Prvky výbavy

VÝNIMOČNÝ VZHĽAD A PÔSOBIVÉ FUNKCIE.

DIZAJN.

EXTERIÉR

Dobrodružstvo volá a Grandland X odpovedá. Toto neobvyklé SUV priťahuje pozornosť svojimi ostro rezanými líniami, mohutnými proporciami a športovým postojom.

Dokonalosť z každého uhla, vnútri a zvonka! Chcete, aby bol váš Grandland X ešte úžasnejší? Potom mu dajte štýlovú dvojfarebnú strechu1.

 

1Voliteľný prvok výbavy Innovation a Ultimate. 

 
INTERIÉR
Keď sa zrazu zhorší kvalita cesty, vy ostanete v pohodlí vďaka mäkkým prémiovým materiálom a ideálne tvarovaným povrchom v interiéri s mimoriadne prispôsobiteľným dizajnom. Zmeňte Grandland X na svoj dokonalý priestor. 
 • Prémiové materiály
 • Ergonomické sedadlá (AGR) pre zdravý chrbát1
 • Objemný batožinový priestor (514 – 1652 l)
 • Bohatý výber interiérovej výbavy

 

1Štandardný prvok výbavy Ultimate. Voliteľný prvok výbavy Enjoy a Innovation. Nie je k dispozícii pre výbavu Essentia. Predné sedadlá AGR od spoločnosti Opel majú certifikát Kampane za zdravší chrbát (AGR), centra excelentnosti pre ergonómiu. Certifikát je pečať kvality udelená nezávislou skúšobnou komisiou zloženou z odborníkov z rôznych lekárskych odborov.

VÝBAVY A ČALÚNENIE

Inteligentná voľba alebo odvážna výpoveď – vyberte si výbavu a doplňte prvky, ktoré vám sedia.

 

 • Štýlová dvojfarebná strecha1 alebo panoramatické strešné okno2
 • Kožené sedadlá3 a volant
 • Náladové osvetlenie4

 

Vyberte si výbavu Ultimate a zažijete Grandland X v jeho najluxusnejšej podobe!

1Voliteľný prvok výbavy Innovation a Ultimate. Nie je k dispozícii pre výbavu Essentia. 

2Voliteľný prvok výbavy Enjoy, Innovation a Ultimate. Nie je k dispozícii pre výbavu Essentia.

3Voliteľný prvok výbavy Enjoy a Innovation. Nie je k dispozícii pre výbavu Essentia.

4Štandardný prvok výbavy Innovation a Ultimate. Nie je k dispozícii pre výbavu Essentia a Enjoy.

 
DISKY KOLIES
Vyberte si zo širokej ponuky atraktívnych zliatinových diskov s priemerom 16 až 19 palcov. Chcete, aby váš Grandland X ešte viac zažiaril? Potom si vyberte športové 19-palcové dvojfarebné zliatinové disky s diamantovým výbrusom. 
MOŽNOSTI STRECHY

Ukážte priateľom štýlovú dvojfarebnú strechu1 a oni určite stratia reč. Dodajte svojmu vozidlu ešte väčšie kúzlo so skvostným panoramatickým strešným oknom2. Slnečné dni už nikdy nebude ako doteraz, budú oveľa lepšie!

 

1Voliteľný prvok výbavy Innovation a Ultimate. Nie je k dispozícii pre výbavu Essentia. 

2Voliteľný prvok výbavy Enjoy, Innovation a Ultimate. Nie je k dispozícii pre výbavu Essentia.

 
NÁLADOVÉ OSVETLENIE

Hudba pre vaše oči. Osvetlite stredovú konzolu a predné dvere svojho vozidla Grandland X.1

 

1Štandardný prvok výbavy Innovation a Ultimate. Nie je k dispozícii pre výbavu Selection a Enjoy.

 

INOVÁCIE.

LED SVETLOMETY SO SYSTÉMOM AFL
Inteligentné LED svetlomety so systémom AFL (pokročilé predné osvetlenie)1 poskytujú o 30 % lepšiu viditeľnosť než halogénové svetlá. A vďaka lepšiemu videniu v noci sa výrazne zvýši aj bezpečnosť cestujúcich. 

Asistent diaľkových svetiel na báze kamery automaticky vypne diaľkové svetlá, keď zaznamená premávku v protismere. Vďaka tomu dokonale vidíte do diaľky a pritom neoslepujete ostatných.

