Contents inside this Slide Collection are only authorable inside of this page.

You must add a Slide component for each slide that you want within a Multimedia Scroller on this template first.

After adding a Slide component, you can then add additional components to the parsys of the Slide component.


VYSPELÉ SVETLOMETY S TECHNOLÓGIOU LED.

Inteligentné predné svetlomety AFL s technológiou LED 1 zabezpečujú o 30% lepšiu viditeľnosť než halogénové svetlá. Takto zlepšená viditeľnosť v noci výrazne zvýši vašu bezpečnosť.

 

Asistent diaľkových svetiel, ktorý využíva kameru, automaticky vypne diaľkové svetlá, keď zaregistruje protiidúce vozidlá. Vďaka tomu budete mať najlepší výhľad do diaľky bez toho, aby ste oslňovali ostatných.


Bez ohľadu na podmienky na ceste systém automaticky prispôsobuje svetlomety tak, aby vám poskytol maximálnu viditeľnosť:

  • Svetlá na okresnej ceste
  • Svetlá na diaľnici
  • Svetlá v meste
  • Odbočovací svetlomet
  • Svetlá pri nepriaznivom počasí
  • Dynamické natáčanie svetiel


1Voliteľná výbava na verziách Enjoy a Innovation. Dodáva sa ako štandardná výbava na verzii Ultimate. Nie je v ponuke s výbavou Edition.

PREČÍTAJTE SI VIAC ZOBRAZIŤ MENEJ

NASTAVTE SI RÝCHLOSŤ.

Prichádza generácia autonómnych1 asistenčných systémov vodiča. Sledujú cestu a chránia vozidlo Grandland X bezpečnostnou zónou, aby ste mohli jazdiť s maximálnym uvoľnením a minimálnym rizikom.

 

Asistent autonómneho sledovania 1 automaticky udržiava rýchlosť v rozmedzí 30 až 180 km/h. V prípade potreby ju zníži, alebo vozidlo úplne zastaví.

1 Voliteľná výbava. Asistenčné systémy vodiča od spoločnosti Opel majú pomáhať vodičovi v rámci obmedzení vlastných danému systému. Vodič je stále zodpovedný za riadenie vozidla.
PREČÍTAJTE SI VIAC ZOBRAZIŤ MENEJ

AUTOMATICKÉ NÚDZOVÉ BRZDENIE.

Systém1 akusticky upozorní vodiča na nebezpečné situácie na ceste vpredu. Ak sa k jeho vozidlu príliš priblíži iné vozidlo alebo chodec, systém zníži rýchlosť alebo úplne zastaví vozidlo.

 

1 Automatické núdzové brzdenie s detekciou chodcov pracuje automaticky pri rýchlosti nad 5 km/h a pod 140 km/h. V rozmedzí rýchlostí 5 až 30 km/h je metrika spomaľovania na zníženie nárazovej rýchlosti kolízie 0,9 g. Pri rýchlostiach od 30 do 140 km/h systém zníži rýchlosť maximálne o 50 km/h. Nad touto hranicou musí vodič brzdiť sám, ak chce znížiť rýchlosť ešte viac. Rozsah prevádzkovej rýchlosti systému automatického núdzového brzdenia závisí od zistenej prekážky (pohyblivá prekážka: od 5 do 140 km/h, pevná prekážka: od 5 do 80 km/h, chodec: od 5 do 60 km/h). Asistenčné systémy vodiča od spoločnosti Opel majú pomáhať vodičovi v rámci obmedzení vlastných danému systému. Vodič je stále zodpovedný za riadenie vozidla.
PREČÍTAJTE SI VIAC ZOBRAZIŤ MENEJ

POPREDNÉ BEZPEČNOSTNÉ TECHNOLÓGIE.

Grandland X vám kryje chrbát v každej situácii: je nabitý špičkovými technológiami , vďaka čomu uľahčuje jazdu a zvyšuje bezpečnosť.
  • Aktívny asistent udržania vozidla v jazdnom pruhu1: Pomôže vám vyhnúť sa zrážkam, ktoré spôsobuje neúmyselné vychýlenie vozidla z jazdného pruhu, a jemne navedie vozidlo späť do jeho pôvodnej dráhy.
  • Upozornenie na nežiaduce vybočenie z jazdného pruhu: Zabraňuje nehodám pomocou zvukového a vizuálneho upozornenia vodiča.
  • Systém monitorovania mŕtveho uhla vonkajších spätných zrkadiel2: Ultrazvukové snímače sledujú okolité dianie. Optický signál upozorní vodiča, ak sú v jeho mŕtvych uhloch pohybujúce sa objekty.
  • Upozornenie na ospalosť vodiča1: Analyzuje čas jazdy a trajektóriu vozidla a podľa nich nastaví upozornenie na nedostatočnú mieru koncentrácie vodiča.


1Voliteľná výbava pre verziu Enjoy a Innovation. Štandardná pre verziu Ultimate.
2Voliteľná výbava pre verziu Enjoy. Štandardná pre verziu Innovation a Ultimate.

PREČÍTAJTE SI VIAC ZOBRAZIŤ MENEJ

KAMERA S PRIESTOROVÝM VIDENÍM 360°.

Úplná dôvera aj v stiesnených priestoroch. Pokročilé kamery s rozsahom 360° 1 snímajú objekty, ktoré sú prekážkou na ceste. Dianie okolo vozidla uvidíte na obrazovke, takže parkovanie a cúvanie bude hračka.1 Voliteľná výbava na verziách Enjoy a Innovation so Súpravou Park & Go 3. Dodáva sa ako štandardná výbava na verzii Ultimate. Nie je v ponuke s výbavou Edition. Súprava Park & Go 3 obsahuje: systém Navi 5.0 IntelliLink, farebnú dotykovú obrazovku 8" s rozšíreným rozhraním HMI, rádio AM/FM, 2 konektory USB, rozhranie iPod, pripojenie Bluetooth® na prehrávanie hudby bez používania rúk, funkciu rozpoznávania hlasu, projekciu smartfónu, navigáciu, ovládacie prvky na volante, strešnú anténu v tvare žraločej plutvy, pokročilého parkovacieho asistenta, Visio Park 2 – kameru s priestorovým videním 360°, elektricky ovládané a vyhrievané vonkajšie spätné zrkadlá (vo farbe karosérie, s elektrickým sklápaním), systém monitorovania mŕtveho uhla vonkajších spätných zrkadiel s funkciou naklonenia spätného chodu. PREČÍTAJTE SI VIAC ZOBRAZIŤ MENEJ

EXPERT NA PARKOVANIE.

Už nikdy sa nemusíte báť úzkych priestorov. Stlačením jediného tlačidla si aktivujte systém1. Grandland X sa postará o volant, zatiaľ čo vy budete mať na starosti plynový pedál a brzdenie.

 

1 Voliteľná výbava na verziách Enjoy a Innovation. Dodáva sa ako štandardná výbava na verzii Ultimate. Nie ej v ponuke pre výbavu Selection. Asistenčné systémy vodiča od spoločnosti Opel majú pomáhať vodičovi v rámci obmedzení vlastných danému systému. Vodič je stále zodpovedný za riadenie vozidla.
PREČÍTAJTE SI VIAC ZOBRAZIŤ MENEJ