Skip To Content
Funkcie

Je to predsa Mokka-e

Čisté potešenie z jazdy

Dizajn

Postoj a proporcie
Nová Mokka-e a jej revolučný dizajn razí cestu do budúcnosti značky Opel. Každá línia a krivka, od pokojnej siluety crossoveru až po výraznú grafickú identitu, vyžaruje sebaistotu. Nezameniteľne odvážna Mokka-e – vozidlo, ktoré sa vyníma medzi všetkými svojím sebavedomím a individuálnym štýlom. 
Odvážte sa byť iní
Objavte priestor transformovaný novým smerovaním nemeckého dizajnu. Interiér prešiel kompletnou digitálnou detoxikáciou a posúva zážitok z jazdy na novú úroveň – je vylepšený o jedinečné kombinácie látok, ozdobných prvkov a poťahov stropu, aby vyhovoval vášmu štýlu. 
Odvážna z každého uhla
Nech sa na ňu pozriete odkiaľkoľvek, Mokka-e bude z každého uhla vyžarovať odvážny dizajn a akcenty progresívnych prvkov. Stále je čo objavovať – od hnacej jednotky až po tvarované zadné svetlá s technológiou full Eco-LED, ktoré harmonicky evokujú charakteristickú modernú masku Vizor. 
Výnimočnosť ako štandard
Vyberte si pútavé kolesá typické pre model Mokka-e,  z ponuky štýlových diskov z ľahkých zliatin s priemerom 16“, 17“ alebo 18“. Nič nevypovie viac o tom, že ste pripravení vidieť a byť videní, než dokonalá výbava doplnkov a príslušenstva. A s týmito kolesami vyzerá Mokka-e rovnako elegantne ako jazdí. 
Osobny štýl
Vystúpte z davu a vyniknite unikátnymi dizajnovými prvkami. Pri pohľade na Mokku-e sa jej na cestách už teraz nič nevyrovná, no vy si ju môžete ešte individuálne prispôsobiť pomocou rôznych možností výberu strechy a kapoty. 
Nová ikona
Maska Vizor je nový kultový charakteristický prvok značky Opel. Elegantne sa v ňom integruje množstvo zariadení, senzorov a funkcií prednej časti vozidla do jediného,  progresívneho poľa, ktoré stojí na čele nového dizajnu vozidiel Opel, a to doslovne aj emocionálne. 

Bezpečnosť a inovácie

Maticové svetlomety LED
Adaptívne permanentné neoslňujúce maticové svetlomety Intelli-Lux LED® zabezpečujú vynikajúcu viditeľnosť v každej situácii a umožňujú vám komfortne jazdiť so zapnutými jasnými a výkonnými diaľkovými svetlami bez toho, aby ste oslňovali ostatných vodičov. 
Automatický tempomat
Automatický tempomat1, 2 je zárukou, že nemusíte robiť ústupky v oblasti bezpečnosti, aby ste si mohli vychutnať pohodlnú jazdu bez stresu. Pomocou automatického zrýchľovania a brzdenia neustále udržiava konštantnú vzdialenosť od vozidla pred vami. 

1 Voliteľné. Aktivácia je možná od 30 km/h do 180 km/h.

2 Asistenčné systémy Opel sú určené na podporu vodiča v rámci obmedzení, ktoré sú súčasťou samotného systému. Za riadenie vozidla je stále zodpovedný vodič.vedný vodič.

Automatické núdzové brzdenie
Systém automatického núdzového brzdenia v modeli Mokka-e je súčasťou komplexnej súpravy asistenčných funkcií, ku ktorým patrí aj asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu a systém upozornenia na nežiaduce vybočenie z jazdného pruhu. Systém sleduje cestu pred vozidlom pre potenciálnu prítomnosť iných vozidiel alebo chodcov, čím pomáha vodičovi zabrániť zrážke alebo aspoň výrazne zmierniť škody, ak by k nej došlo. Pri rýchlostiach 30 km/h a menej, pri ktorých najčastejšie dochádza k nárazom, systém automatického núdzového brzdenia dokáže vozidlo Mokka-e dokonca úplne zastaviť. Pri vyšších rýchlostiach systém spomalí vozidlo až o 50 km/h, čo výrazne zníži vplyv nárazu. 
Digitálny združený displej
Dômyselnosť a jednoduchosť modelu Mokka-e je nad slnko jasná v tzv. čistom paneli Opel Pure Panel. Úhľadne zaoblený nastaviteľný združený prístroj pred vodičom s uhlopriečkou 12“ vám poskytne všetky potrebné informácie bez toho, aby vás to rušilo alebo vytváralo dojem neporiadku. Vizuálne rozptyľujúce prvky sú odstránené, zostalo len integrované digitálne ovládanie. 
Panoramatická zadná kamera s rozsahom 180°
Panoramatická kamera vám poskytuje rozšírený výhľad dozadu v uhle 180°. Sníma a zvýrazňuje neďaleké objekty a umožňuje vám vidieť premávku prichádzajúcu po stranách vášho vozidla – čo je zvlášť užitočné pri cúvaní do premávky. 
Parkovací asistent
Aj dokonalé parkovanie môže vyzerať jednoducho. Pokročilý parkovací asistent1 v modeli Mokka-e ovláda volant a navedie vás do zvoleného parkovacieho priestoru, zatiaľ čo vy obsluhujete len brzdu a plynový pedál. Systém vám pomôže aj s vyhľadaním miesta na parkovanie: povie vám, či je konkrétne miesto dostatočne veľké a vzápätí navedie vozidlo späť do ulice. 
1 Asistenčné systémy Opel majú pomáhať vodičovi v rámci obmedzení, ktoré sú vlastné danému systému. Za riadenie vozidla je stále zodpovedný vodič.