Systém bez ohľadu na aktuálne podmienky automaticky nastavuje svetlomety tak, aby poskytovali čo najlepšiu viditeľnosť:

 

 • svetlo na okresné cesty
 • svetlo na diaľnice
 • svetlo do mesta
 • svetlo do zákrut
 • svetlo do nepriaznivého počasia
 • dynamické odbočovacie svetlo

 

1Voliteľný prvok výbavy Enjoy a Innovation. Štandardný prvok výbavy Ultimate. Nie je k dispozícii pre výbavu Selection. 

AUTOMATICKÝ TEMPOMAT
Prichádza autonómna1 generácia asistenčných systémov vodiča. Snímajú cestu a chránia Grandland X v rámci akejsi bezpečnostnej zóny, kde vám hrozí len minimálne riziko a môžete sa dokonale uvoľniť. 

Automatický tempomat1 automaticky udržiava rýchlosť v rozmedzí od 30 do 180 km/h. V prípade potreby spomalí alebo s vozidlom úplne zastaví.

 

1Voliteľná výbava. Asistenčné systémy pre vodiča od spoločnosti Opel slúžia na podporu vodiča v rámci existujúcich obmedzení jednotlivých systémov. Vodič je však neustále zodpovedný za riadenie vozidla.

NÚDZOVÉ BRZDENIE
Systém1 pomocou zvukového signálu upozorňuje vodiča na nebezpečné situácie pred vozidlom. Ak sa príliš blízko vášho vozidla objaví iné vozidlo alebo chodec, systém vozidlo spomalí alebo zastaví. 
1Systém automatického núdzového brzdenia s detekciou chodcov funguje automaticky pri rýchlosti vyššej ako 5 km/h a nižšej ako 140 km/h. Pri rýchlosti od 5 do 30 km/h je miera spomaľovania s cieľom znížiť rýchlosť nárazu pri zrážke 0,9 g. Pri rýchlosti 30 až 140 km/h dokáže systém znížiť rýchlosť najviac o 50 km/h. Po prekročení tejto hranice musí vodič začať brzdiť, ak chce viac spomaliť. Rozsah prevádzkovej rýchlosti systému automatického núdzového brzdenia s detekciou chodcov závisí od zaznamenanej prekážky (pohyblivý cieľ: od 5 do 140 km/h; statický cieľ: od 5 do 80 km/h; chodec: od 5 do 60 km/h). Asistenčné systémy pre vodiča od spoločnosti Opel slúžia na podporu vodiča v rámci existujúcich obmedzení jednotlivých systémov. Vodič je však neustále zodpovedný za riadenie vozidla.
BEZPEČNOSŤ
Grandland X vás podrží v každej situácii: množstvo špičkových technológií uľahčuje jazdu a poskytuje nebývalú úroveň bezpečnosti. 
 • Aktívny asistent udržiavania v jazdnom pruhu1: Zabraňuje neúmyselnému vybočeniu z jazdného pruhu a jemne navádza vozidlo späť do správneho smeru, čím pomáha predchádzať nehodám.
 • Systém upozornenia na opustenie jazdného pruhu: Upozorňuje vodiča zvukovým signálom aj vizuálne, čím predchádza nehodám.
 • Systém monitorovania bočného mŕtveho uhla2: Ultrazvukové senzory sledujú dianie v okolí. Optický signál upozorní vodiča na pohybujúce sa objekty v mŕtvom uhle.
 • Systém sledovania únavy vodiča1: Analyzuje čas jazdy a dráhu vozidla, aby mohol pri známkach nepozornej jazdy upozorniť vodiča.

 

1Voliteľný prvok výbavy Enjoy, Design Line a Innovation. Štandardný prvok výbavy Ultimate.

2Štandardný prvok výbavy Enjoy, Design Line, Innovation a Ultimate. Nie je k dispozícii pre výbavu Essentia.

360-STUPŇOVÁ KAMERA

Úplná istota, dokonca aj v stiesnených priestoroch. Pokročilé 360-stupňové kamery1 zaznamenávajú objekty, ktoré sa dostanú do ich dráhy. Na obrazovke uvidíte dianie okolo, vďaka čomu hravo zvládnete parkovanie aj cúvanie.

