Prvky výbavy

NOVÝ OPEL GRANDLAND HYBRID.

DIZAJN.

AMBICIÓZNY A ODVÁŽNY
Náš doposiaľ najambicióznejší dizajn. Nový Opel Grandland Hybrid prináša spojenie odvážnej estetiky a precízneho nemeckého strojárstva, vďaka čomu vzniklo SUV ako žiadne iné. S novou pôsobivou maskou Vizor, ktorá je tvárou tohto odvážneho dizajnu, má Grandland taký sebaistý a dominantný charakter na ceste, že sa mu nevyrovná žiadne bežné SUV. 
DÔRAZ TAM, KDE MÁ BYŤ
Nový Grandland Hybrid je vybavený novým plne digitálnym kokpitom od spoločnosti Opel s názvom Pure Panel. Tento integrovaný displej transformuje zážitok z jazdy, pretože poskytuje vodičovi všetky potrebné informácie v „digitálne detoxikovanej“ forme, čím ich krásne sprehľadňuje a eliminuje všetky nepotrebné prvky, šumy a zdroje rozptýlenia. 
OD HLAVY PO PÄTY
Keď hovoríme, že na novom modeli Grandland Hybrid nie je nič bežné, myslíme to vážne. Všetko, čo sa týka najnovšieho prírastku do rodiny s hlavičkou „odvážny a čistý“, je premyslené a vypracované do najmenších detailov. Vidno to na pôsobivom vonkajšom obložení, ktoré je teraz v ponuke v doplnkových farbách karosérie, a športovom charaktere nápadných diskov kolies z ľahkých zliatin, ktoré sú v ponuke vo veľkostiach 17”, 18” a 19”. 
VŠETCI SA ZA VAMI OTÁČAJÚ? TO JE PREDSA NORMÁLNE!
Vy nie ste bežní... tak prečo by ste mali mať bežné SUV? Objavte znova svoju jedinečnú osobnosť a preskúmajte dvojfarebné kombinácie strechy a karosérie nového modelu Grandland Hybrid, za ktorým sa budú zaručene všetci otáčať, len čo spustíte zapaľovanie.  
VIAC AKO LEN NÁZOV
Vynovený znak Grandland je jasným dôkazom čistého a odvážneho dizajnu, ktorý sa predstavuje priamo vo vlajkovom SUV značky Opel. Je to viac ako len názov; je to náznak neuveriteľnej technológie pohonu, ktorá čaká pod kapotou, a indícia výkonu pripraveného rozpútať svoju silu. Je to jednoznačné znamenie, že riadenie vozidla práve vstúpilo do úplne novej éry veľkolepého pojmu „Grand“.  
TVÁR BUDÚCNOSTI
Grandland Hybrid je v každom smere neprekonateľný. Pri pohľade spredu dozadu si všimnete odvážne dizajnové riešenia a progresívne prvky. V charakteristickej maske Opel Vizor, ktorá dominuje celému dizajnu, sú elegantne integrované zariadenia, senzory a funkcie prednej časti do jednoliateho poľa. Na samom konci sú zasa tvarované zadné svetlá s technológiou Full LED, ktoré harmonicky evokujú masku Vizor… Skrátka, na modeli Grandland Hybrid je stále čo objavovať. 

INOVÁCIE.

PIXELOVÉ SVETLOMETY INTELLILUX LED®

Predstavujeme revolučné pixelové svetlomety IntelliLux LED®1 – ďalší krok v technológii svetlometov. Tento systém je najlepší vo svojej triede a zlepšuje viditeľnosť pri jazde v noci pomocou permanentných diaľkových svetiel bez oslnenia, vďaka ktorým nedochádza k oslneniu vodičov v protiidúcich vozidlách. Každý svetlomet sa skladá z 84 segmentov, ktoré sa prispôsobujú dopravným podmienkam automatickým vypínaním jednotlivých svetelných jednotiek. 

 

1 Dostupnosť závisí od ponuky.

 
NOČNÉ VIDENIE

Pri jazde v tme vám zvyčajne pomáhajú iba svetlomety. Až doteraz, teda do príchodu našej najnovšej inovácie pre jazdu v noci – nočného videnia1. Pokročilá infračervená kamera výrazne zlepšuje viditeľnosť do vzdialenosti viac ako 300 m pred vozidlom, teda za hranicou bežného dosahu svetlometov, a dokáže zaregistrovať prítomnosť chodcov alebo zvierat v tme a zobraziť video priamo na digitálnom združenom prístroji. V prípade, že sa k vášmu vozidlu dostane niečo príliš blízko, spustí sa aj systém automatického núdzového brzdenia. Takže ak hovoríte o bezpečnejšej jazde v noci, nový Grandland rozhodne nie je bežným SUV.

