Skip To Content
Prvky výbavy

Nový Opel Grandland Plug-in Hybrid

Dizajn

Ambiciózny a odvážny
Náš doposiaľ najambicióznejší dizajn. Nový Opel Grandland Plug-in Hybrid prináša spojenie odvážnej estetiky a precízneho nemeckého strojárstva, vďaka čomu vzniklo SUV ako žiadne iné. S novou pôsobivou maskou Vizor, ktorá je tvárou tohto odvážneho dizajnu, má Grandland taký sebaistý a dominantný charakter na ceste, že sa mu nevyrovná žiadne iné SUV. 
Dôraz tam, kde má byť
Vo vnútri nového modelu Opel Grandland Plug-in Hybrid nájdete ohromujúci displej Pure Panel. Táto radikálna digitálna evolúcia zážitku z jazdy očisťuje a zjednodušuje informačný pretlak, ktorý je bežný vo väčšine moderných vozidiel. Opel Grandland namiesto toho krásne sprehľadňuje všetky údaje a poskytuje ich vodičovi v „digitálne detoxikovanej“ forme, kde sú eliminované všetky nepotrebné prvky, šumy a zdroje rozptýlenia. 
Od hlavy po päty
Keď hovoríme, že ide o celkom novú generáciu vozidiel SUV, znamená to oveľa viac než len nový výzor. Nový Grandland Plug-in Hybrid sme pretvorili úplne od základu. Všetky aspekty a funkcie boli precízne vypracované do najmenších detailov, čo vidno na pôsobivom vonkajšom obložení, doplnkových farbách karosérie a športovom charaktere dostupných diskov kolies z ľahkých zliatin, ktoré sú v ponuke vo veľkostiach 17”, 18” a 19”. 
Nech sa za vami všetci otáčajú
Vyjadrite svoj jedinečný štýl – preskúmajte dvojfarebné kombinácie strechy a karosérie nového modelu Grandland Plug-in Hybrid, za ktorými sa budú zaručene všetci otáčať, len čo sa objavíte. 
Viac ako len názov
Vynovený znak modelu Grandland je jasným dôkazom čistého a odvážneho dizajnu, ktorý sa predstavuje priamo vo vlajkovom SUV značky Opel. Je to viac ako len názov; je to náznak neuveriteľnej technológie pohonu, ktorá čaká pod kapotou, a indícia výkonu pripraveného rozpútať svoju silu. Je to jednoznačné znamenie, že prichádza úplne nová generácia vozidiel SUV. 
Tvár budúcnosti
Grandland Plug-in Hybrid je v každom smere neprekonateľný. Pri pohľade spredu dozadu si všimnete odvážne dizajnové riešenia a progresívne prvky. V charakteristickej maske Opel Vizor, ktorá dominuje celému dizajnu, sú elegantne integrované zariadenia, senzory a funkcie prednej časti do jednoliateho elegantného celku. Vzadu sú zasa tvarované zadné svetlá s technológiou Full LED, ktoré harmonicky evokujú masku Vizor – to však ani zďaleka nie je všetko, pretože na modeli Grandland Plug-in Hybrid je stále čo objavovať. 

Inovácie

Pixelové svetlomety Intelli-Lux LED®

Predstavujeme revolučné pixelové svetlomety Intelli-Lux LED®1 – ďalší krok v technológii svetlometov. Tento systém je najlepší vo svojej triede a zlepšuje viditeľnosť pri jazde v noci pomocou permanentných diaľkových svetiel bez oslnenia, vďaka ktorým nedochádza k oslneniu vodičov v protiidúcich vozidlách. Každý svetlomet sa skladá z 84 segmentov, ktoré sa prispôsobujú dopravným podmienkam automatickým vypínaním jednotlivých svetelných jednotiek. 

 

1 Dostupnosť závisí od ponuky.

 
Nočné videnie

Úžasný systém nočného videnia1 od spoločnosti Opel vás vyvedie z temnoty. Infračervená kamera na prednej časti „vníma“ ľudí a zvieratá už vo vzdialenosti 100 m pred vozidlom na základe rozdielu ich teploty voči teplote okolia, ako aj smer, ktorým sa pohybujú. Príslušné informácie sa následne zobrazia na informačnom displeji na bloku prístrojov. Ešte viac bezpečnosti prináša systém nočného videnia vďaka spolupráci so systémom automatického núdzového brzdenia, čo vozidlu v prípade hroziacej zrážky umožňuje samostatne zastaviť.

