohon vyvinie sviežich 110 k. Oba ponúkajú ako štandard vynikajúcu využiteľnosť paliva a nízke emisie CO2.
Prevodovka a režimy jazdy
Preskúmajte ponuku prevodoviek a technológiu na zvýšenie výkonu, ktoré dokonale dopĺňajú vaše potreby aj štýl jazdy. Mokka ponúka možnosť výberu šesťstupňovej manuálnej alebo špičkovej osemstupňovej automatickej prevodovky. 
Pocíťte spojenie s vozovkou. Použite športové radiace páčky na manuálne ovládanie preraďovania, kedykoľvek potrebujete – alebo jednoducho kedykoľvek, keď na to dostanete chuť. Mokka aj s osemstupňovou automatickou prevodovkou ponúka vodičom viac možností, v žiadnom prípade nie menej. Po stlačení prepínača režimov jazdy sa zmení aj výkonnostný profil vozidla: športový „Sport“ zabezpečuje maximálnu dynamiku, ekologický „Eco“ zasa maximálne hospodárnu jazdu a režim bežnej jazdy „Normal“ zaisťuje vyváženosť každodennej jazdy.
Technológia na zvýšenie výkonu
Už len pri pohľade na krásne proporcie modelu Mokka vám musí byť jasné, že jej tvorcovia pochopili, že byť len výkonný nestačí. Musíte presne vedieť, kde a ako tento výkon použiť. V absolútnej miere to platí aj pre výkon modelu Mokka – vďaka inteligentným funkciám a pokročilým technológiám si môže každý vychutnať výkon pri plnom pocite kontroly. 

Príslušenstvo Opel+

Splní vaše individuálne potreby

Prejavte sa prostredníctvom originálneho príslušenstva Opel+ a využite svoj Combo Cargo na maximum. Navrhnuté a testované pre váš Opel.
Obrázok sa môže líšiť od výrobku v predaji.