Skip To Content
Funkcie

Je tu nový Crossland

Skvelý vzhľad je len bonus

Dizajn

Exteriér
Nový Crossland vyniká svojím čistým progresívnym dizajnom. Tento model vyrobený v Nemecku napĺňa požiadavky vašich bežných rušných dní, no zvládne aj vaše ďalšie dobrodružstvo. 
Interiér

Atraktívny dizajn pokračuje aj vnútri priestrannej, praktickej kabíny. Vychutnajte si špičkové pohodlie na sedadlách čalúnených materiálom Alcantara1, intuitívne ovládanie a zvýšenú polohu sedadiel typickú pre SUV.

 

1 Voliteľná výbava.

 
Dizajn zadnej časti
Dizajn svetiel v tvare krídla charakteristický pre značku Opel využívajú aj zatmavené LED koncové svetlá, ktoré vozidlu dodávajú štýl a zlepšujú viditeľnosť. Lesklé čierne detaily na dverách batožinového priestoru a vynovený znak opticky znižujú nový model Crossland, čo zdôrazňuje jeho široký a mohutný postoj.   
Disky kolies
Nový vzhľad modelu Crossland sa dokonale hodí na každodenné dobrodružstvá – a bude to ešte lepšie, ak si ho upravíte podľa seba. Vďaka širokému výberu špeciálne navrhnutých diskov kolies má pre vás Crossland to správne riešenie bez ohľadu na to, aký štýl preferujete, od jemnej elegancie až po nápadný provokatívny vzhľad. 
Panoramatická a dvojfarebná strecha

Vizuálne vzrušujúci profil modelu Crossland ešte vylepšuje plávajúca strecha dostupná v čiernej farbe Diamond alebo bielej Jade. Ak si želáte dokonalý slnkom zaliaty zážitok z jazdy, môžete si vybrať panoramatické strešné okno1.

 

1 Voliteľná výbava, závisí od farby karosérie a stupňa výbavy.

 

Bezpečnosť a inovácie

LED svetlomety so systémom afl
Majte cestu plne pod kontrolou a jazdite bezpečne. Crossland ponúka citlivé LED svetlomety so systémom AFL, ktoré poskytujú oveľa lepšiu viditeľnosť za každých podmienok. Dokonca automaticky prepínajú diaľkové svetlá na stretávacie, aby ste neoslňovali ostatných vodičov, a počas zatáčania rozširujú dosah svetla kvôli lepšiemu osvetleniu zákruty. Aby ste v modeli Crossland ešte lepšie videli a boli viac videní. 
180-stupňová panoramatická zadná kamera
Výhodou panoramatickej zadnej kamery v modeli Crossland nie je len to, že už sa na sedadle nebudete musieť otáčať dozadu. Táto inteligentná 180-stupňová kamera poskytuje mimoriadne široké zobrazenie vo vysokom rozlíšení rovno na palubnej doske, kde si v pohodlí môžete prezrieť slepé uhly, skontrolovať prekážky a vyhnúť sa nebezpečenstvu pri cúvaní do premávky.  
Automatické núdzové brzdenie
S technológiami od spoločnosti Opel si môžete byť istí, že ste pripravení na všetko, čo cesta prinesie, vďaka čomu bude bezpečnejšia pre vás aj ostatných. Systém automatického núdzového brzdenia1 neustále zaznamenáva chodcov a iné vozidlá, ktoré mohli uniknúť vašej pozornosti. Poskytuje upozornenia a ak nezareagujete, automaticky zabrzdí, aby sa znížilo riziko zrážky alebo jej závažnosť.  
1 Voliteľná výbava. Funguje automaticky pri rýchlosti vyššej ako 5 km/h a nižšej ako 85 km/h. Pri rýchlosti od 5 do 30 km/h je spomalenie s cieľom znížiť rýchlosť pri náraze vyjadrené metrickou hodnotou 0,9 g. Pri rýchlosti od 30 do 85 km/h dokáže systém spomaliť vozidlo maximálne o 22 km/h. Pokiaľ ide vozidlo rýchlejšie, musí vodič brzdiť, ak chce viac spomaliť. Rozmedzie rýchlostí, pri ktorých funguje systém automatického núdzového brzdenia s rozpoznávaním chodcov, závisí aj od druhu prekážky (pohyblivá prekážka: od 5 do 85 km/h; pevná prekážka: od 5 do 80 km/h; chodec: od 5 do 60 km/h). Asistenčné systémy Opel podporujú vodiča v rámci svojich možností a limitov.
Projekčný displej
Projekčný displej premieta dôležité informácie, ako napríklad rýchlosť, palubné výstrahy a dopravné značky, priamo do zorného poľa vodiča – aby ho čo najmenej rozptyľovali a mohol sa sústrediť na cestu pre vozidlom.  
Intelli-Grip
Výkon bez kontroly je nanič. Systém Intelli-Grip dokáže silu dynamickej pohonnej jednotky modelu Crossland nasmerovať presne tam, kde je potrebná, aby vozidlo dosahovalo skvelý záber kolies bez prešmykovania. Tento inteligentný systém zaručuje optimálnu trakciu a stabilitu na všetkých povrchoch, pričom automaticky upravuje rozdelenie krútiaceho momentu medzi jednotlivé kolesá a mení nastavenia elektronického stabilizačného programu (ESP). Pomocou jednoduchého otočného ovládača na stredovej konzole môžu vodiči systém Intelli-Grip nastaviť pre jazdu po blate, snehu alebo piesku – alebo zachovať režim bežnej jazdy Normal. Vtedy systém Intelli-Grip monitoruje situáciu, kým vy si užívate bezpečnejšiu a uvoľnenejšiu jazdu v meste či na diaľnici.  
Automatický parkovací asistent
Uľahčite si parkovanie modelu Crossland prostredníctvom asistenčných systémov vodiča, ktoré vás navedú aj na to najtesnejšie miesto. Automatický parkovací asistent za pomoci senzorov preskúma priestor a autonómnym riadením navedie vozidlo na príslušné parkovacie miesto. Vodič má na starosti len obsluhu plynového a brzdového pedála a radenie. Následne systém zvládne aj výjazd späť na cestu.  

