Zájdite ďalej

Spoznajte hlavné faktory, ktoré ovplyvňujú dojazd, a zistite ako na ne správne reagovať, aby ste zo svojho vozidla Astra hybrid vyťažili maximum. 

Rýchlosť
Na dojazd má najväčší vplyv rýchlosť. Pri nízkej rýchlosti používajte podľa možnosti elektrický režim. Ak chcete optimalizovať spotrebu paliva v hybridnom režime, nabíjajte akumulátor a využívajte výhody elektrickej energie (viac ako 35 % pri bežných podmienkach jazdy na ceste).
 
Štýl jazdy
Zakaždým, keď zrýchlite, strácate energiu. A vždy, keď prudko zabrzdíte, musíte opäť zrýchliť. Plynulým zrýchľovaním a rekuperačným brzdením modelu Astra Hybrid môžete ušetriť až 15 % jeho elektrického dojazdu. 
 
Tepelný komfort a vyhrievanie
Rozdiel v dojazde spôsobený používaním vyhrievania či chladenia sa môže v jednotlivých ročných obdobiach líšiť až o 35 %, pretože energia sa čerpá priamo z akumulátora. Predbežná príprava prostredia v kabíne modelu Astra Plug-in Hybrid počas nabíjania je skvelý spôsob, ako zachovať jeho elektrický dojazd a cestovať pohodlne. 
 

TIP: Za každých okolností nabíjajte akumulátor čo najčastejšie, aby ste čo najlepšie využili svoj model Astra Plug-in Hybrid v elektrickom režime a neprodukovali emisie. 

 

Zobrazený dojazd vášho plug-In hybridného modelu Astra je dokonca aj v prípade úplného nabitia len predpokladaná hodnota, ktorá vychádza z predošlého jazdného správania. 

 

Ak zohľadníte faktory, ktoré majú vplyv na dojazd vášho vozidla (napr. rýchlosť, štýl jazdy, tepelný komfort), zobrazený dojazd sa upraví podľa vášho nového správania za volantom.