 

1 Dostupnosť závisí od ponuky. Asistenčné systémy vodiča od spoločnosti Opel slúžia na podporu vodiča v rámci príslušných obmedzení jednotlivých systémov. Za riadenie vozidla je stále zodpovedný vodič.

 
AUTOMATICKÉ NÚDZOVÉ BRZDENIE

Systém1 akusticky upozorní vodiča na nebezpečné situácie na ceste pred ním. Ak sa do jeho bezprostrednej blízkosti dostane chodec alebo iné vozidlo, spomalí alebo vozidlo úplne zastaví.  

 

1 Automatické núdzové brzdenie s detekciou chodcov pracuje automaticky pri rýchlosti nad 5 km/h a pod 140 km/h. Pri rýchlosti od 5 do 30 km/h je metrika spomalenia na zníženie nárazovej rýchlosti kolízie 0,9 g. Pri rýchlosti od 30 do 140 km/h systém zníži rýchlosť najviac o 50 km/h. Nad touto hranicou musí brzdiť vodič, ak chce znížiť rýchlosť ešte viac. Rozsah prevádzkovej rýchlosti systému automatického núdzového brzdenia s detekciou chodcov závisí od zaregistrovanej prekážky (pohyblivá prekážka: od 5 do 140 km/h, pevná prekážka: od 5 do 80 km/h, chodec: od 5 do 60 km/h). Asistenčné systémy vodiča od spoločnosti Opel slúžia na podporu vodiča v rámci príslušných obmedzení jednotlivých systémov. Za riadenie vozidla je stále zodpovedný vodič.

 
POKROČILÝ PARKOVACÍ ASISTENT 1

Grandland Hybrid za vás nájde parkovacie miesto a navedie vás doň. Vám stačí len zrýchľovať a brzdiť. To je ale šikovné! 

 

1 Dostupnosť závisí od ponuky. Asistenčné systémy vodiča od spoločnosti Opel slúžia na podporu vodiča v rámci príslušných obmedzení jednotlivých systémov.

Za riadenie vozidla je stále zodpovedný vodič.

 
KAMERA S ROZSAHOM 360°

Zaručujeme vám, že uvidíte viac, ako ste zvyknutí, a to aj v stiesnených priestoroch. Naša pokročilá kamera s rozsahom 360°1 rozpoznáva objekty, ktoré vám stoja v ceste, pričom vy môžete celé dianie sledovať na obrazovke. Parkovanie a cúvanie je tak úplná hračka.

 

1 Dostupnosť závisí od ponuky.

 
UDRŽIAVANIE V JAZDNOM PRUHU A VAROVANIE PRED OPUSTENÍM PRUHU

Užite si vyššiu úroveň bezpečnosti a pozornosti počas jazdy. Asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu (LKA)1,2 aktívne reaguje na nebezpečenstvo jemným zatočením2 vozidla späť medzi čiary. Systém varovania pred opustením jazdného pruhu (LDP)3 zasa varuje pred neúmyselným vybočením z vyznačeného pruhu. 

 

1 Voliteľná výbava.

2 Počas použitia systémov musíte mať ruky stále na volante.

3 Asistenčné systémy vodiča od spoločnosti Opel slúžia na podporu vodiča v rámci príslušných obmedzení jednotlivých systémov. Za riadenie vozidla je stále zodpovedný vodič.

 
INTEGROVANÝ ASISTENT PRE JAZDU NA DIAĽNICI
Integrovaný asistent pre jazdu na diaľnici1 predstavuje inovatívnu synergiu systémov modelu Grandland Hybrid, ktorá zahŕňa pokročilý tempomat, funkciu automatického zastavovania a rozbiehania a asistenta vyrovnávania vozidla v jazdnom pruhu. Pracuje ako poloautomatický systém, ktorý vám pomôže napojiť sa na diaľnicu, sledovať konkrétny jazdný pruh alebo vozidlo pred sebou. Aktivuje sa stlačením tlačidla. Kontrolu do vlastných rúk môžete od systému prevziať kedykoľvek jednoduchým pohybom volantu. 
OSEMSTUPŇOVÁ AUTOMATICKÁ PREVODOVKA

Vyberte si zo štyroch režimov jazdy – elektrický, hybridný, športový a s pohonom štyroch kolies (4WD)1. Režim hybridnej jazdy automaticky zvolí najefektívnejšiu možnosť a pri nízkych rýchlostiach šikovne prepne na režim elektrickej jazdy, aby sa znížili emisie na nulu. Automatická prevodovka s elektrickou radiacou pákou ponúka tieto režimy jazdy:

 

 • parkovanie
 • neutrál
 • jazda vpred
 • spätný chod
 • zvýšené rekuperačné brzdenie
 
1Režim pohonu štyroch kolies iba na modeli Hybrid4.

