Skip To Content
Prvky výbavy

To najlepšie z nemeckej techniky

Kráčame s dobou

Bezpečnosť a inovácie

Pixelové svetlá Intelli-Lux LED®

Predstavujeme prevratné pixelové svetlomety Intelli-Lux LED®1 – ďalší krok spoločnosti Opel v oblasti vývoja priekopníckych technológií osvetlenia. Tento systém ponúka oveľa lepšiu viditeľnosť v tme vďaka neustále zapnutým diaľkovým svetlám, ktoré neoslňujú vodičov protiidúcich vozidiel. Každý svetlomet pozostáva z 84 segmentov, ktoré sa prispôsobujú dopravnej situácii automatickým vypínaním jednotlivých prvkov.

 

 
 • Nehrozí riziko oslnenia ostatných vodičov.
 • Jazda v noci je bezpečnejšia a uvoľnenejšia.                                        
 • Režim pre jazdu na diaľnici: optimálne osvetlenie na diaľnici.          
 • Svetlá do zákrut kompenzujú „čierne diery“ v ostrých zákrutách. Sú aktívne do rýchlosti 40 km/h.

 

1 Voliteľná výbava.

Projekčný displej

Projekčný displej1 premieta na čelné sklo kľúčové informácie pre vodiča, ako napríklad rýchlosť, pokyny satelitnej navigácie alebo výstrahy automatického tempomatu1, vďaka čomu môžete stále bezpečne sledovať cestu. 

 

1 Voliteľná výbava.

 
Systém automatického núdzového brzdenia

Systém automatického núdzového brzdenia s rozpoznávaním chodcov1,2 sleduje dopravnú situáciu pred modelom Opel Insignia. Ak systém vpredu zaznamená chodca, vozidlo alebo iný objekt, vopred zvýši výkon brzdového systému a dokonca aj sám zabrzdí vozidlo, ak vodič nezareaguje.

 

1 Voliteľná výbava. 

2 Asistenčné systémy vodiča od spoločnosti Opel sú určené na podporu vodiča v rámci príslušných obmedzení jednotlivých systémov. Za riadenie vozidla je neustále zodpovedný vodič.

 
Systém upozornenia na križujúce vozidlá vzadu

Systém upozornenia na križujúce vozidlá vzadu1 rozpoznáva pohyblivé objekty za modelom Insignia, ktoré sa k nemu približujú zboku pri cúvaní z parkovacieho miesta alebo z príjazdovej cesty, a upozorňuje na ne. Riziká, ktoré ste  doteraz nevideli, dokážete teraz ľahko zvládnuť.

 

1 Voliteľná výbava. Systém je aktívny do rýchlosti 10 km/h, pričom zaznamenáva križujúce vozidlá vzadu, ktoré sa pohybujú rýchlosťou do 36 km/h.

 

 
Systém rozpoznávania dopravných značiek

Najnovšia generácia systému rozpoznávania dopravných značiek1 neustále zobrazuje maximálnu povolenú rýchlosť a ďalšie dopravné značky na bloku prístrojov pred vodičom a, ak je k dispozícii, aj na projekčnom displeji1.  

 

1 Voliteľná výbava.

 
Automatický tempomat

Automatický tempomat1,2 pracujúci v celom rozsahu rýchlostí3 zaručuje jazdu bez stresu. Automatických zrýchľovaním a spomaľovaním udržiava bezpečný odstup od vozidla vpredu. Dokonca ani po zastavení vozidla nemusíte tempomat znova zapínať.3

 

1 Voliteľná výbava. 

2 Asistenčné systémy vodiča od spoločnosti Opel sú určené na podporu vodiča v rámci príslušných obmedzení jednotlivých systémov. Za riadenie vozidla je neustále zodpovedný vodič. 

3 K dispozícii len v spojení s vybranými automatickými prevodovkami. 

 
Systém upozornenia na zmenu jazdného pruhu

Systém upozornenia na zmenu jazdného pruhu vyšle upozornenie, ak vozidlo prejde do iného pruhu bez zapnutia smerových svetiel. Systém sledovania mŕtveho uhla1,2 zasa zaznamenáva rýchlo sa približujúce vozidlá vo vedľajších pruhoch, ktoré sa práve nachádzajú v mŕtvom uhle, a upozorňuje na ne vodiča.

