Jazdná dynamika
Motory

Vyskúšajte robustný výkon modelu Opel Grandland a pocit kontroly nad vozidlom od chvíle, ako spustíte motor. Technologicky zdokonalené hnacie sústavy sú v ponuke s možnosťou výberu motora – citlivého zážihového agregátu s objemom 1,2 l s priamym vstrekovaním paliva1 alebo výkonného 1,5-litrového preplňovaného vznetového motora2, oba s výkonom 96 kW/130 k.

 

Spotreba paliva 7,7 - 5,9 l/100 km, emisie CO2 161 - 133 g/km

2 Spotreba paliva 5,9 - 4,9 L/100 km, emisie CO2 154 - 128 g/km

 
Účinnosť

Športová ponuka vysoko účinných preplňovaných motorov s nízkym trením pre model Opel Grandland vám dáva možnosť výberu manuálnej alebo osemstupňovej automatickej prevodovky s mimoriadne plynulým preraďovaním, a to všetko s pokročilými hnacími jednotkami s technológiou automatického spúšťania a vypínania motora (Start/Stop), ktorá šetrí pohonné hmoty. Všetky vznetové motory disponujú technológiou regulácie emisií novej generácie.

 

 
Intelli-Grip
Sila bez kontroly je nanič. Systém Intelli-Grip dodáva výkon dynamického pohonu modelu Opel Grandland presne tam, kde je potrebný, aby sa zvýšila priľnavosť v náročných podmienkach a nedochádzalo k prekĺzavaniu kolies. Tento inteligentný systém umožňuje optimálnu trakciu a stabilitu na všetkých druhoch povrchu, automaticky upravuje rozdeľovanie krútiaceho momentu medzi jednotlivé kolesá a mení nastavenia elektronického stabilizačného programu (ESP). Vodiči si môžu vopred nastaviť systém Intelli-Grip na použitie na blate, snehu alebo piesku pomocou jednoduchého otočného ovládača na stredovej konzole – alebo ho ponechať v režime bežnej jazdy „Normal“ a nechať systém Intelli-Grip, aby monitoroval situáciu sám, kým vy si budete vychutnávať bezpečnejšiu a príjemnejšiu jazdu mestom i po diaľnici.