Skip To Content
Prvky výbavy

Nový Opel Grandland

Dizajn

Ambiciózny a odvážny
Filozofia čistého a odvážneho dizajnu automobilky Opel spravila z nového modelu Grandland SUV, ktorému sa nič nevyrovná. Spojenie výrazne športovej estetiky a precíznych nemeckých línií mu dodáva jedinečne dominantný charakter na ceste, ktorý prekonáva všetky očakávania. 
Dôraz tam, kde má byť
Vo vnútri nového modelu Opel Grandland nájdete ohromujúci displej Pure Panel. Toto radikálne digitálne stvárnenie nového zážitku z jazdy očisťuje a zjednodušuje informačný pretlak, ktorý je bežný vo väčšine vozidiel SUV. Opel Grandland namiesto toho krásne sprehľadňuje všetky údaje a poskytuje ich vodičovi v „digitálne detoxikovanej“ forme, kde sú eliminované všetky nepotrebné prvky, šumy a zdroje rozptýlenia. 
Od hlavy po päty
Keď hovoríme, že ide o celkom novú generáciu vozidiel SUV, znamená to oveľa viac než len nový výzor. Nový Grandland sme pretvorili úplne od základu. Všetky aspekty a funkcie boli precízne vypracované do najmenších detailov, čo vidno na pôsobivom vonkajšom obložení, doplnkových farbách karosérie a športovom charaktere dostupných diskov kolies z ľahkých zliatin, ktoré sú v ponuke vo veľkostiach 17”, 18” a 19”. 
Nech sa za vami otáčajú
Vyjadrite svoj jedinečný štýl – preskúmajte dvojfarebné kombinácie strechy a karosérie nového modelu Grandland, za ktorými sa budú zaručene všetci otáčať, len čo sa objavíte.  
Viac ako len názov
Vynovený znak modelu Grandland je jasným dôkazom čistého a odvážne sviežeho dizajnu, ktorý sa predstavuje priamo vo vlajkovom SUV značky Opel. Je to viac ako len názov; je to náznak neuveriteľnej technológie pohonu, ktorá čaká pod kapotou, a indícia výkonu pripraveného rozpútať svoju silu. Je to jednoznačné znamenie, že prichádza úplne nová generácia vozidiel SUV.  
Tvár budúcnosti
Nový Opel Grandland sa vyníma medzi ostatnými z každého uhla pohľadu a má odvážne dizajnové riešenia, progresívne prvky a inovatívne technológie, aby to zvládol s úplnou istotou. Od okraja hladko zaoblenej kultovej masky Opel Vizor až po končeky tvarovaných zadných svetiel LED – na modeli Grandland je stále čo objavovať. 

Bezpečnosť a inovácie

Pixelové svetlomety intelli-lux LED

Predstavujeme revolučné pixelové svetlomety Intelli-Lux LED®1 – ďalší krok v technológii svetlometov. Tento systém je najlepší vo svojej triede a zlepšuje viditeľnosť pri jazde v noci pomocou permanentných diaľkových svetiel bez oslnenia, vďaka ktorým nedochádza k oslneniu vodičov v protiidúcich vozidlách. Každý svetlomet sa skladá z 84 segmentov, ktoré sa prispôsobujú dopravným podmienkam automatickým vypínaním jednotlivých svetelných jednotiek.

 

 

1 Dostupnosť závisí od ponuky.

 
Nočné videnie

S úžasným systémom nočného videnia1 od spoločnosti Opel navždy opustíte temné časy. Infračervená kamera vpredu „vidí“ ľudí a zvieratá až do vzdialenosti 100 m pred vozidlom – využíva na to teplotný rozdiel medzi nimi a okolitým prostredím, ako aj smer ich pohybu a výsledné údaje zobrazuje na informačnom združenom prístroji vodiča. V záujme ďalšieho zvýšenia bezpečnosti koordinuje systém nočného videnia svoju činnosť so systémom automatického núdzového brzdenia, aby mohlo vozidlo v prípade hroziacej zrážky samostatne zastaviť.  

 

1 Dostupnosť závisí od ponuky. Asistenčné systémy vodiča od spoločnosti Opel slúžia na podporu vodiča v rámci príslušných obmedzení jednotlivých systémov. Za riadenie vozidla je stále zodpovedný vodič.

 
Automatické núdzové brzdenie

Systém1 akusticky upozorní vodiča na nebezpečné situácie na ceste pred ním. Ak sa do jeho bezprostrednej blízkosti dostane chodec alebo iné vozidlo, spomalí alebo vozidlo úplne zastaví.  