 

1 Voliteľná výbava.

2 Rozdiel rýchlostí medzi obomi vozidlami nesmie byť väčší ako 72 km/h.

 

Dizajn

Exteriér
V novom modeli Insignia Sports Tourer sa snúbi nádherný vzhľad s kapacitou a všestrannosťou veľkého kombi. Široký a elegantný postoj vozidla umocňuje jeho nízka plynulá silueta, úzke LED svetlomety a koncové svetlá a dvojité chrómované rámčeky. 
Interiér
Elegantný, ergonomický a priestranný interiér nového modelu Insignia poskytuje vodičovi aj cestujúcim pôžitok počas každej jazdy. Či už počas každodenného dochádzania alebo pri dlhej obchodnej ceste – interiér nového modelu Insignia Sports Tourer vždy ponúka dokonalé prostredie. Zažite harmonický moderný dizajn, vysokokvalitné materiály a pocit priestrannosti. 
Charakteristické LED svetlá

Jedinečné predné a zadné LED svetlá s dennými svetlami a charakteristickým tvarom krídla typickým pre Opel zlepšujú štýl a zvyšujú viditeľnosť. Navyše pri otváraní vozidla vás privítajú animovanou svetelnou sekvenciou1.

 

1 Len svetlomety.

 
Farby
Vyjadrite svoju osobnosť: vyberte si obľúbenú farbu a prejavte sa. 
Disky kolies
Dodajte svojmu modelu Insignia Sports Tourer vlastný jedinečný charakter pomocou atraktívnej ponuky zliatinových diskov kolies, vo veľkostiach od 17 do 20 palcov. 
Panoramické strešné okno

Sports Tourer zaujme veľkým panoramatickým strešným oknom1, cez ktoré do interiéru preniká záplava prirodzeného svetla. Súvisiaci veterný deflektor chráni cestujúcich pred prievanom. 

 

1 Voliteľná výbava. 

 

Prvotriedny komfort

Ergonomické aktívne sedadlá
Ergonomicky certifikované1 predné sedadlá pomáhajú vodičovi a prednému spolujazdcovi predchádzať bolestiam chrbta a zároveň zvyšujú pozornosť a osobnú pohodu. 

Starajte sa o svoj chrbát pomocou ergonomických sedadiel1 – certifikovaných nezávislým centrom excelentnosti pre ergonómiu AGR (Kampan za zdravší chrbát):

 

 • Ergonomicky certifikované v Nemecku.
 • Pomocou výsuvnej stehennej opierky si sedadlo môžete prispôsobiť presne podľa dĺžky svojich nôh. 
 • Vetranie a kúrenie udržiava váš chrbát v chlade alebo teple2.

 

Vylepšené špičkové funkcie2:

 • Masáž na želanie.
 • Nastavenie v 18 smeroch a funkcia pamäte.

 

1 Voliteľný prvok pre vybrané stupne výbavy. Certifikát je pečať kvality udeľovaná nezávislým testovacím výborom zloženým z odborníkov z rôznych lekárskych odborov.

2 Voliteľná výbava, len v spojení s elektricky ovládanými sedadlami.

Vyhrievané prvky
Nová Insignia Sports Tourer ponúka vodičom prvotriednu úroveň komfortu vďaka vyhrievaným prvkom,1 s ktorými bude jazda počas chladných rán oveľa príjemnejšia. 

Vyhrievané čelné sklo s technológiou ThermaTecpoľahky zbavíte zahmlenia i ľadu. Úroveň osobnej pohody ďalej zvyšujú vyhrievané predné a krajné zadné sedadlá a tiež vyhrievaný volant, vďaka čomu sa aj vy rýchlo zohrejete.

 

1 Voliteľný prvok pre vybrané stupne výbavy.

Úložný priestor
Nová Insignia Sports Tourer bola stvorená preto, aby vám uľahčila život. Vďaka štedrosti a variabilite svojich úložných riešení je mimoriadne priestranná a všestranná. 