 

 

PRVOTRIEDNY KOMFORT.

ERGONOMICKÉ AKTÍVNE SEDADLÁ

Zabudnite na bolesť chrbta, ktorá vás zvykne trápiť na dlhých cestách. Ergonomické aktívne sedadlá s certifikáciou nemeckého združenia AGR (Kampaň za zdravý chrbát)1 ponúkajú vynikajúce sedenie na dlhé cesty.

 

 • Uvoľnená poloha pri sedení
 • Nastaviteľné v 16 smeroch2
 • Luxusné kožené čalúnenie2
 • Vyhrievané a vetrané prvky21 Dostupnosť závisí od ponuky. Certifikát je pečaťou kvality, ktorý udeľuje nezávislá skúšobná komisia zložená z odborníkov z rôznych lekárskych odborov.

2 Voliteľné na vybraných stupňoch výbavy.

 
VYHRIEVANÉ PRVKY

Porazte zimu pomocou týchto vyhrievaných prvkov:

 

 • Vyhrievané predné a zadné sedadlá1. Doprajte sebe i svojim cestujúcim teplé sedadlo.
 • Vyhrievaný volant1. Stačí stlačiť tlačidlo a volant vám zohreje ruky.
 • Vyhrievané čelné sklo Thermatec™1. Sledujte, ako rýchlo topí ľad.
 • Vyhrievané vonkajšie spätné zrkadlá1. Už žiadne škrabanie ľadu. Za okamih máte jasný výhľad.

 

1 Dostupnosť závisí od ponuky.

 

 
BEZDOTYKOVÉ OTVÁRANIE DVERÍ BATOŽINOVÉHO PRIESTORU

Prečo otvárať dvere batožinového priestoru bežným spôsobom? Výklopné dvere batožinového priestoru s elektrickým ovládaním aktivované mávnutím nohy1 sa otvárajú rýchlo a ľahko, stačí mávnuť nohou pod zadným nárazníkom alebo stlačiť tlačidlo.

 

1 Dostupnosť závisí od ponuky.

 

KONEKTIVITA.

MULTIMEDIÁLNY SYSTÉM1

Nový Grandland Hybrid je vybavený naším najnovším plne digitálnym kokpitom Pure Panel. Obsahuje 7-palcovú dotykovú obrazovku multimediálneho systému a 10-palcovú dotykovú obrazovku navigačného systému, takže zostať v kontakte a zabávať sa je jednoduchosť sama. Svoj smartfón si pripojíte jednoducho pomocou systému Apple CarPlay™1,3 alebo Android Auto™2,3 a môžete používať mapy, služby odosielania a prijímania správ a streamovanie hudby prostredníctvom šiestich dokonale vyladených reproduktorov. 

 

 • Rádio AM/FM a DAB
 • Streamovanie hudby a hlasité telefonovanie cez rozhranie Bluetooth
 • Prehrávanie hudby cez rozhranie USB
 • Hlasové ovládanie z pripojeného smartfónu

 

1 Apple CarPlay™ a Apple Siri™ sú registrované ochranné známky spoločnosti Apple Inc., registrované v USA a ďalších krajinách.

2 Android Auto™ je registrovaná ochranná známka spoločnosti Google Inc.

3 Kompatibilita a niektoré funkcie sa môžu líšiť v závislosti od typu zariadenia a verzie operačného systému. Kompatibilitu svojho zariadenia si môžete overiť na stránkach www.apple.com alebo www.android.com alebo u svojho predajcu Opel.

4 Bluetooth® je registrovaná ochranná známka spoločnosti Bluetooth SIG Inc. 

 
NAVIGÁCIA

Navštívte miesta, kam by ste sa obvykle nevybrali. Európsky kontinent máte na dosah ruky vďaka integrovanej 3D mape prostredníctvom systému Multimedia Navi Pro s 10-palcovou dotykovou obrazovkou vrátane služieb navigácie Live Navigation a Live Navigation Plus1,2.