 

1Voliteľný prvok výbavy Enjoy a Innovation s balíkom Park & Go 3. Štandardný prvok výbavy Ultimate. Nie je k dispozícii pre výbavu Essentia. Balík Park & Go 3 obsahuje tieto prvky: systém Navi 5.0 IntelliLink, farebná 8-palcová dotyková obrazovka s vylepšeným rozhraním HMI, rádio AM/FM, 2 USB konektory, rozhranie iPod, hlasité telefonovanie a prehrávanie hudby cez Bluetooth®, rozpoznávanie hlasu, projekcia smartfónov, navigácia, ovládacie prvky na volante, anténa v tvare žraločej plutvy, pokročilý parkovací asistent, 360-stupňová priestorová kamera Visio Park 2, vonkajšie spätné zrkadlá s elektrickým ovládaním a vyhrievaním (vo farbe karosérie s elektrickým sklápaním), systém monitorovania bočného mŕtveho uhla s funkciou sklonenia zrkadiel po zaradení spätného chodu.

 
POKROČILÝ PARKOVACÍ ASISTENT

Už nikdy sa nemusíte obávať stiesnených priestorov. Stlačte tlačidlo a systém1 sa aktivuje. Grandland X prevezme kontrolu nad riadením, zatiaľ čo vy pridávate plyn a brzdíte.

 

1Voliteľný prvok výbavy Enjoy a Innovation. Štandardný prvok výbavy Ultimate. Nie je k dispozícii pre výbavu Selection. Asistenčné systémy pre vodiča od spoločnosti Opel slúžia na podporu vodiča v rámci existujúcich obmedzení jednotlivých systémov. Vodič je však neustále zodpovedný za riadenie vozidla. 

 

PRÉMIOVÝ KOMFORT.

ERGONOMICKÉ AKTÍVNE SEDADLÁ
Ergonomické aktívne predné sedadlá s certifikátom „Kampane za zdravší chrbát“ (AGR)1 ponúkajú prvotriedne sedenie pri dlhých cestách. 
 • Uvoľnená poloha na sedadle
 • Nastavovanie v 16 smeroch2
 • Luxusné kožené čalúnenie sedadiel2
 • Vyhrievanie a odvetrávanie sedadiel2

 

1Štandardný prvok výbavy Innovation a Ultimate. Voliteľný prvok výbavy Selection, Enjoy a Design Line. Certifikát je pečať kvality udelená nezávislou skúšobnou komisiou zloženou z odborníkov z rôznych lekárskych odborov.

2Voliteľný prvok vybraných stupňov výbavy.

VYHRIEVANÉ PRVKY

S týmito vyhrievanými prvkami nemá mráz žiadnu šancu. 

 

 • Vyhrievané predné a zadné sedadlá1. Doprajte sebe aj svojim pasažierom luxus teplého sedadla.
 • Vyhrievaný volant1. Stačí stlačiť tlačidlo a úchopové plochy volantu vám začnú zohrievať ruky.
 
 • Vyhrievané čelné sklo ThermaTec™2. Sneh a ľad sa rýchlo roztopia.
 • Vyhrievané vonkajšie spätné zrkadlá3. Už žiadne oškrabúvanie ľadu. Získajte jasný výhľad už za pár sekúnd.

 

1Voliteľný prvok výbavy s balíkom Winter 1 alebo Winter 2. Balík Winter 1 je voliteľnou súčasťou výbavy Selection, Enjoy a Innovation. Nie je k dispozícii pre výbavu Ultimate. Balík Winter 1 obsahuje: volant potiahnutý kožou s ozdobným rámikom, diaľkovým ovládaním adaptívneho obmedzovača rýchlosti, tempomatu, informačno-zábavného systému a vyhrievaním; vyhrievanie predných sedadiel. Balík Winter 2 je voliteľnou súčasťou výbavy Enjoy a štandardnou súčasťou výbavy Innovation a Ultimate. Nie je k dispozícii pre výbavu Selection. Balík Winter 2 obsahuje: volant potiahnutý kožou s ozdobným rámikom, diaľkovým ovládaním adaptívneho obmedzovača rýchlosti, tempomatu, informačno-zábavného systému a vyhrievaním; vyhrievanie predných sedadiel a vyhrievanie zadných sedadiel (len vankúš).

2Voliteľný prvok výbavy Selection, Enjoy a Innovation. Štandardný prvok výbavy Ultimate. 