 

1 Dostupnosť závisí od ponuky. Asistenčné systémy vodiča od spoločnosti Opel slúžia na podporu vodiča v rámci príslušných obmedzení jednotlivých systémov. Za riadenie vozidla je stále zodpovedný vodič.

 
Automatické núdzové brzdenie

Systém1 akusticky upozorní vodiča na nebezpečné situácie na ceste pred ním. Ak sa do jeho bezprostrednej blízkosti dostane chodec alebo iné vozidlo, spomalí alebo vozidlo úplne zastaví.  

 

1 Automatické núdzové brzdenie s detekciou chodcov pracuje automaticky pri rýchlosti nad 5 km/h a pod 140 km/h. Pri rýchlosti od 5 do 30 km/h je metrika spomalenia na zníženie nárazovej rýchlosti kolízie 0,9 g. Pri rýchlosti od 30 do 140 km/h systém zníži rýchlosť najviac o 50 km/h. Nad touto hranicou musí brzdiť vodič, ak chce znížiť rýchlosť ešte viac. Rozsah prevádzkovej rýchlosti systému automatického núdzového brzdenia s detekciou chodcov závisí od zaregistrovanej prekážky (pohyblivá prekážka: od 5 do 140 km/h, pevná prekážka: od 5 do 80 km/h, chodec: od 5 do 60 km/h). Asistenčné systémy vodiča od spoločnosti Opel slúžia na podporu vodiča v rámci príslušných obmedzení jednotlivých systémov. Za riadenie vozidla je stále zodpovedný vodič.

 
Pokročilý parkovací asistent 1

Grandland Plug-in Hybrid za vás nájde parkovacie miesto a navedie vás doň. Vám stačí len zrýchľovať a brzdiť. To je ale šikovné! 

 

1 Dostupnosť závisí od ponuky. Asistenčné systémy vodiča od spoločnosti Opel slúžia na podporu vodiča v rámci príslušných obmedzení jednotlivých systémov.

 

Za riadenie vozidla je stále zodpovedný vodič.

 
Predná a zadná kamera 

Vďaka dokonalému prehľadu dokážete s istotou manévrovať aj na tých najstiesnenejších miestach. Pokročilá predná a zadná kamera1 modelu Opel Grandland Plug-in Hybrid rozpoznáva predmety, ktoré vám stoja v ceste, a pohodlne a prehľadne ich zobrazuje na obrazovke. Parkovanie a cúvanie je tak úplná hračka.

 

1 Dostupnosť závisí od ponuky.

 
Udržiavanie v jazdnom pruhu a varovanie pred opustením pruhu

Užite si vyššiu úroveň bezpečnosti a pozornosti počas jazdy. Asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu (LKA)1,2 aktívne reaguje na nebezpečenstvo jemným zatočením2 vozidla späť medzi čiary. Systém varovania pred opustením jazdného pruhu (LDP)3 zasa varuje pred neúmyselným vybočením z vyznačeného pruhu. 

 

1 Voliteľná výbava.

2 Počas použitia systémov musíte mať ruky stále na volante.

3 Asistenčné systémy vodiča od spoločnosti Opel slúžia na podporu vodiča v rámci príslušných obmedzení jednotlivých systémov. Za riadenie vozidla je stále zodpovedný vodič.

 
Integrovaný asistent pre jazdu na diaľnici
Integrovaný asistent pre jazdu na diaľnici1 predstavuje inovatívnu synergiu systémov modelu Grandland Plug-in Hybrid, ktorá zahŕňa pokročilý tempomat s funkciou automatického zastavovania a rozbiehania a asistenta vyrovnávania vozidla v jazdnom pruhu. Pracuje ako poloautomatický systém, ktorý vám pomôže napojiť sa na diaľnicu, sledovať konkrétny jazdný pruh alebo vozidlo pred sebou. Aktivuje sa stlačením tlačidla. Kontrolu do vlastných rúk môžete od systému prevziať kedykoľvek jednoduchým pohybom volantu. 
Osemstupňová automatická prevodovka