 

1 Automatické núdzové brzdenie s detekciou chodcov pracuje automaticky pri rýchlosti nad 5 km/h a pod 140 km/h. Pri rýchlosti od 5 do 30 km/h je metrika spomalenia na zníženie nárazovej rýchlosti kolízie 0,9 g. Pri rýchlosti od 30 do 140 km/h systém zníži rýchlosť najviac o 50 km/h. Nad touto hranicou musí brzdiť vodič, ak chce znížiť rýchlosť ešte viac. Rozsah prevádzkovej rýchlosti systému automatického núdzového brzdenia s detekciou chodcov závisí od zaregistrovanej prekážky (pohyblivá prekážka: od 5 do 140 km/h, pevná prekážka: od 5 do 80 km/h, chodec: od 5 do 60 km/h). Asistenčné systémy Opel majú pomáhať vodičovi v rámci obmedzení, ktoré sú vlastné danému systému. Za riadenie vozidla je stále zodpovedný vodič.

 
Pokročilý parkovací asistent 1

Opel Grandland za vás nájde parkovacie miesto a navedie vás doň. Vám stačí len zrýchľovať a brzdiť. To je ale šikovné! 

 

1 Dostupnosť závisí od ponuky. Asistenčné systémy Opel majú pomáhať vodičovi v rámci obmedzení, ktoré sú vlastné danému systému. Za riadenie vozidla je stále zodpovedný vodič.

 
Predná a zadná kamera

Vďaka dokonalému prehľadu dokážete s istotou manévrovať aj na tých najstiesnenejších miestach. Pokročilá predná a zadná kamera1 modelu Opel Grandland rozpoznáva predmety, ktoré vám stoja v ceste, a pohodlne a prehľadne ich zobrazuje na obrazovke. Parkovanie a cúvanie je tak úplná hračka.

 

1 Dostupnosť závisí od ponuky.

 
Udržiavanie v jazdnom pruhu a varovanie pred opustením pruhu
Užite si vyššiu úroveň bezpečnosti a pozornosti počas jazdy. Asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu (LKA)1,2 aktívne reaguje na nebezpečenstvo jemným zatočením2 vozidla späť medzi čiary. Systém varovania pred opustením jazdného pruhu (LDP)3 zasa varuje pred neúmyselným vybočením z vyznačeného pruhu. 
 
 
1 Voliteľná výbava.
2 Počas použitia systémov musíte mať ruky stále na volante.
3 Asistenčné systémy vodiča od spoločnosti Opel slúžia na podporu vodiča v rámci príslušných obmedzení jednotlivých systémov. Za riadenie vozidla je stále zodpovedný vodič..
 
Integrovaný asistent pre jazdu na diaľnici
Integrovaný asistent pre jazdu na diaľnici1 predstavuje inovatívnu synergiu systémov modelu Grandland, ktorá zahŕňa pokročilý tempomat, funkciu automatického zastavovania a rozbiehania a asistenta vyrovnávania vozidla v jazdnom pruhu. Pracuje ako poloautomatický systém, ktorý vám pomôže napojiť sa na diaľnicu, sledovať konkrétny jazdný pruh alebo vozidlo pred sebou. Aktivuje sa stlačením tlačidla. Kontrolu do vlastných rúk môžete od systému prevziať kedykoľvek jednoduchým pohybom volantu.
 
 
1 Voliteľná výbava, vyžaduje sa 8-stupňová automatická prevodovka.
 

Prvotriedny komfort

Ergonomické aktívne sedadlá

Ergonomické aktívne predné sedadlá modelu Opel Grandland s certifikáciou nemeckého združenia AGR (Kampaň za zdravý chrbát)1 ponúkajú vynikajúce sedenie na dlhé cesty.

 

 • Uvoľnená poloha pri sedení
 • Nastaviteľné v 16 smeroch2
 • Luxusné kožené čalúnenie2
 • Vyhrievané a vetrané prvky2

 

 

1 Dostupnosť závisí od ponuky. Certifikát je pečaťou kvality, ktorú udeľuje nezávislá skúšobná komisia zložená z odborníkov z rôznych lekárskych odborov.

2 Voliteľné na vybraných stupňoch výbavy.

 
Vyhrievané prvky

Porazte zimu pomocou týchto vyhrievaných prvkov:

 

 • Vyhrievané predné a zadné sedadlá1. Doprajte sebe i svojim cestujúcim teplé sedadlo.
 • Vyhrievaný volant1. Stačí stlačiť tlačidlo a volant vám zohreje ruky.
 • Vyhrievané čelné sklo Thermatec™1. Sledujte, ako rýchlo topí ľad.
 • Vyhrievané vonkajšie spätné zrkadlá1. Už žiadne škrabanie ľadu. Za okamih máte jasný výhľad.

