ZÁJDITE ĎALEJ.

Spoznajte hlavné faktory, ktoré ovplyvňujú dojazd, a zistite ako na ne správne reagovať, aby ste zo svojho vozidla Grandland Plug-in Hybrid vyťažili maximum. 

RÝCHLOSŤ
Na dojazd má najväčší vplyv rýchlosť. Pri nízkej rýchlosti používajte podľa možnosti elektrický režim. Ak chcete optimalizovať spotrebu paliva v hybridnom režime, nabíjajte akumulátor a využívajte výhody elektrickej energie (viac ako 35 % pri bežných podmienkach jazdy na ceste). 
ŠTÝL JAZDY
Zakaždým, keď zrýchlite, strácate energiu. A vždy, keď prudko zabrzdíte, musíte opäť zrýchliť. Plynulým zrýchľovaním a rekuperačným brzdením modelu Grandland Plug-in Hybrid môžete ušetriť až 15 % jeho elektrického dojazdu. 
TEPELNÝ KOMFORT A VYHRIEVANIE
Rozdiel v dojazde v dôsledku vyhrievania/chladenia sa môže v jednotlivých ročných obdobiach líšiť až o 35 %, pretože energia sa čerpá priamo z akumulátora. Tepelné kondicionovanie vozidla Grandland Plug-in Hybrid počas nabíjania je skvelý spôsob, ako zachovať jeho elektrický dojazd a cestovať pohodlne. 

TIP: Za každých okolností nabíjajte akumulátor čo najčastejšie, aby ste čo najlepšie využili svoj Grandland Plug-in Hybrid v elektrickom režime a neprodukovali emisie.

Ak zohľadníte faktory, ktoré majú vplyv na dojazd vášho vozidla (napr. rýchlosť, štýl jazdy, tepelný komfort), zobrazený dojazd sa upraví podľa vášho nového správania za volantom.