Prémiový komfort

Všestrannosť
V modeli Crossland nájdete toľko priestoru, koľko potrebujete. Kabínu môžete nekonečnými spôsobmi prispôsobovať svojmu životnému štýlu. Ponúka mimoriadnu úroveň všestrannosti a úložný priestor typický pre SUV – vďaka čomu zvládnete všetky nástrahy bežných dní. Crossland poskytuje jeden z najväčších a najflexibilnejších batožinových priestorov v tejto triede vozidiel – so základným objemom 410 litrov, ktorý možno rozšíriť až na 1255 litrov.  
Posuvné zadné sedadlá
Ak máte opäť raz jeden z tých náročnejších dní, Crossland vám dokáže ponúknuť ešte viac priestoru. Zadné sedadlá sa dajú posunúť a sklopiť v pomere 40 ku 60. Okrem toho môžete sklopiť stredné sedadlo slúžiace aj ako lakťová opierka a prevážať dlhšie predmety. Upraviť si viete aj výšku podlahy v batožinovom priestore. 
Ergonomicky certifikované sedadlá AGR
Ergonomické aktívne sedadlá modelu Crossland nesú pečať kvality AGR (Kampaň za zdravší chrbát1). Tieto sedadlá ponúkajú 16 možností nastavenia, napríklad posúvateľné opierky hlavy, elektronicky nastaviteľnú bedrovú opierku a výsuvnú oporu stehien, a podporujú zdravú polohu tela, či už šoférujete alebo sa veziete.  
1 Kampaň za zdravší chrbát (AGR) je nezávislé nemecké združenie, ktoré podporujú lekári a terapeuti. Združenie AGR už od roku 1995 vykonáva rozsiahly výskum v oblasti prevencie zranení chrbta a zaoberá sa rozšíreným problémom bolestí chrbta. Štítok AGR potvrdzuje, že ergonomicky certifikované sedadlá AGR v modeli Crossland spĺňajú aj tie najprísnejšie nemecké normy, takže si môžete byť istí, že chrbty vodiča aj cestujúcich sú v dobrých rukách.
Vyhrievané prvky
Počas chladných dní môžete na predných sedadlách modelu Crossland nastaviť tri rôzne úrovne vyhrievania. Vodič si navyše môže užívať komfort a výhody elektricky vyhrievaného volantu a tiež vyhrievaného čelného skla. 

