Prvky výbavy

VZRUŠUJÚCEJŠIA NEŽ DOPOSIAĽ.

VYLEPŠENIE ŠTANDARDOV.

DIZAJN.

EXTERIÉR

Štýlová, dynamická a inovatívna, ešte vzrušujúcejšia než doposiaľ. Nová Astra Sports Tourer zaujme nemeckým strojárstvom, prvotriednymi inováciami, ako sú maticové svetlomety IntelliLux LED®1, ako aj veľkosťou batožinového priestoru a športovým vzhľadom – ktorý zvýrazňuje nová exkluzívna mriežka chladiča 3D a Súprava Čierny lesk1.

 

1Voliteľná výbava.

 
INTERIÉR
Nová Astra má interiér na mieru, navrhnutý s ohľadom na vaše pohodlie. Má dostatočne veľký priestor na nohy pre cestujúcich vzadu, exkluzívne sedadlá s kvalitným komfortom a moderný dizajn.
 
NOVÉ FARBY
Vyberte si z množstva štýlových farieb a nechajte svoj Opel Astra vyniknúť.
 
KOLESÁ
Jazdite štýlovo. Vyberte si kolesá, ktoré dajú vašej Astre pečať vašej osobnosti.
 
STREŠNÉ OKNO

Veľké presklené strešné okno s elektrickým ovládaním1 so zabudovaným veterným deflektorom vás ochráni pred prievanom a slnečná clona pred slnkom.

 

1Voliteľná výbava.

 
CHARAKTERISTICKÉ SVETLÁ LED

Unikátne zadné svetlá LED1 v tvare charakteristického „krídla“ a svetlá na denné svietenie dodávajú vášmu vozidlu štýl a viditeľnosť.

 

1Voliteľná výbava.

 

INOVÁCIE.

MATICOVÉ SVETLÁ INTELLILUX LED®

Maticové svetlomety IntelliLux LED®1 vám poskytujú dobrú viditeľnosť bez oslňovania vodičov v protiidúcich vozidlách a upravujú sa automaticky, vďaka čomu môžete jazdiť so zapnutými diaľkovými svetlami bez toho, aby to rušilo ostatných vodičov. Svetlomety tvorí 16 samostatných prvkov LED, ktoré reagujú na ostatné vozidlá a podľa potreby jeden alebo viacero týchto prvkov vypnú.

 

1Voliteľná výbava.

 
Svetlomety LED

Pretože špičkové technológia znamená aj úsporu energie, naše výkonné a zároveň úsporné svetlomety LED1 spotrebujú len 20 W, v dôsledku čoho každé vozidlo produkuje aj menej emisií CO2.

 

1Voliteľná výbava.

 
BEZPEČNOSŤ

Nová Astra Hatchback prvotriedne bezpečnostné systémy a najnovšie technické vylepšenia bezpečnosti, ako napríklad:

 

  • Upozornenie na hroziacu čelnú zrážku1: táto bezpečnostná funkcia automaticky zabezpečuje vizuálne a zvukové upozornenie s cieľom zabrániť čelnému nárazu alebo ho zmierniť.
  • Automatické núdzové brzdenie s detekciou chodcov1,2: systém3 sleduje premávku pred vozidlom a ak zaznamená situáciu, kde hrozí zrážka, aktivuje brzdenie.
  • Asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu1,2: upozorní vodiča a vyvinie jemný tlak na volant, keď vodič neúmyselne vybočí z jazdného pruhu.
  • Asistent sledovania dopravných značiek1: nepretržite zobrazuje rýchlostné obmedzenia a ďalšie dopravné značky.

 

1Voliteľná výbava. Štandardné vybavenie vo vyšších stupňoch výbavy.

2Asistenčné systémy Opel sú určené na podporu vodiča v rámci vlastných obmedzení vlastných týmto systémom. Zodpovedný za riadenie vozidla je vodič.