3Nie je k dispozícii pre výbavu Selection. Voliteľný prvok výbavy Enjoy. Štandardný prvok výbavy Innovation a Ultimate. Súčasť balíka Park & Go 1, ktorý obsahuje: parkovací asistent – predný/zadný, vonkajšie spätné zrkadlá s elektrickým ovládaním a vyhrievaním (vo farbe karosérie s elektrickým sklápaním).

BEZDOTYKOVÉ OVLÁDANIE DVERÍ BATOŽINOVÉHO PRIESTORU

Dvere batožinového priestoru so systémom elektrického ovládania pohybom nohy1 môžete rýchlo a jednoducho otvoriť pohybom nohy pod zadným nárazníkom alebo stlačením príslušného tlačidla.

 

1Štandardný prvok výbavy Ultimate. Voliteľný prvok výbavy Innovation. Nie je k dispozícii pre výbavu Selection a Enjoy.

 
ÚLOŽNÝ PRIESTOR

Sedadlá FlexFold™ ponúkajú možnosť rozdelenia v pomere 60 ku 40, ako aj otvor na prevážanie dlhých predmetov1, čo ešte rozširuje možnosti využitia vozidla. Okrem toho môžete jednoduchým stlačením tlačidla zväčšiť objem batožinového priestoru z 514 litrov na 1652 litrov.

 

1Voliteľná súčasť balíka Versatility vo výbave Selection a Enjoy. Štandardný prvok výbavy Design Line, Innovation a Ultimate.

 

KONEKTIVITA.

NAVIGÁCIA
Rozšírte svoje hranice – a nestraťte sa pritom. S integrovanou 3D mapou systému Navi 5.0 IntelliLink1 máte európsky kontinent na dosah ruky. 
 • Dynamická 3D navigácia s dopravnou službou TMC
 • Integrovaná databáza európskych máp
 • Funkcia bodov záujmu a priebežných cieľov
 • Hlasové a štruktúrované zadávanie cieľa

 

1Voliteľný prvok výbavy Enjoy a Innovation.

BEZDRÔTOVÉ NABÍJANIE
Vďaka systému indukčného bezdrôtového nabíjania1 v modeli Opel Grandland X už nebudete potrebovať žiadne káble. 
 • K dispozícii je bezdrôtová nabíjacia stanica, ktorá vám pomôže s vašimi stále sa vybíjajúcimi telefónmi.
 • Určená na použitie s vybranými smartfónmi.

 

Poznámka: Nabíjanie niektorých smartfónov môže vyžadovať zabudovanú cievku alebo kryt.

 

1Voliteľný prvok výbavy Enjoy, Design Line, Innovation a Ultimate. Nie je k dispozícii pre výbavu Selection. Len pre zariadenia s aktivovanou funkciou PMA alebo Qi. Ak si chcete overiť kompatibilitu svojho zariadenia, obráťte sa na predajcu Opel.

ZVUK

Každú cestu sprevádza vzrušujúca zvuková kulisa: prehrajte tú svoju na prémiovom audiosystéme Denon®1 s 8 Hi-Fi reproduktormi a výkonným subwooferom – či s otvorenými alebo zatvorenými oknami, je na vás.

 

1Voliteľný prvok výbavy Innovation a Ultimate v kombinácii s informačno-zábavným systémom Navi 5.0. 

 
INFORMAČNO-ZÁBAVNÉ SYSTÉMY
Informačno-zábavný systém Navi 5.0 IntelliLink umožňuje bezproblémové pripojenie pomocou systému Apple CarPlayTM1,3 alebo Android AutoTM2,3

Získajte prístup k telefónu, hudbe, mapám a správam prostredníctvom farebnej 8-palcovej dotykovej obrazovky s ostrým zobrazením:

 

 • prehrávanie hudby 
 • príjem e-mailov a funkcia čítania nahlas
 • prístup k fotografiám cez USB
 • prehrávanie hudby a hlasité telefonovanie cez Bluetooth®4

 

Jednoduchý prístup k jednotlivým funkciám získate pomocou funkcie hlasového ovládania, napr. Apple Siri™1,3.

 

1Apple CarPlay™ a Apple Siri™ sú registrované ochranné známky spoločnosti Apple Inc., registrované v USA a ďalších krajinách.

2Android Auto™ je registrovaná ochranná známka spoločnosti Google Inc.