Vyberte si zo štyroch režimov jazdy – elektrický, hybridný, športový a s pohonom štyroch kolies (4WD)1. Režim hybridnej jazdy automaticky zvolí najefektívnejšiu možnosť a pri nízkych rýchlostiach šikovne prepne na režim elektrickej jazdy, aby sa znížili emisie na nulu. Automatická prevodovka s elektrickou radiacou pákou ponúka tieto režimy jazdy:

 

 • parkovanie
 • neutrál
 • jazda vpred
 • spätný chod
 • zvýšené rekuperačné brzdenie
 
1 Režim pohonu štyroch kolies iba na modeli Hybrid4.

 

 

Prvotriedny komfort

Ergonomické aktívne sedadlá

Ergonomické aktívne predné sedadlá modelu Opel Grandland Plug-in Hybrid s certifikáciou nemeckého združenia AGR (Kampaň za zdravý chrbát)1 ponúkajú vynikajúce sedenie na dlhé cesty.

 

 • Uvoľnená poloha pri sedení
 • Nastaviteľné v 16 smeroch2
 • Luxusné kožené čalúnenie2
 • Vyhrievané a vetrané prvky2

 

 

1 Dostupnosť závisí od ponuky. Certifikát je pečaťou kvality, ktorú udeľuje nezávislá skúšobná komisia zložená z odborníkov z rôznych lekárskych odborov.

2 Voliteľné na vybraných stupňoch výbavy.

 
Vyhrievané prvky

Porazte zimu pomocou týchto vyhrievaných prvkov:

 

 • Vyhrievané predné a zadné sedadlá1. Doprajte sebe i svojim cestujúcim teplé sedadlo.
 • Vyhrievaný volant1. Stačí stlačiť tlačidlo a volant vám zohreje ruky.
 • Vyhrievané čelné sklo Thermatec™1. Sledujte, ako rýchlo topí ľad.
 • Vyhrievané vonkajšie spätné zrkadlá1. Už žiadne škrabanie ľadu. Za okamih máte jasný výhľad.

 

1 Dostupnosť závisí od ponuky.

 

 
Bezdotykové otváranie dverí batožinového priestoru

Máte plné ruky? Výklopné dvere batožinového priestoru s elektrickým ovládaním aktivované mávnutím nohy1 sa otvárajú rýchlo a ľahko, stačí mávnuť nohou pod zadným nárazníkom alebo stlačiť tlačidlo.

 

 

1 Dostupnosť závisí od ponuky.

 

Konektivita

Multimédiá 1

Nový Grandland Plug-in Hybrid je vybavený naším najnovším plne digitálnym kokpitom Pure Panel. Obsahuje 7-palcovú dotykovú obrazovku multimediálneho systému a 10-palcovú dotykovú obrazovku navigačného systému, takže zostať v kontakte a zabávať sa je jednoduchosť sama. Svoj smartfón si pripojíte jednoducho pomocou systému Apple CarPlay™1,3 alebo Android Auto™2,3 a môžete používať mapy, služby odosielania a prijímania správ a streamovanie hudby prostredníctvom šiestich dokonale vyladených reproduktorov. 

 

 • Rádio AM/FM a DAB
 • Streamovanie hudby a hlasité telefonovanie cez rozhranie Bluetooth
 • Prehrávanie hudby cez rozhranie USB
 • Hlasové ovládanie z pripojeného smartfónu

 

1 Apple CarPlay™ a Apple Siri™ sú registrované ochranné známky spoločnosti Apple Inc., registrované v USA a ďalších krajinách.

2 Android Auto™ je registrovaná ochranná známka spoločnosti Google Inc.

3 Kompatibilita a niektoré funkcie sa môžu líšiť v závislosti od typu zariadenia a verzie operačného systému. Kompatibilitu svojho zariadenia si môžete overiť na stránkach www.apple.com alebo www.android.com alebo u svojho predajcu Opel.

4 Bluetooth® je registrovaná ochranná známka spoločnosti Bluetooth SIG Inc. 

 
Navigácia

Jazdite s odvahou, aj na miesta, kde ste ešte neboli. Európsky kontinent máte na dosah ruky vďaka integrovanej 3D mape prostredníctvom systému Multimedia Navi Pro s 10-palcovou dotykovou obrazovkou vrátane služieb navigácie Live Navigation a Live Navigation Plus1,2.

