Prvotriedny komfort
Ergonomické aktívne sedadlá
Ergonomické aktívne sedadlá1 nového modelu Opel Astra nesú pečať kvality AGR (Kampaň za zdravý chrbát). Možnosti nastavenia zahŕňajú polohovateľné opierky hlavy, elektronicky nastaviteľnú bedrovú opierku a výsuvnú opierku stehien. Okrem toho, že sedadlá sú mimoriadne pohodlné, podporujú aj zdravé držanie tela a zaisťujú dlhodobú pohodu vodičov aj cestujúcich. 
1 Certifikát je pečaťou kvality, ktorý udeľuje nezávislá skúšobná komisia zložená z odborníkov z rôznych lekárskych odborov. Voliteľné na vybraných stupňoch výbavy.
Vyhrievané prvky

Rozmrazovanie a odhmlievanie pomocou vyhrievaného čelného skla ThermaTec®1. Vyhrievané predné a dokonca aj vonkajšie zadné sedadlá2 a vyhrievaný volant3 zabezpečujú pohodlie počas chladných rán.

 

1,2,3 Voliteľné alebo ako súčasť štandardnej výbavy na vybraných modeloch.

 
Panoramatické strešné okno

Panoramatické strešné okno1 sa dá vetrať alebo úplne otvoriť, aby mal vodič aj cestujúci presvetlenú a vzdušnú jazdu.

 

1 Voliteľné

 
Intelli-Air
Intelli-Air je inteligentný vysokoúčinný vzduchový filter a klimatizačný systém, ktorý nepretržite poskytuje informácie o kvalite vzduchu a pomáha udržiavať prostredie v kabíne svieže a čisté. 
Intelli-Space
Opel Astra Sports Tourer ponúka inteligentnejšie nakladanie vďaka inovatívnemu systému Intelli-Space. Maximálny objem 1 634 litrov zvyšujú prvky ako upevňovacie oká, bočné siete na náklad, dvojúrovňová rovná podlaha, operadlá zadných sedadiel delené v pomere 40:20:40 s funkciou jednoduchého sklápania, roletka batožinového priestoru a inteligentné úložné skrinky pod podlahou. Možnosti nakladania môžete ešte viac rozšíriť pomocou voliteľného ťažného zariadenia. 
Bezdotykové elektrické otváranie dverí batožinového priestoru
Keď je vozidlo odomknuté alebo sa nachádza v blízkosti zariadenia bezkľúčového nastupovania a štartovania, dvere batožinového priestoru sa automaticky otvoria jednoduchým mávnutím nohy pod zadným nárazníkom.