Bezpečnosť a inovácie
Pixelové svetlá intelli-lux® 
Opel Astra Plug-in Hybrid používa najnovšie pixelové svetlá Intelli-Lux®. Tento nový, vylepšený systém predstavuje obrovský posun v technológii svetlometov, ktorý dokonca prevyšuje aj predošlé generácie svetiel Intelli-Lux. Zvýšením počtu samostatne ovládateľných LED prvkov na 168 sa výrazne zlepšila viditeľnosť. Vďaka tomuto riešeniu sú neustále k dispozícii neoslňujúce diaľkové svetlá, ktoré sa automaticky prispôsobujú tak, aby neoslepovali vodičov protiidúcim vozidiel.  
 
Rozšírený projekčný displej
Naozaj futuristicky pôsobí v modeli Astra Plug-in Hybrid projekčný displej Intelli-HUD, ktorý šikovne premieta dôležité informácie priamo na čelné sklo do zorného poľa vodiča. Táto najnovšia generácia technológie HUD od spoločnosti Opel prináša širšiu oblasť projekcie a vyššie rozlíšenie, pričom môžete nastaviť, aby sa zobrazovali rôzne stránky prepojené s prístrojovým panelom, ako napríklad automaticky otvárané upozornenia, prichádzajúce hovory či informácie o médiách.  
 
Intelli-Drive 1.0 
Tento systém spája schopnosti troch najvyspelejších technológií modelu Astra Plug-in Hybrid a poskytuje tak neporovnateľné ovládanie a kontrolu nad vozidlom počas jazdy. Súčasťou systému Intelli-Drive 1.0 je asistent na reguláciu polohy v jazdnom pruhu (LPA), ktorý dokáže jemne skorigovať riadenie a stabilnejšie udržiava model Astra medzi deliacimi čiarami jazdného pruhu. Zahŕňa tiež asistenta zmeny jazdného pruhu, ktorý upozorňuje na rýchlo sa približujúce vozidlá, resp. vozidlá v mŕtvom uhle, a tiež systém upozornenia na premávku za vozidlom, ktorý počas cúvania upozorňuje na približujúce sa objekty vrátane cyklistov či chodcov, a to už od vzdialenosti 40 metrov. 
 
Intelli-Vision
Systém Intelli-Vision využíva štyri kamery umiestnené po obvode modelu Astra Plug-in Hybrid a aktivuje sa automaticky po zaradení spätného chodu (alebo na požiadanie). V reálnom čase zobrazuje obraz vo vysokom rozlíšení, ktorý je tou najlepšou pomôckou pri kontrole okolia vozidla. Prepínaním medzi jednotlivými kamerami získate jasný prehľad o vozidlách, ktoré sa k vám približujú zboku. Navyše s jeho pomocou hravo zaparkujete aj na tie najtesnejšie miesta. 
 
Intelli-Drive 2.0
V rámci systému Intelli-Drive 2.0 navzájom spolupracujú tie najvyspelejšie a najintuitívnejšie asistenčné technológie od spoločnosti Opel, vďaka čomu prináša nová Astra najvyššiu možnú bezpečnosť a uvoľnenie počas jazdy. Súčasťou systému sú viaceré prvky, ako napríklad funkcia prispôsobenia rýchlosti v zákrutách (CSA), ktorá počíta a upravuje zrýchlenie modelu Astra Plug-in Hybrid pri rýchlom prejazde zákrut, čím zaručuje maximálny komfort a kontrolu nad vozidlom. Ďalšou je pokročilá funkcia inteligentného prispôsobenia rýchlosti (A-ISA), ktorá sleduje dopravné značky a na základe nich spomaľuje alebo zrýchľuje vozidlo. Navyše dokáže zohľadniť aj poveternostné podmienky. Okrem toho je súčasťou systému Intelli-Drive 2.0 aj funkcia poloautomatickej zmeny jazdného pruhu (SALC), ktorá dokáže rozpoznať preraďovanie do vedľajšieho pruhu a môže tento manéver vykonať namiesto vás. 
 
Bezkľúčový systém odomykania a štartovania
Bezkľúčový systém odomykania a štartovania v novom modeli Astra Plug-in Hybrid sa spolu s inteligentnými kapacitnými kľučkami dverí stará o to, aby vás pred ďalšou jazdou už nič nezdržiavalo. Stačí nastúpiť, stlačiť štartovacie tlačidlo a môžete vyraziť.