Prvotriedny komfort

Rozšírený komfort 
V modeli Mokka-e je každá cesta zaujímavejšia – a vďaka jej tvarovaným sedadlám s výbornou oporou1 a sedadlu vodiča s masážnou funkciou je aj príjemnejšia a plná uvoľnenia. Cestujte pohodlne, do cieľa prichádzajte štýlovo. 
Vyhrievané prvky
Počas chladných dní je len máločo luxusnejšie než teplé sedadlo. Predné sedadlá v modeli Mokka-e sú nastaviteľné na tri úrovne pohodlia a vodič má navyše k dispozícii elektricky vyhrievaný volant. 
Všestrannosť
Priestranná kabína a dômyselné vybavenie modelu Mokka-e sú zárukou, že nech vás cesta zavedie kamkoľvek, budete pripravení bez ohľadu na to, či cestujete s veľkým nákladom alebo s celou rodinou a batožinou k tomu. Zadné sedadlá sa dajú sklopiť v pomere 40:60, čím sa výrazne zväčší priestor na náklad a vzniknú flexibilné možnosti priechodných otvorov na prepravu dlhých predmetov. 

Konektivita

Navigácia
Špičková dotyková obrazovka navigačného systému od spoločnosti Opel vás navedie na možnú trasu a zobrazí aktuálne dopravné informácie, najbližšie nabíjacie stanice a informácie o voľných nabíjacích miestach v ktorejkoľvek vybranej lokalite. Vyberte si multimediálny systém Multimedia Navi Pro s displejom 10"1 a službami živej navigácie Live2 alebo systém Multimedia Navi s displejom 7"1

1 Voliteľné.

2 Služby Live navigácie obsahujú online informácie o dopravnej situácii, ceny pohonných hmôt, informácie o parkovaní, vyhľadávanie zaujímavých miest online, vyhľadávanie nabíjacích staníc online, počasie a bezpečnosť na cestách s výstražnými hláseniami: uvedenie na trh sa plánuje na rok 2021.

Infotainment
Mokka-e je to správne miesto – ponúka úplnú kompatibilitu systémov Apple CarPlayTM1 a Android AutoTM2, 3, natívne prehrávanie cez rozhranie Bluetooth®4, konektory USB a šesťbodový audiosystém, ktorý prináša bohatý hudobný zážitok na cestách.  

1 Apple CarPlay™ a Apple Siri™ sú registrované ochranné známky spoločnosti Apple Inc., registrované v USA a ďalších krajinách.

2 Android Auto™ je registrovaná ochranná známka spoločnosti Google Inc.

3 Kompatibilita a niektoré funkcie sa môžu líšiť v závislosti od typu zariadenia a verzie operačného systému. Kompatibilitu svojho zariadenia si môžete overiť na stránkach www.apple.com alebo www.android.com alebo u svojho predajcu Opel.

4 Bluetooth® je registrovaná ochranná známka spoločnosti Bluetooth SIG Inc.

Bezdrôtové nabíjanie
Ak chcete, aby vaša Mokka-e zostala priestrannou a prehľadne usporiadanou oázou digitálnej detoxikácie, môžete nabíjať podporované zariadenia pomocou integrovanej bezdrôtovej nabíjačky1. Zabudované bezpečnostné prvky na detekciu rýchleho pohybu zabraňujú poškodeniu batérie vášho zariadenia v dôsledku bezdrôtového preťaženia pri jazde po nerovnom povrchu. 
Voliteľné. Môže vyžadovať príslušenstvo pre smartfón. Indukčné nabíjanie iba so smartfónmi kompatibilnými s protokolom PMA alebo Qi. Kompatibilitu si môžete overiť u svojho predajcu Opel.
Služby OpelConnect1
Inteligentná ponuka služieb s novou úrovňou bezpečnosti a podpory vám zaistí pripojenie na cestách – aj pri jazde na elektrický pohon. 
  • Pokojná myseľ: tiesňové volanie, volanie v prípade poruchy a informácie o stave vozidla. 
  • Praktické pohodlie: naše doplnkové služby pre elektrické vozidlá: funkcia elektronického diaľkového ovládania e-Remote, plánovač cesty a nabíjací preukaz – s nami ste stále v pohybe!
  • Inteligentná jazda: Vychutnajte si uvoľnenú jazdu vďaka Live navigácii a Správe cesty a jazdy.

 

1 Dostupnosť služieb OpelConnect sa v jednotlivých krajinách a vozidlách líši. Služby môžu vyžadovať predplatné/poplatok a závisia od pokrytia a dostupnosti mobilnej siete.