 

1 Dostupnosť závisí od ponuky.

 
Bezdotykové otváranie dverí batožinového priestoru

Máte plné ruky? Výklopné dvere batožinového priestoru s elektrickým ovládaním aktivované mávnutím nohy1 sa otvárajú rýchlo a ľahko, stačí mávnuť nohou pod zadným nárazníkom alebo stlačiť tlačidlo.

 

 

1 Dostupnosť závisí od ponuky.

 

Konektivita

Informačno-zábavný systém1

Nový Grandland je vybavený naším najnovším plne digitálnym kokpitom Pure Panel. Obsahuje 7-palcovú dotykovú obrazovku multimediálneho systému a 10-palcovú dotykovú obrazovku navigačného systému, takže zostať v kontakte a zabávať sa je jednoduchosť sama. Svoj smartfón si pripojíte jednoducho pomocou systému Apple CarPlay™1,3 alebo Android Auto™2,3 a môžete používať mapy, služby odosielania a prijímania správ a streamovanie hudby prostredníctvom šiestich dokonale vyladených reproduktorov. 

 

 • Rádio AM/FM a DAB
 • Streamovanie hudby a hlasité telefonovanie cez rozhranie Bluetooth
 • Prehrávanie hudby cez rozhranie USB
 • Hlasové ovládanie z pripojeného smartfónu

 

1 Apple CarPlay™ a Apple Siri™ sú registrované ochranné známky spoločnosti Apple Inc., registrované v USA a ďalších krajinách.

2 Android Auto™ je registrovaná ochranná známka spoločnosti Google Inc.

3 Kompatibilita a niektoré funkcie sa môžu líšiť v závislosti od typu zariadenia a verzie operačného systému. Kompatibilitu svojho zariadenia si môžete overiť na stránkach www.apple.com alebo www.android.com alebo u svojho predajcu Opel.

4 Bluetooth® je registrovaná ochranná známka spoločnosti Bluetooth SIG Inc. 

 
Navigácia

Navštívte miesta, kam by ste sa obvykle nevybrali. Európsky kontinent máte na dosah ruky vďaka integrovanej 3D mape prostredníctvom systému Multimedia Navi Pro s 10-palcovou dotykovou obrazovkou vrátane služieb navigácie Live Navigation a Live Navigation Plus1,2.

 

 • Dynamická 3D navigácia s online dopravnou službou cez OPELCONNECT
 • Európska integrovaná databáza máp
 • Funkcie bodov záujmu a prechodných cieľov
 • Hlasové ovládanie navigácie, audiosystému a telefónu

 

1 Medzi služby navigácie Live patria online informácie o premávke, cenách pohonných hmôt a parkovaní, online vyhľadávanie zaujímavých miest, online vyhľadávanie nabíjacích staníc, upozornenia o počasí a bezpečnosti na cestách (nie sú k dispozícii v Nemecku ani Švajčiarsku).

2 Medzi služby navigácie Live patria online informácie o premávke, cenách pohonných hmôt a parkovaní, online vyhľadávanie zaujímavých miest, online vyhľadávanie nabíjacích staníc, upozornenia o počasí a bezpečnosti na cestách (nie sú k dispozícii v Nemecku ani Švajčiarsku). Služby navigácie Live Navigation/Live Navigation Plus sa sprístupňujú na obdobie 3 rokov a potom budú spoplatnené. Dostupnosť a rozsah služieb sa môžu v jednotlivých vozidlách a krajinách líšiť.

 
Bezdrôtové nabíjanie

Vďaka systému indukčného bezdrôtového nabíjania1 v modeli Grandland nepotrebujete už žiadne káble. 

 

 • Bezdrôtová nabíjacia stanica pomôže s chronicky nedobitými telefónmi.
 • Určené na použitie na vybraných smartfónoch. 

 

Poznámka: Na nabíjanie niektorých smartfónov môže byť potrebná integrovaná cievka alebo plášť.

 

1Dostupnosť závisí od ponuky. Iba pre zariadenia kompatibilné s protokolom PMA alebo QI. Ak si chcete overiť kompatibilitu svojho zariadenia, obráťte sa na svojho predajcu Opel.

 
Služby OpelConnect

Systémy na báze inteligentnej technológie a súvisiace služby1, ktoré ponúkajú rôzne možnosti pripojenia a moderné inovácie, aby ste boli v bezpečí a zároveň si užili vzrušujúcu a hospodárnu jazdu.