Sklápanie jedným dotykom: zadné delené sedadlá môžete rýchlo a jednoducho sklopiť pomocou tlačidla.

5 cestujúcich, 560 litrov: aj keď využívate všetky tri zadné sedadlá, stále vám zostane dosť miesta na kompletnú batožinu.

40 dole, 40:20 hore1: sklopte jedno alebo dve sedadlá a môžete vzadu prevážať dlhé predmety a až dvoch cestujúcich.

Až 1655 litrov: po sklopení všetkých troch sedadiel vznikne obrovský batožinový priestor – s dokonale rovnou podlahou.

 

1 Len pre vybrané stupne výbavy.

Dvere batožinového priestoru s elektrickým ovládaním
Dvere batožinového priestoru s bezdotykovým ovládaním1 sa automaticky otvoria alebo zatvoria pri jednoduchom vsunutí nohy pod zadný nárazník. 

Do batožinového priestoru so štedrým objemom 1665 litrov sa poľahky dostanete aj s batožinou alebo nákupom v rukách. Stačí vsunúť nohu pod zadnú časť vozidla a dvere batožinového priestoru sa automaticky otvoria. Druhým rovnakým pohybom tieto dvere zasa zatvoríte. Batožinový priestor však môžete otvoriť aj stlačením tlačidla na dverách batožinového priestoru, v kabíne alebo na kľúči. Výšku otvorenia môžete nastaviť do konkrétnej výšky, takže už ani nízke stropy nebudú prekážkou.

 

1 Voliteľná výbava.

Konektivita

Multimedia Navi Pro
Digitálne pripojenie, zabudovaný navigačný systém, veľká inovačná farebná dotyková obrazovka a vysoká kvalita zvuku: špičkový informačno-zábavný systém nového modelu Insignia má všetko. 

Systém Multimedia Navi Pro so zabudovanou navigáciou zahŕňa tieto prvky a funkcie:

 

 • 8-palcová obrazovka s rádiom DAB
 • Navigácia s 3D mapami
 • Zabudovaná funkcia hlasového ovládania
 • Rozhranie Bluetooth®1
 • Kompatibilita s projekčným displejom
 • Internetové navigačné služby2
 • 2 USB konektory
 • Apple CarPlay™3 a Android Auto™3

 

1 Bluetooth je registrovaná ochranná známka spoločnosti Bluetooth SIG Inc.

2 Vyžaduje prijatie licenčnej zmluvy s koncovým používateľom spoločnosti Telenav a súhlas s používaním osobných údajov, ako je ustanovené v zásadách ochrany osobných údajov spoločnosti Telenav. Platnosť licencie vyprší koncom roka 2031. V prípade všetkých internetových navigačných služieb sa vyžaduje možnosť použitia smartfónu zákazníka ako modemu.

3 Apple CarPlaya Apple sú ochranné známky spoločnosti Apple Inc., registrované v USA a ďalších krajinách. Apple CarPlaya Android Autonemusia byť dostupné vo všetkých krajinách a môžu závisieť od verzie nášho operačného systému. Viac informácií nájdete na stránke www.apple.com alebo www.android.com.

Audiosystém bose®

Vyššia vernosť reprodukcie. Prémiový audiosystém1 od spoločnosti Bose® urobí z každej jazdy zábavu. Vďaka ôsmim reproduktorom si všetci vo vozidle môžu vychutnať mohutné basy a jasné, ostré výšky.

 

1 Voliteľná výbava.

 
Bezdrôtové nabíjanie
Jednoducho položte smartfón1 do vyhradeného priestoru so zabudovanou indukčnou nabíjačkou2 a batéria sa bude bezdrôtovo nabíjať. 

1 Môže vyžadovať príslušenstvo pre smartfón. Indukčné nabíjanie len pre zariadenia s podporou technológie PMA alebo Qi. Ak si chcete overiť kompatibilitu svojho zariadenia, obráťte sa na predajcu Opel.

