Jazdná dynamika
Motory ďalšej generácie

Táto ďalšia generácia modelu Opel Astra je postavená na úplne novej platforme, ktorá bola precízne zhotovená s ohľadom na obratnosť, jazdné vlastnosti a komfort. Vyberte si, ktorú zo širokej ponuky technologicky vylepšených preplňovaných pohonných sústav chcete mať pod kapotou. Všetky sa môžu pochváliť hladkým chodom a spoľahlivosťou, pričom ponúkajú mimoriadne konkurencieschopnú úroveň prevádzkových nákladov a nízku hladinu emisií CO2

K dispozícii je napríklad citlivý 1,2-litrový zážihový či mimoriadne úsporný 1,5-litrový vznetový motor, oba s výkonom do 130 koní a systémom Stop/štart. 

 
Prevodovky
Zoznámte sa s dynamickými, no pritom úspornými prevodovkami modelu Astra. Vznetové aj zážihové motory ponúkajú na výber buď precíznu 6-stupňovú manuálnu prevodovku, alebo dokonale prepracovanú 8-stupňovú automatickú prevodovku s výnimočne hladkým radením. 
Jazdné režimy
V novom modeli Opel Astra máte na dosah ruky citlivý výkon spolu s možnosťou zvoliť si ten najvhodnejší jazdný režimpre aktuálnu jazdu, podmienky cestnej premávky aj momentálnu náladu. V režime NORMAL zakaždým získate ideálne vyvážený pomer dojazdu a výkonu, v režime ECO zasa optimálnu úroveň hospodárnosti. A vždy, keď si budete chcieť vychutnať dokonalú zábavu, stačí zapnúť režim SPORT, s ktorým bude každá jazda vzrušujúcim zážitkom.

1Funkcia voľby jazdných režimov je dostupná len v spojení s automatickou prevodovkou.