3Automatické núdzové brzdenie s detekciou chodcov pracuje automaticky pri rýchlosti vyššej ako 8 km/h a nižšej ako 80 km/h. Použitím bŕzd spomalí vozidlo o 0,5 g v hornom rýchlostnom pásme (40 – 80 km/h) a úplne spomalí v dolnom pásme rýchlostí (8–40 km/h ).

 
ZADNÁ KAMERA

Jednoduché a bezpečné parkovanie. Zadná kamera vás zbaví stresu pri cúvaní. Palubný displej poskytuje aktuálny prehľad o tom, čo sa deje za vami, a navádzacie čiary vám pomôžu manévrovať a odhadnúť vzdialenosť od iných objektov. Prejdite na digitálnu verziu, ktorá je v ponuke s multimediálnym systémom Navi Pro1, a získate kvalitu s ešte vyššou presnosťou.

 

1Voliteľná výbava. V ponuke len s multimediálnym systémom Navi Pro.

 
POKROČILÝ PARKOVACÍ ASISTENT

Parkovanie nikdy nebolo ľahšie. Pokročilý parkovací asistent1 s detekciou parkovacieho miesta a funkciou automatického riadenia vám umožní bezpečne a rýchlo zaparkovať bez najmenšej námahy. Pri práci funkcie navádzania pri parkovaní dostanete jasné pokyny, kedy sa máte pohnúť dozadu či dopredu alebo kedy máte zastaviť.

 

1Asistenčné systémy Opel sú určené na podporu vodiča v rámci vlastných obmedzení vlastných týmto systémom. Zodpovedný za riadenie vozidla je vodič.

 
AUTOMATICKÝ TEMPOMAT

Automatický tempomat1,2 s plným rozsahom rýchlostí umožňuje riadiť vozidlo bez stresu. Automatickým zrýchľovaním a spomaľovaním v rozmedzí rýchlostí 30 až 180 km/h neustále udržiava bezpečnú vzdialenosť od vozidla vpredu. 

Automatický tempomat s plným rozsahom rýchlostí (FSRA)3. Je určený pre jazdu v dopravných zápchach a umožňuje tempomatu pokračovať aj v prípade, že vozidlo úplne zastavilo.

 

1Voliteľná výbava.

2Asistenčné systémy Opel sú určené na podporu vodiča v rámci vlastných obmedzení vlastných týmto systémom. Zodpovedný za riadenie vozidla je vodič.

3V ponuke len s vybranými automatickými prevodovkami.

 

PRVOTRIEDNY KOMFORT.

AKTÍVNE ERGONOMICKÉ SEDADLÁ

Zvýšte si pohodlie aktívnymi ergonomickými sedadlami nastaviteľnými vo viacerých smeroch1 s certifikátom odborníkov na zdravý chrbát (AGR2). Tieto sedadlá pre vodiča i spolujazdca ponúkajú širokú paletu možností nastavenia, ako napríklad nastavenie bedrovej opierky, možnosť predĺženia vankúša sedadla či funkciu vyhrievania predných1 a zadných1 sedadiel. Sedadlo vodiča môžete vylepšiť aj o zabudovanú funkciu masáže1, vetrania a pamäte a nastaviť si osobné preferencie.

 

1Voliteľná výbava. Štandardné s koženými sedadlami.

2Sedadlá AGR majú certifikát nemeckej Kampane za zdravý chrbát (AGR), ktorá je centrom excelentnosti pre ergonómiu. Certifikát je pečaťou kvality, ktorú udeľuje nezávislá skúšobná komisia zložená z odborníkov z rôznych lekárskych odborov.

 
ÚLOŽNÝ PRIESTOR
Čokoľvek si želáte, všestranný Opel Astra Sports Tourer ponúka všetky možnosti. S veľkým batožinovým priestorom s kapacitou 540 až 1 630 litrov je to ozajstný favorit. Sedadlá delené v pomere 40:60 sú súčasťou štandardnej výbavy. V rámci voliteľnej výbavy je k dispozícii zadné sedadlo s delením v pomere 40:20:40 s priechodným otvorom na nakladanie v záujme zvýšenia flexibility. Obe verzie sa dodávajú s tlačidlom rýchleho sklápania One Touch Fold.
 