Konektivita

Informačno-zábavné systémy
Užívajte si pripojenie, kontrolu a zábavu, všade kam vyrazíte. Zážitok z jazdy vodičovi aj ostatným cestujúcim obohatí zvuk zo systému Radio 4.0 Intelli-Link i možnosť pripojenia zariadení cez Bluetooth®, Apple CarPlayalebo Android Auto. Vďaka tomu môžete telefonovať, posielať správy a prehrávať hudbu s rukami bezpečne na volante, a súčasne bez problémov sledovať cestu. 
Navigácia
Či už jazdíte po trase, ktorú ste prešli stokrát, alebo sa vyberiete preskúmať nové oblasti, systém Navi 5.0 Intelli-Link modelu Crossland vás pomocou jednoduchej a intuitívnej podrobnej navigácie dostane ľahko a bezpečne do cieľa. 
Bezdrôtové nabíjanie
So zabudovanou bezdrôtovou nabíjačkou1 modelu Crossland získate výhody používania mobilných zariadení bez zvyčajnej spleti káblov.  
1 Voliteľná výbava. Môže sa vyžadovať príslušenstvo pre smartfón. Indukčné nabíjanie sa týka len smartfónov kompatibilných s technológiou PMA alebo Qi. Informácie o kompatibilite vám poskytne predajca Opel.
Služby OpelConnect1
Rad inteligentných služieb sa na cestách stará o vašu bezpečnosť a pripojenie.  
  • Pokojná myseľ: tiesňové volanie, volanie v prípade poruchy a informácie o stave vozidla.
  • Praktické pohodlie: funkcie diaľkového ovládania zámkov dverí, klaksónu a svetiel.
  • Inteligentná jazda: Vychutnajte si uvoľnenú jazdu vďaka Správe cesty a jazdy.

 

Dostupnosť služieb OpelConnect sa v jednotlivých krajinách a vozidlách líši. Služby môžu vyžadovať predplatné/poplatok a závisia od pokrytia a dostupnosti mobilných sietí.

Jazdná dynamika

Motory
Tak ako Crossland svojím novým vzhľadom búra zaužívané predstavy, že SUV nemôže byť pekné a štýlové, úsporné motory od spoločnosti Opel nanovo definujú dynamické jazdné vlastnosti vozidiel SUV. 
1,2-litrový atmosférický zážihový motor dosahuje citlivý výkon 61 kW (83 k), zatiaľ čo 1,2-litrový preplňovaný zážihový agregát s priamym vstrekovaním ponúka buď 81 kW (110 k), alebo 96 kW (130 k). Mimoriadne účinný 1,5-litrový vznetový motor zasa poskytuje buď 81 kW (110 k), alebo 88 kW (120 k). Bez ohľadu na to, ktorá z pohonných jednotiek najviac vyhovuje vašim každodenným potrebám, môžete sa tešiť na vzrušujúci výkon a dokonalú kontrolu v každej zákrute.  
Prevodovky
Crossland jazdí hladko v zákrutách, ponúka uhladený štýl a rovnako hladké radenie aj pri tých najdynamickejších manévroch, či už s 5-/6-stupňovou manuálnou prevodovkou alebo 6-stupňovou automatickou prevodovkou Quickshift.  
Emisie
Model Crossland vždy stál v čele snáh automobilky Opel pri plnení a prekonávaní všetkých budúcich európskych emisných noriem. Pokročilé pohonné jednotky, technológie na znižovanie emisií a funkcie na zvyšovanie účinnosti, ako napríklad motory so systémom Štart/Stop, spoločne prispievajú k nižšej spotrebe paliva. 

K novému Crosslandu - balík family pack!

Skladací stolík pre 2. rad sedadiel
Gumenný kryt batožinového priestoru
Priečny základný strešný nosič
Prvých 100 balíkov family pack - teraz so zľavou 36 %, iba za 349 eur! 

Príslušenstvo Opel+

Spĺňa vaše individuálne potreby

Prejavte sa pomocou originálneho príslušenstva Opel+ a využite svoje vozidlo Crossland na maximum. Navrhnuté a vyskúšané pre váš Opel.

 

Obrázok sa môže líšiť od predávaného produktu.