Contents inside this Slide Collection are only authorable inside of this page.

You must add a Slide component for each slide that you want within a Multimedia Scroller on this template first.

After adding a Slide component, you can then add additional components to the parsys of the Slide component.


POKROČILÉ MATICOVÉ SVETLOMETY INTELLILUX LED® .

Maticové svetlomety IntelliLux LED®1 s technológiou diaľkových svetiel proti oslneniu automaticky stlmia svetlo v prítomnosti iných vozidiel, no zvyšok cesty ponechajú jasne ožiarený až do vzdialenosti 400 metrov pred vozidlom.

 

  • Nehrozí oslnenie ostatných vodičov.
  • Jazda v noci je bezpečnejšia a uvoľnenejšia.
  • Odbočovací svetlomet vyvažuje „čierne diery“ v úzkych zákrutách. Aktívny od rýchlosti 40 km/h až do 70 km/h.1

 

1Maticové svetlomety IntelliLux LED® sú súčasťou voliteľnej výbavy. Keď je systém aktivovaný, pri rýchlosti nad 50 km/h sa zapnú diaľkové svetlá a pri rýchlosti pod 35 km/h sa automaticky vypnú.

PREČÍTAJTE SI VIAC ZOBRAZIŤ MENEJ

UDRŽIAVANIE BEZPEČNEJ VZDIALENOSTI.

Automatický tempomat1 pomáha pri prevencii nárazov zozadu – a umožňuje vám uvoľniť sa za volantom: brzdením a zrýchľovaním udržiava nastavenú vzdialenosť od vozidla pred vami.

 

Tento asistenčný systém na automatickú reguláciu rýchlosti1 pomáha zabrániť nárazom zozadu. Udržiava totiž požadovaný odstup od vozidla vpredu a dokáže vaše vozidlo zabrzdiť, či dokonca zastaviť.2 Asistenčný systém pre vodiča sleduje cestu a chráni vaše vozidlo v rámci bezpečnostnej zóny, aby ste zažívali čo najmenej stresu a rizika.


1Voliteľná výbava. Systém podporuje vodiča v nebezpečných situáciách. Zodpovednosť za vedenie vozidla však nesie vodič.
2Voliteľná výbava. Aktivuje sa v rozsahu rýchlostí od 30 do 180 km/h a má dosah až 150 m. V prípade všetkých vozidiel s manuálnou prevodovkou sa automaticky vypne pri rýchlosti 20 km/h. V kombinácii s automatickou prevodovkou ponúka systém aj funkciu Stop & Go: vozidlo tak dokáže zabrzdiť až do zastavenia a tiež automaticky sledovať predchádzajúce vozidlo aj v premávke.

PREČÍTAJTE SI VIAC ZOBRAZIŤ MENEJ

NOVÁ ÚROVEŇ ASISTENČNÝCH SYSTÉMOV.

Projekčný displej (HUD)1 vám zobrazuje najdôležitejšie údaje na čelnom skle, aby ste nemuseli spustiť oči z cesty. Zobrazuje informácie, ako napr. rýchlosť vozidla, pokyny satelitnej navigácie či upozornenia na nebezpečenstvo.

 

1Voliteľná výbava

POKROČILÉ BEZPEČNOSTNÉ SYSTÉMY.

Bezpečnostné technológie spoločnosti Opel1 vám ponúkajú viaceré funkcie, ako napríklad:

 

  • Automatické núdzové brzdenie2 s detekciou chodcov
  • Systém sledovania mŕtveho uhla
  • Asistent udržania vozidla v jazdnom pruhu

 

V rámci najnovšej generácie asistenčných systémom pre vodiča1 spolu senzory, kamery a radar neustále spolupracujú s jedným cieľom: vytvoriť bezpečnejší a príjemnejší zážitok z jazdy, ako aj zvýšiť ostražitosť vodiča a zabrániť možným nehodám alebo zbytočným pokutám. Tieto systémy vám však ponechávajú kontrolu nad vaším vozidlom Insignia a zasahujú len v prípade, keď bezprostredne hrozí nebezpečenstvo.

 

1Voliteľná výbava. Asistenčné systémy od spoločnosti Opel slúžia na podporu vodiča v rámci príslušných obmedzení jednotlivých systémov. Za vedenie vozidla je však zodpovedný samotný vodič.
²Voliteľná výbava. Systém je aktívny v rozsahu rýchlostí od 8 do 80 km/h. S cieľom znížiť rýchlosť nárazu pri možnej nehode dokáže systém vozidlo zabrzdiť v rozsahu rýchlostí od 8 do 40 km/h pomocou brzdného účinku v hodnote 1g. Systém zníži rýchlosť nárazu maximálne o 15 km/h v rozsahu od 40 do 80 km/h. Po prekročení tejto hranice musí vodič sám zabrzdiť, ak chce viac spomaliť. Vodič môže systém kedykoľvek aktivovať alebo deaktivovať.

PREČÍTAJTE SI VIAC ZOBRAZIŤ MENEJ

MAGICKÝ DOTYK.

Nastúpte do vozidla a šoférujte. Bezkľúčový systém štartovania vozidla  je súčasťou štandardnej výbavy modelu Insignia a umožní vám rozbehnúť sa jediným stlačením tlačidla.