 

 • Dynamická 3D navigácia s online dopravnou službou cez OPELCONNECT
 • Európska integrovaná databáza máp
 • Funkcie bodov záujmu a prechodných cieľov
 • Hlasové ovládanie navigácie, audiosystému a telefónu
 

1 Medzi služby navigácie Live patria online informácie o premávke, cenách pohonných hmôt a parkovaní, online vyhľadávanie zaujímavých miest, online vyhľadávanie nabíjacích staníc, upozornenia o počasí a bezpečnosti na cestách (nie sú k dispozícii v Nemecku ani Švajčiarsku).

2 Medzi služby navigácie Live patria online informácie o premávke, cenách pohonných hmôt a parkovaní, online vyhľadávanie zaujímavých miest, online vyhľadávanie nabíjacích staníc, upozornenia o počasí a bezpečnosti na cestách (nie sú k dispozícii v Nemecku ani Švajčiarsku). Služby navigácie Live Navigation/Live Navigation Plus sa sprístupňujú na obdobie 3 rokov a potom budú spoplatnené. Dostupnosť a rozsah služieb sa môžu v jednotlivých vozidlách a krajinách líšiť.

 

 
BEZDRÔTOVÉ NABÍJANIE

Vďaka systému indukčného bezdrôtového nabíjania1 v modeli Grandland Hybrid nepotrebujete už žiadne káble. 

 

 • Bezdrôtová nabíjacia stanica pomôže s chronicky nedobitými telefónmi.
 • Určené na použitie pri vybraných smartfónoch. 
 

Poznámka: Na nabíjanie niektorých smartfónov môže byť potrebná integrovaná cievka alebo puzdro.

 

1 Dostupnosť závisí od ponuky. Iba pre zariadenia kompatibilné s protokolom PMA alebo QI. Ak si chcete overiť kompatibilitu svojho zariadenia, obráťte sa na predajcu Opel.

 
SLUŽBY OPELCONNECT

Systémy na báze inteligentnej technológie a súvisiace služby1, ktoré ponúkajú rôzne možnosti pripojenia a moderné inovácie, aby ste boli v bezpečí a zároveň si užili vzrušujúcu a hospodárnu jazdu.

 

Vnútorný pokoj: tiesňové volanie a volanie v prípade poruchy2 a tiež zobrazovanie stavu vozidla a ďalších informácií o prejdenej vzdialenosti, stave paliva alebo upozornení na potrebu údržby, aby ste z jazdy mali zakaždým dobrý pocit. 

 

Praktické funkcie: služby elektronického diaľkového ovládania3 na kontrolu stavu akumulátora, riadenie nabíjania a nastavenie klimatizácie prostredníctvom aplikácie myOpel.

 

Inteligentná jazda: vďaka navigácii Live Navigation/Live Navigation Plus4 a službám správy cesty a jazdy môžete cestovať úplne uvoľnene.

 

1 Dostupnosť a rozsah služieb sa môžu v jednotlivých krajinách a vozidlách líšiť. Služby môžu vyžadovať predplatné/poplatok a závisia od pokrytia a dostupnosti mobilnej siete.

2 Používanie tiesňového volania a volania v prípade poruchy vyžaduje podpísanie obchodných podmienok vrátane písomného súhlasu s lokalizáciou vozidla pri objednávaní vozidla a závisí od pokrytia a dostupnosti siete. Poruchová služba (Opel Mobilservice) je bezplatná prvých päť rokov od prvej registrácie, potom je dostupná za poplatok. Informácie o službách Opel Connect nájdete na stránke www.opel.de/connect a o poruchovej službe Opel Mobilservice na stránke www.opel.de/mobilservice. Platia príslušné všeobecné obchodné podmienky.

3 Len pre Grandland Hybrid.

4 Služby navigácie Live Navigation & Live Navigation Plus sa sprístupňujú na obdobie  3 rokov a potom budú spoplatnené. Dostupnosť a rozsah služieb sa môžu v jednotlivých krajinách a vozidlách líšiť. Služby môžu vyžadovať predplatné alebo poplatok a závisia od pokrytia a dostupnosti mobilnej siete.

 

PRÍSLUŠENSTVO OPEL+.

Splníme vaše individuálne potreby.

S originálnym príslušenstvom Opel+ môžete vyjadriť svoju osobnosť a vyťažiť zo svojho vozidla Grandland Hybrid maximum. Navrhnuté a testované pre váš Opel.

 

Obrázok sa môže líšiť od predávaného produktu.