 

Vnútorný pokoj: tiesňové volanie a volanie v prípade poruchy2 a tiež zobrazovanie stavu vozidla a ďalších informácií o prejdenej vzdialenosti, stave paliva alebo upozornení na potrebu údržby, aby ste z jazdy mali zakaždým dobrý pocit. 

 

Praktické funkcie: služby elektronického diaľkového ovládania3 na kontrolu stavu akumulátora, riadenie nabíjania a nastavenie klimatizácie prostredníctvom aplikácie myOpel.

 

Inteligentná jazda: vďaka navigácii Live Navigation/Live Navigation Plus4 a službám správy cesty a jazdy môžete cestovať úplne uvoľnene.

 
 

1 Dostupnosť a rozsah služieb sa môžu v jednotlivých krajinách a vozidlách líšiť. Služby môžu vyžadovať predplatné/poplatok a závisia od pokrytia a dostupnosti mobilnej siete.

2 Používanie tiesňového volania a volania v prípade poruchy vyžaduje podpísanie obchodných podmienok vrátane písomného súhlasu s lokalizáciou vozidla pri objednávaní vozidla a závisí od pokrytia a dostupnosti siete. Poruchová služba (Opel Mobilservice) je bezplatná prvých päť rokov od prvej registrácie, potom je dostupná za poplatok. Informácie o službách Opel Connect nájdete na stránke www.opel.sk/connect a o poruchovej službe Opel Mobilservice na stránke https://www.opel.sk/owners/opel-assistance.html. Platia príslušné všeobecné obchodné podmienky.

3 Len pre Grandland Hybrid.

4 Služby navigácie Live Navigation & Live Navigation Plus sa sprístupňujú na obdobie 3 rokov a potom budú spoplatnené. Dostupnosť a rozsah služieb sa môžu v jednotlivých krajinách a vozidlách líšiť. Služby môžu vyžadovať predplatné alebo poplatok a závisia od pokrytia a dostupnosti mobilnej siete.

 

Jazdná dynamika

Motory

Vyskúšajte robustný výkon modelu Opel Grandland a pocit kontroly nad vozidlom od chvíle, ako spustíte motor. Technologicky zdokonalené hnacie sústavy sú v ponuke s možnosťou výberu motora – citlivého zážihového agregátu s objemom 1,2 l s priamym vstrekovaním paliva1 alebo výkonného 1,5-litrového preplňovaného vznetového motora2, oba s výkonom 96 kW/130 k.

 

1 Spotreba paliva 7,7 - 5,9 l/100 km, emisie CO2 161 - 133 g/km

2 Spotreba paliva 5,9 - 4,9 L/100 km, emisie CO2 154 - 128 g/km

 
Účinnosť
Športová ponuka vysoko účinných preplňovaných motorov s nízkym trením pre model Opel Grandland vám dáva možnosť výberu manuálnej alebo osemstupňovej automatickej prevodovky s mimoriadne plynulým preraďovaním, a to všetko s pokročilými hnacími jednotkami s technológiou automatického spúšťania a vypínania motora (Start/Stop), ktorá šetrí pohonné hmoty. Všetky vznetové motory disponujú technológiou regulácie emisií novej generácie. 
Intelli-Grip
Sila bez kontroly je nanič. Systém Intelli-Grip dodáva výkon dynamického pohonu modelu Opel Grandland presne tam, kde je potrebný, aby sa zvýšila priľnavosť v náročných podmienkach a nedochádzalo k prekĺzavaniu kolies. Tento inteligentný systém umožňuje optimálnu trakciu a stabilitu na všetkých druhoch povrchu, automaticky upravuje rozdeľovanie krútiaceho momentu medzi jednotlivé kolesá a mení nastavenia elektronického stabilizačného programu (ESP). Vodiči si môžu vopred nastaviť systém Intelli-Grip na použitie na blate, snehu alebo piesku pomocou jednoduchého otočného ovládača na stredovej konzole – alebo ho ponechať v režime bežnej jazdy „Normal“ a nechať systém Intelli-Grip, aby monitoroval situáciu sám, kým vy si budete vychutnávať bezpečnejšiu a príjemnejšiu jazdu mestom i po diaľnici. 

Príslušenstvo Opel+

Splníme vaše individuálne potreby

Vyjadrite sa prostredníctvom originálneho príslušenstva Opel+ a využite svoj Grandland na maximum. Navrhnuté a testované pre váš Opel.

 

Obrázok sa môže líšiť od predávaného produktu.