 

 • Dynamická 3D navigácia s online dopravnou službou cez OPELCONNECT
 • Európska integrovaná databáza máp
 • Funkcie bodov záujmu a prechodných cieľov
 • Hlasové ovládanie navigácie, audiosystému a telefónu

 

 

1 Medzi služby navigácie Live patria online informácie o premávke, cenách pohonných hmôt a parkovaní, online vyhľadávanie zaujímavých miest, online vyhľadávanie nabíjacích staníc, upozornenia o počasí a bezpečnosti na cestách (nie sú k dispozícii v Nemecku ani Švajčiarsku).

2 Medzi služby navigácie Live patria online informácie o premávke, cenách pohonných hmôt a parkovaní, online vyhľadávanie zaujímavých miest, online vyhľadávanie nabíjacích staníc, upozornenia o počasí a bezpečnosti na cestách (nie sú k dispozícii v Nemecku ani Švajčiarsku). Služby navigácie Live Navigation/Live Navigation Plus sa sprístupňujú na obdobie 3 rokov a potom budú spoplatnené. Dostupnosť a rozsah služieb sa môžu v jednotlivých vozidlách a krajinách líšiť.

 
Bezdrôtové nabíjanie

Vďaka systému indukčného bezdrôtového nabíjania1 v modeli Grandland Plug-in Hybrid nepotrebujete už žiadne káble. 

 

 • Bezdrôtová nabíjacia stanica pomôže s chronicky nedobitými telefónmi.
 • Určené na použitie pri vybraných smartfónoch. 

 

Poznámka: Na nabíjanie niektorých smartfónov môže byť potrebná integrovaná cievka alebo puzdro.

1 Dostupnosť závisí od ponuky. Iba pre zariadenia kompatibilné s protokolom PMA alebo QI. Ak si chcete overiť kompatibilitu svojho zariadenia, obráťte sa na predajcu Opel.

 
Služby OpelConnect

Systémy na báze inteligentnej technológie a súvisiace služby1, ktoré ponúkajú rôzne možnosti pripojenia a moderné inovácie, aby ste boli v bezpečí a zároveň si užili vzrušujúcu a hospodárnu jazdu.

 

Vnútorný pokoj: tiesňové volanie a volanie v prípade poruchy2 a tiež zobrazovanie stavu vozidla a ďalších informácií o prejdenej vzdialenosti, stave paliva alebo upozornení na potrebu údržby, aby ste z jazdy mali zakaždým dobrý pocit. 

 

Praktické funkcie: služby elektronického diaľkového ovládania3 na kontrolu stavu akumulátora, riadenie nabíjania a nastavenie klimatizácie prostredníctvom aplikácie myOpel.

 

Inteligentná jazda: vďaka navigácii Live Navigation/Live Navigation Plus4 a službám správy cesty a jazdy môžete cestovať úplne uvoľnene.

 

 

1 Dostupnosť a rozsah služieb sa môžu v jednotlivých krajinách a vozidlách líšiť. Služby môžu vyžadovať predplatné/poplatok a závisia od pokrytia a dostupnosti mobilnej siete.

2 Používanie tiesňového volania a volania v prípade poruchy vyžaduje podpísanie obchodných podmienok vrátane písomného súhlasu s lokalizáciou vozidla pri objednávaní vozidla a závisí od pokrytia a dostupnosti siete. Poruchová služba (Opel Mobilservice) je bezplatná prvých päť rokov od prvej registrácie, potom je dostupná za poplatok. Informácie o službách Opel Connect nájdete na stránke www.opel.de/connect a o poruchovej službe Opel Mobilservice na stránke https://www.opel.sk/owners/opel-assistance.html. Platia príslušné všeobecné obchodné podmienky.

3 Len pre Grandland Hybrid.

4 Služby navigácie Live Navigation & Live Navigation Plus sa sprístupňujú na obdobie 3 rokov a potom budú spoplatnené. Dostupnosť a rozsah služieb sa môžu v jednotlivých krajinách a vozidlách líšiť. Služby môžu vyžadovať predplatné alebo poplatok a závisia od pokrytia a dostupnosti mobilnej siete.

 

Príslušenstvo Opel+

Splníme vaše individuálne potreby

S originálnym príslušenstvom Opel+ môžete vyjadriť svoju osobnosť a vyťažiť zo svojho vozidla Grandland Plug-in Hybrid maximum. Navrhnuté a testované pre váš Opel.

 

Obrázok sa môže líšiť od predávaného produktu.