Inovácie
Pixelové svetlomety Intelli-Lux LED®

Predstavujeme revolučné pixelové svetlomety Intelli-Lux LED®1 – ďalší krok v technológii svetlometov. Tento systém je najlepší vo svojej triede a zlepšuje viditeľnosť pri jazde v noci pomocou permanentných diaľkových svetiel bez oslnenia, vďaka ktorým nedochádza k oslneniu vodičov v protiidúcich vozidlách. Každý svetlomet sa skladá z 84 segmentov, ktoré sa prispôsobujú dopravným podmienkam automatickým vypínaním jednotlivých svetelných jednotiek. 

 

1 Dostupnosť závisí od ponuky.

 
Nočné videnie

Úžasný systém nočného videnia1 od spoločnosti Opel vás vyvedie z temnoty. Infračervená kamera na prednej časti „vníma“ ľudí a zvieratá už vo vzdialenosti 100 m pred vozidlom na základe rozdielu ich teploty voči teplote okolia, ako aj smer, ktorým sa pohybujú. Príslušné informácie sa následne zobrazia na informačnom displeji na bloku prístrojov. Ešte viac bezpečnosti prináša systém nočného videnia vďaka spolupráci so systémom automatického núdzového brzdenia, čo vozidlu v prípade hroziacej zrážky umožňuje samostatne zastaviť.

 

1 Dostupnosť závisí od ponuky. Asistenčné systémy vodiča od spoločnosti Opel slúžia na podporu vodiča v rámci príslušných obmedzení jednotlivých systémov. Za riadenie vozidla je stále zodpovedný vodič.

 
Automatické núdzové brzdenie

Systém1 akusticky upozorní vodiča na nebezpečné situácie na ceste pred ním. Ak sa do jeho bezprostrednej blízkosti dostane chodec alebo iné vozidlo, spomalí alebo vozidlo úplne zastaví.  

 

1 Automatické núdzové brzdenie s detekciou chodcov pracuje automaticky pri rýchlosti nad 5 km/h a pod 140 km/h. Pri rýchlosti od 5 do 30 km/h je metrika spomalenia na zníženie nárazovej rýchlosti kolízie 0,9 g. Pri rýchlosti od 30 do 140 km/h systém zníži rýchlosť najviac o 50 km/h. Nad touto hranicou musí brzdiť vodič, ak chce znížiť rýchlosť ešte viac. Rozsah prevádzkovej rýchlosti systému automatického núdzového brzdenia s detekciou chodcov závisí od zaregistrovanej prekážky (pohyblivá prekážka: od 5 do 140 km/h, pevná prekážka: od 5 do 80 km/h, chodec: od 5 do 60 km/h). Asistenčné systémy vodiča od spoločnosti Opel slúžia na podporu vodiča v rámci príslušných obmedzení jednotlivých systémov. Za riadenie vozidla je stále zodpovedný vodič.

 
Pokročilý parkovací asistent 1

Grandland Plug-in Hybrid za vás nájde parkovacie miesto a navedie vás doň. Vám stačí len zrýchľovať a brzdiť. To je ale šikovné! 

 

1 Dostupnosť závisí od ponuky. Asistenčné systémy vodiča od spoločnosti Opel slúžia na podporu vodiča v rámci príslušných obmedzení jednotlivých systémov.

 

Za riadenie vozidla je stále zodpovedný vodič.

 
Predná a zadná kamera 

Vďaka dokonalému prehľadu dokážete s istotou manévrovať aj na tých najstiesnenejších miestach. Pokročilá predná a zadná kamera1 modelu Opel Grandland Plug-in Hybrid rozpoznáva predmety, ktoré vám stoja v ceste, a pohodlne a prehľadne ich zobrazuje na obrazovke. Parkovanie a cúvanie je tak úplná hračka.

 

1 Dostupnosť závisí od ponuky.

 
Udržiavanie v jazdnom pruhu a varovanie pred opustením pruhu

Užite si vyššiu úroveň bezpečnosti a pozornosti počas jazdy. Asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu (LKA)1,2 aktívne reaguje na nebezpečenstvo jemným zatočením2 vozidla späť medzi čiary. Systém varovania pred opustením jazdného pruhu (LDP)3 zasa varuje pred neúmyselným vybočením z vyznačeného pruhu. 

 

1 Voliteľná výbava.

2 Počas použitia systémov musíte mať ruky stále na volante.

3 Asistenčné systémy vodiča od spoločnosti Opel slúžia na podporu vodiča v rámci príslušných obmedzení jednotlivých systémov. Za riadenie vozidla je stále zodpovedný vodič.

 
Integrovaný asistent pre jazdu na diaľnici
Integrovaný asistent pre jazdu na diaľnici1 predstavuje inovatívnu synergiu systémov modelu Grandland Plug-in Hybrid, ktorá zahŕňa pokročilý tempomat s funkciou automatického zastavovania a rozbiehania a asistenta vyrovnávania vozidla v jazdnom pruhu. Pracuje ako poloautomatický systém, ktorý vám pomôže napojiť sa na diaľnicu, sledovať konkrétny jazdný pruh alebo vozidlo pred sebou. Aktivuje sa stlačením tlačidla. Kontrolu do vlastných rúk môžete od systému prevziať kedykoľvek jednoduchým pohybom volantu. 
Osemstupňová automatická prevodovka

Vyberte si zo štyroch režimov jazdy – elektrický, hybridný, športový a s pohonom štyroch kolies (4WD)1. Režim hybridnej jazdy automaticky zvolí najefektívnejšiu možnosť a pri nízkych rýchlostiach šikovne prepne na režim elektrickej jazdy, aby sa znížili emisie na nulu. Automatická prevodovka s elektrickou radiacou pákou ponúka tieto režimy jazdy:

 

  • parkovanie
  • neutrál
  • jazda vpred
  • spätný chod
  • zvýšené rekuperačné brzdenie
 
1 Režim pohonu štyroch kolies iba na modeli Hybrid4.