DVERE BATOŽINOVÉHO PRIESTORU S ELEKTRICKÝM OVLÁDANÍM
Bez používania kľúča a rúk: ak chcete otvoriť alebo zatvoriť dvere batožinového priestoru, stačí jemne pokývať nohou pod zadným nárazníkom. Výšku otvoru dverí si môžete nastaviť tak, aby vyhovovala priestorom s nízkym stropom. Alebo môžete stlačiť niektoré z tlačidiel na dverách batožinového priestoru, na dverách vodiča alebo na kľúči.
 
DVOJZÓNOVÁ AUTOMATICKÁ KLIMATIZÁCIA

Dvojzónová automatická klimatizácia1 umožňuje vodičovi a spolujazdcovi nastaviť si klímu podľa vlastnej potreby.

 

1Voliteľná výbava.

 
VYHRIEVANÉ PRVKY

S vyhrievaným čelným sklom ThermaTec™1 je odhmlievanie a rozmrazovanie hračka. Vyhrievané predné2 a dokonca aj vonkajšie zadné sedadlá2 a vyhrievaný volant2 vás za chladných rán rýchlo zahrejú.

 

1Voliteľná výbava.

2Voliteľná výbava. Štandardné s koženými sedadlami.

 
ELEKTRICKÁ PARKOVACIA BRZDA
Elektrická parkovacia brzda sa pri rozjazde automaticky uvoľní. Vďaka svojmu kompaktnému rozmeru uvoľnila viac priestoru pre vyššie položenú stredovú konzolu a lakťovú opierku.
 
BEZKĽÚČOVÉ ODMYKANIE VOZIDLA A ŠTARTOVANIE MOTORA

Bezkľúčové odomykanie vozidla a štartovanie motora1 dokáže rozpoznať vlastný kľúč a automaticky odomkne vozidlo, keď sa k nemu priblížite. Funkcia bezkľúčového odomykania vozidla a štartovania motora navyše funguje na jediné stlačenie tlačidla.

 

1Voliteľná výbava.

 

KONEKTIVITA.

INFORMAČNO-ZÁBAVNÝ SYSTÉM

S novou Astrou a jej vynikajúcimi informačno-zábavnými systémami môžete jazdiť inteligentnejšie. Ich súčasťou je konektivita v podobe systémov Apple CarPlay™1,2 a Android Auto™1,2, ovládanie pripojeného smartfónu pomocou hlasu a pripojenie Bluetooth®3 na hands-free telefonovanie, prehrávanie hudby a prístup k telefónnemu zoznamu.

 

1Apple CarPlayTM je registrovaná známka spoločnosti Apple Inc., registrovaná v USA a ďalších krajinách. Android AutoTM je registrovaná známka spoločnosti Google Inc.

2Kompatibilita a niektoré funkcie sa môžu líšiť v závislosti od typu zariadenia a verzie operačného systému. Kompatibilitu svojho zariadenia si môžete overiť na stránke www.apple.com alebo www.android.com alebo sa môžete obrátiť na svojho predajcu Opel.

3Bluetooth® je registrovaná známka spoločnosti Bluetooth SIG inc.

 
MULTIMEDIÁLNY SYSTÉM NAVI PRO

S veľkou 8" farebnou dotykovou obrazovkou1 budete informovaní a všade prídete načas. Pripojené služby2 multimediálneho systému Navi Pro1 obsahujú prediktívnu navigáciu3, informácie o parkovaní3, ceny pohonných hmôt3 a aktuálne dopravné infromácie3, aby ste sa na cestách mohli lepšie rozhodovať. 

 

1Voliteľná výbava.

2Vyžaduje súhlas koncového používateľa s licenčnou zmluvou spoločnosti Telenav a súhlas s použitím osobných údajov, ako je uvedené v zásadách ochrany osobných údajov spoločnosti Telenav. Platnosť licencie vyprší koncom roku 2031.

