Technológie
Elektrizujúci zážitok
Elektrická energia modelu Grandland Plug-in Hybrid pochádza zo špičkového kvapalinou chladeného lítiovo-iónového akumulátora s kapacitou 13,2 kWh uloženého pod podlahou – čo ponúka maximálny priestor v kabíne aj nákladnom priestore v spojení s nízkym a stabilným ťažiskom. 
Povznášajúci a úsporný

Vďaka 1,6-litrovému zážihovému motoru s priamym vstrekovaním paliva a elektrickému pohonu z akumulátora s kapacitou 13,2 kWh štandardne získate od nového modelu Grandland Plug-in Hybrid povznášajúci výkon a zároveň hospodárnosť.

 

V závislosti od zvolenej hnacej sústavy získate výkon 221 kW (300 k) s krútiacim momentom 520 Nm v prípade modelov s pohonom všetkých kolies alebo výkon 165 kW (225 k) s krútiacim momentom 360 Nm v prípade modelov s pohonom predných kolies.

 

Konvenčný motor sa spúšťa automaticky a poskytuje optimálnu rovnováhu medzi hospodárnosťou a výkonom. 

 
Výkonný a dynamický

Obe verzie modelu Grandland Plug-in Hybrid, s pohonom predných kolies (FWD) aj všetkých kolies (AWD), sú vybavené osemstupňovým elektrifikovaným prevodovým systémom a elektronickou automatickou prevodovkou spojenou s dynamickými radiacimi páčkami, ktoré zaisťujú športovejší zážitok z jazdy a okamžitú odozvu škrtiacej klapky. Výkon bez kontroly nemá zmysel, a preto Grandland Plug-in Hybrid disponuje stále dostupnou technológiou e-AWD1 prostredníctvom elektricky poháňanej zadnej nápravy, ktorá zabezpečuje najlepšiu možnú trakciu za každých podmienok.

 

1Dostupnosť závisí od ponuky.

 
Sloboda kontroly

Vďaka štyrom režimom jazdy sa váš Grandland Plug-in Hybrid dokáže prispôsobiť tomu, ako obvykle radi jazdíte, stačí jediné stlačenie tlačidla. Poskytuje všetky výhody SUV v spojení s výhodami elektrického vozidla. 

 

  • Režim „Hybrid“ ponúka to najlepšie z oboch svetov z hľadiska riadenej spotreby paliva a výkonu na ceste.
  • Režim „AWD“ (ak je súčasťou špecifikácie) aktivuje motor aj elektromotor, a poskytuje tak lepšiu priľnavosť na nerovnom povrchu.
  • Režim „Sport“ využíva kombinovaný výkon motora a elektromotora v záujme dynamickejšej jazdy.
  • Režim „Electric“ aktivuje len elektromotor, ktorý ponúka nulové emisie CO2 a úplne tichý chod.
 
Rekuperačné brzdenie

Model Grandland Plug-in Hybrid pomocou nášho špičkového vysokovýkonného brzdového systému i-Booster* rekuperuje energiu použitú pri jazde a brzdení a premieňa ju na dodatočný elektrický dojazd.

 

Systém i-Booster má dva režimy rekuperácie:

  • Režim D sa aktivuje vo chvíli, keď vodič zloží nohu z plynového pedála, a zaisťuje miernu rekuperáciu.
  • Režim B zvyšuje rekuperáciu pri brzdení aj bežnom spomaľovaní.

 

Keď je akumulátor plne nabitý alebo sa zistí potreba prudšieho spomalenia, Grandland Plug-in Hybrid automaticky prejde z používania bŕzd systému i-Booster na štandardné brzdy.

 

*Maximálne 10% celkovej kapacity v prípade hybridného modelu.

 
Sledovanie údajov o vozidle
Nový Grandland Plug-in Hybrid vylepšuje systém sledovania údajov o vozidle, ktoré sa odosielajú vodičovi v elegantne jednoduchej a digitálne detoxikovanej podobe prostredníctvom združeného displeja Pure Panel. Ponúka intuitívny prehľad o spotrebe energie, aby ste boli stále informovaní a mali veci pod kontrolou, a mohli tak poľahky dosiahnuť úroveň maximálneho dojazdu i účinnosti.