Bezpečnosť a asistenčné systémy
Pixelové svetlomety intellilux®
168 individuálne adaptívnych segmentov LED tvorí trvalo neoslňujúce diaľkové svetlá, ktoré sa automaticky prispôsobujú tak, aby neoslňovali vodičov protiidúcich vozidiel. 
Projekčný displej Intelli-hud

Projekčný displej Intelli-HUD1 premieta informácie priamo na čelné sklo a do zorného poľa vodiča, pričom zobrazuje údaje o jazde, vyskakovacie upozornenia a informácie súvisiace s hovormi a médiami.

 

1 V ponuke ako súčasť štandardnej výbavy na vybraných modeloch.

 
Intelli-Drive 1.0 
Tento systém v sebe spája schopnosti troch technologicky najpokročilejších funkcií modelu Astra Sports Tourer, vďaka čomu vám poskytuje bezkonkurenčné ovládanie a kontrolu nad jazdou. V systéme Intelli-Drive 1.01 je integrovaný asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu (LPA), ktorý umožňuje modelu Astra jemne korigovať riadenie, aby vám pomohol stabilnejšie sa držať medzi jazdnými pruhmi. Obsahuje tiež asistenta pri zmene jazdných pruhov, ktorý vás informuje v prípade, ak sa k vám zozadu rýchlo blíži iné vozidlo alebo vám vchádza do mŕtveho uhla. A napokon obsahuje systém upozornenia na premávku za vozidlom, ktorý vás upozorní na všetko, čo sa k vám blíži pri cúvaní, vrátane cyklistov a chodcov, a to už zo vzdialenosti 40 metrov. 
1 V ponuke ako súčasť štandardnej výbavy na vybraných modeloch.
Intelli-Drive 2.0 
Systém Intelli-Drive 2.01 je najpokročilejšia intuitívna asistenčná technológia spoločnosti Opel, vďaka ktorej nová Astra Sports Tourer Plug-in Hybrid prináša najbezpečnejší a najpokojnejší zážitok z jazdy, aký sme kedy vytvorili. V tomto systéme je integrovaných viacero funkcií, ako napríklad pokročilé inteligentné prispôsobenie rýchlosti (A-ISA), ktoré sleduje dopravné značky a podľa nich ponúka vodičovi možnosť spomalenia alebo zrýchlenia a dokonca kompenzuje poveternostné podmienky, ako aj poloautomatizovaný systém zmeny jazdného pruhu (SALC), ktorý rozpozná, keď meníte jazdný pruh, a postará sa o manévrovanie za vás. 
1 V ponuke ako súčasť štandardnej výbavy na vybraných modeloch.
Intelli-Vision
Systém Intelli-Vision využíva štyri kamery na generovanie obrazu okolia vozidla v reálnom čase v rozlíšení HD. Poskytuje tak jasný prehľad o blížiacej sa premávke a uľahčuje parkovanie. 
Bezkľúčové odomykanie a štartovanie vozidla
Bezkľúčové odomykanie a štartovanie vozidla v spojení s inteligentnými kapacitnými kľučkami dverí znamená, že pred každou cestou vám stačí jednoducho nastúpiť do vozidla, stlačiť tlačidlo štartovania a vyraziť.