3Dáta nie sú zahrnuté a musia sa poskytovať prostredníctvom pripojenia k mobilnému internetu prostredníctvom vášho smartfónu alebo hotspotu Wi-Fi. Môžu vám byť účtované poplatky za dátové prenosy v mobilnej sieti.

 
BOSE® SOUND SYSTEM1

Tento exkluzívny audiosystém1 premení každú cestu na zážitok plný zábavy. Vďaka siedmim reproduktorom si každý vo vozidle môže naplno vychutnať mohutné basy a krištáľovo čisté výšky. 

 

1Voliteľná výbava.

 
BEZDRÔTOVÉ NABÍJANIE

Vložte svoj smartfón1 do priestoru na telefón s integrovanou indukčnou nabíjačkou2. Batéria sa začne bezdrôtovo nabíjať.

 

1Môže vyžadovať príslušenstvo pre smartfón. Indukčne je možné nabíjať iba mobilné telefóny kompatibilné s protokolom PMA alebo Qi. Ak si chcete overiť kompatibilitu telefónu, obráťte sa na svojho predajcu Opel.

2Voliteľná výbava.

 
VOLANIE V NÚDZI 
V prípade kolízie alebo nehody Systém núdzového volania automaticky1 kontaktuje záchranné zložky, aby vám pomohli, môžete byť preto pokojný na každej vašej ceste. Ak je to potrebné, môžete použiť tlačidlo Núdzové volanie manuálne2 kedykoľvek aby ste kontaktovali priamo operátorov bezpečnostných zložiek.
 

1 Núdzové volanie sa iniciuje automaticky, keď je aktivovaný airbag alebo pyrotechnický napínač bezpečnostných pásov.

2 Núdzové volanie vyžaduje pokrytie a dostupnosť signálu mobilných stietí.

EFEKTÍVNOSŤ JAZDY.

MOTORY

Vyberte si zo zážihových motorov s výkonom až 107 kW (145 k)1 alebo vznetových motorov s výkonom do 90 kW (122 k)2 získajte maximálnu hospodárnosť a potešenie z jazdy. Motory novej Astry dodajú vašej jazde športový, elegantný a citlivý charakter. Vďaka novej generácii motorov, ktoré majú o 19 % nižšie emisie CO23 a nízku spotrebu paliva, je nová Astra našou doposiaľ najúspornejšou Astrou.

 

1Spotreba paliva v l/km: v meste 5,4 - 6,3, mimo mesta 3,9 - 4,3, kombinované 4,5 - 5,1. Emisie CO2 v g/km: kombinovaná prevádzka 102 - 116.

 

2Spotreba paliva v l/km: v meste 3,9 - 5,5, mimo mesta 3,1 - 3,7, kombinované 3,4 - 4,3. Emisie CO2 v g/km: kombinovaná prevádzka 90 - 114.

 

3V porovnaní s predchádzajúcim modelom Astra.*

 

Podľa nariadení Komisie (ES) č. 715/2007 a č. 692/2008 (podľa platnej verzie).

 
PREVODOVKY
Využite výhody dynamických, no pritom úsporných prevodoviek. Na výber máte šesťstupňovú manuálnu prevodovku, plynulú automatickú alebo novú deväťstupňovú automatickú prevodovku.
 
Podvozok
Podvozok novej Astry bol optimalizovaný v rôznych aspektoch v záujme vyladenia výkonu na zabezpečenie vynikajúcej jazdnej dynamiky, vysokej miery aktívnej bezpečnosti a prvotriednej aerodynamiky.
 

OPEL+ PRÍSLUŠENSTVO. Pre vás na mieru.  

Vyjadrite sa prostredníctvom originálneho príslušenstva Opel a využite svoje vozidlo na maximum. Navrhnuté a testované pre váš Opel.

 

Obrázky sa môžu líšiť od predávaného výrobku.

ČO ĎALEJ?