2 Voliteľná výbava.

Volanie v núdzi
V prípade kolízie alebo nehody Systém núdzového volania automaticky1 kontaktuje záchranné zložky, aby vám pomohli, môžete byť preto pokojný na každej vašej ceste. Ak je to potrebné, môžete použiť tlačidlo Núdzové volanie manuálne2 kedykoľvek aby ste kontaktovali priamo operátorov bezpečnostných zložiek.
 

1 Núdzové volanie sa iniciuje automaticky, keď je aktivovaný airbag alebo pyrotechnický napínač bezpečnostných pásov.

2 Núdzové volanie vyžaduje pokrytie a dostupnosť signálu mobilných stietí..

Hospodárnosť jazdy

Motory
Nová Insignia Sports Tourer prináša vyšší výkon a pritom menej emisií a nižšiu spotrebu paliva. Pripravte sa na skutočne vzrušujúcu jazdu so širokou ponukou rôznych motorov. 

Všetky pohonné jednotky pre model Insignia – 1,4-litrový (107 kW/145 k) a 2,0-litrový (169 kW/230 k) preplňovaný zážihový motor či 1,5-litrový (91 kW/122 k) a 2,0-litrový  (129 kW/174 k) vznetový motor – spĺňajú emisnú normu Euro 6 D a sú vybavené optimalizovaným systémom Štart/Stop.

 

Spotreba paliva kombinovaná x,x – xx,x l/100 km; emisie CO2 kombinované xx – xxx g/km, podľa NEDC. Uvedené hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 sú predbežné a boli stanovené v súlade s metodikou skúšobného postupu WLTP, pričom príslušné hodnoty sú prepočítané späť do NEDC, aby bola možná porovnateľnosť s inými vozidlami, podľa nariadení Komisie (ES) č. 715/2007, (EÚ) č. 2017/1153 a (EÚ) č. 2017/1151.

Prevodovky
Manuálna prevodovka, bezstupňová automatická prevodovka, 8- alebo 9-stupňová automatická prevodovka: voľba je na vás. 

V prípade nového modelu Insignia Sports Tourer si môžete vybrať 6-stupňovú manuálnu prevodovku, bezstupňovú automatickú prevodovku, 8-stupňovú automatickú prevodovku alebo novú 9-stupňovú automatickú prevodovku.

 

Úplne nová 9-stupňová automatická prevodovka s radiacimi páčkami ponúka vyšší výkon, úspornejšiu prevádzku a citeľne viac pohodlia pre vodiča.

Systém zavesenia kolies FlexRide
Možnosť prispôsobenia jazdných parametrov. Vďaka systému FlexRide1 zažijete tri autá v jednom.  

Prepnite zo štandardného nastavenia do režimu Tour alebo Sport a vaša Insignia sa zmení na cestovný automobil s ešte hladším chodom alebo športiak. Aktivovať môžete jeden z troch režimov: Standard, Tour alebo Sport. Stačí stlačiť príslušné tlačidlo a systém FlexRide upraví citlivosť rôznych systémov podľa podmienok na ceste a zvoleného štýlu jazdy. Týka sa to napríklad volantu, plynového pedála, automatickej prevodovky a systému ovládania trakcie.

 

1 Systém FlexRide je voliteľným prvkom výbavy pri vybraných motoroch, súčasťou štandardnej výbavy v prípade 2,0-litrového turbomotora (147 a 169 kW/200 a 230 k) a voliteľným prvkom výbavy v prípade 2,0-litrového vznetového motora (129 kW/174 k).

Pohon všetkých kolies so smerovaním krútiaceho momentu
Systém pohonu všetkých kolies rozdeľuje výkon tak, aby ste s vozidlom zažili dynamickú, ale zároveň bezpečnú a jednoducho zvládnuteľnú jazdu. 

Pohon všetkých kolies1 so smerovaním krútiaceho momentu rozdeľuje v modeli Insignia krútiaci moment medzi predné a zadné kolesá a tiež medzi ľavú a pravú stranu vozidla, čím získava dynamickejšie a vyrovnanejšie jazdné vlastnosti. 

 

1 Súčasť štandardnej výbavy výlučne v spojení s voliteľným systémom FlexRide.

Ďalšie kroky