3Kompatibilita a niektoré funkcie sa môžu líšiť v závislosti od typu zariadenia a verzie operačného systému. Kompatibilitu svojho zariadenia skontrolujte na stránke www.apple.com alebo www.android.com, prípadne kontaktujte predajcu Opel.

4Bluetooth® je registrovaná ochranná známka spoločnosti Bluetooth SIG inc. 

OPELCONNECT
Rad inteligentných služieb sa na cestách stará o vašu bezpečnosť a pripojenie, a to aj počas jazdy na elektrinu. 
 • Vnútorný pokoj: Vďaka službe tiesňového volania, volania v prípade poruchy, ako aj pravidelnému zobrazovaniu stavu vozidla a ďalších informácií sa môžete cítiť bezpečne.
 • Pohodlie: Naše diaľkovo ovládané funkcie (napr. zamykanie/odomykanie dverí) môžete obsluhovať pomocou svojho mobilného zariadenia. Naše služby určené špeciálne pre elektromobily: diaľková kontrola stavu nabitia akumulátora a nastavenia klimatizácie, riadene nabíjania a koučovanie v oblasti e-mobility – s nami sa dostanete ďalej!
 • Inteligentná jazda: Užívajte si uvoľnenú jazdu s online navigáciou1 a funkciou riadenia cesty.  

 

1Služby môžu vyžadovať predplatné/poplatok a závisia od pokrytia a dostupnosti mobilných sietí.

JAZDNÁ DYNAMIKA.

MOTORY

Motor, ktorý zodpovedá vašim potrebám, teraz nájdete v modeli Grandland X. Pustite sa do svojho ďalšieho dobrodružstva dynamickou, hladkou a úspornou jazdou.

 

Na výber máte:

 

 • 1,5-litrový vznetový motor s výkonom 96 kW (130 k)
 • 2,0-litrový vznetový motor s výkonom 130 kW (177 k)
 • 1,2-litrový preplňovaný motor s priamym vstrekovaním a výkonom 96 kW (130 k)
 • 1,6-litrový preplňovaný motor s priamym vstrekovaním a výkonom 133 kW (180 k)

 

Pri výrobe všetkých vozidiel boli v záujme optimálneho hnacieho výkonu použité ľahké materiály.

 

Opel Grandland X: kombinovaná spotreba paliva: 1,5– 5,8 l/100 km; kombinované emisie CO₂: 34-132 g/km.*/**/****

 
PREVODOVKY

Ak si vyberiete automatickú prevodovku1 s mimoriadne hladkým radením, získate tieto výhody:

 

 • Technológia Quickshift1 ponúka jednu z najvyšších rýchlostí radenia na trhu.
 • Optimalizované vnútorné trenie1 zaručuje vyššiu účinnosť.
 • Vylepšené radenie1 podporuje hladký chod a znižuje vibrácie na voľnobehu.

 

Všetky motory sú dostupné tiež v kombinácii s ostro radiacou 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Určite si vyberiete variant, ktorý bude vyhovovať vášmu osobnému jazdnému štýlu.

 

1Voliteľná výbava.

 
INTELLIGRIP

IntelliGrip1 zabezpečuje optimálny záber kolies bez ohľadu na typ povrchu. Štrk, blato alebo sneh? Vyberte sa niektorý z piatich režimov na volante a o všetko ostatné sa postará Grandland X: 

 

 • štandardný systém ESC (elektronický stabilizačný systém)
 • sneh
 • všetky druhy terénu
 • piesok
 • vypnutý systém ESC

 

1IntelliGrip je súčasťou balíka All Road a nedá sa zakúpiť samostatne. Nie je k dispozícii pre výbavu Selection.

 

ŠPECIÁLNE MODELY.

ULTIMATE
Nastúpte do prvej triedy: Zažite Grandland X s luxusnými prvkami v štandarde. 

PRÍSLUŠENSTVO OPEL+.

Splní vaše osobné priania.

S originálnym príslušenstvom Opel môžete vyjadriť svoju osobnosť a vyťažiť zo svojho vozidla Grandland X čo najviac.

 

Obrázky sa môžu mierne líšiť od skutočných produktov.

Ochranná fólia
ZOBRAZIŤ PODROBNOSTI
Sieť na zabezpečenie nákladu
ZOBRAZIŤ PODROBNOSTI
Strešný box Opel
ZOBRAZIŤ PODROBNOSTI
Detská sedačka
ZOBRAZIŤ PODROBNOSTI

ČO ĎALEJ?