Bezpečnosť a inovácie
LED svetlomety so systémom afl
Majte cestu plne pod kontrolou a jazdite bezpečne. LED svetlomety s prisvecovaním do zákrut pri odbočovaní a automatickými diaľkovými svetlometmi poskytujú oveľa lepšiu viditeľnosť za každých podmienok. Systém automatických diaľkových svetlometov automaticky prepínajú diaľkové svetlá na stretávacie, aby ste neoslňovali ostatných vodičov. Aby ste v modeli Crossland ešte lepšie videli a boli viac videní. 
180-stupňová panoramatická zadná kamera
Výhodou panoramatickej zadnej kamery v modeli Crossland nie je len to, že už sa na sedadle nebudete musieť otáčať dozadu. Táto inteligentná 180-stupňová kamera poskytuje mimoriadne široké zobrazenie vo vysokom rozlíšení rovno na palubnej doske, kde si v pohodlí môžete prezrieť slepé uhly, skontrolovať prekážky a vyhnúť sa nebezpečenstvu pri cúvaní do premávky.  
Automatické núdzové brzdenie
S technológiami od spoločnosti Opel si môžete byť istí, že ste pripravení na všetko, čo cesta prinesie, vďaka čomu bude bezpečnejšia pre vás aj ostatných. Systém automatického núdzového brzdenianeustále zaznamenáva chodcov a iné vozidlá, ktoré mohli uniknúť vašej pozornosti. Poskytuje upozornenia a ak nezareagujete, automaticky zabrzdí, aby sa znížilo riziko zrážky alebo jej závažnosť.  
1 Voliteľná výbava. Funguje automaticky pri rýchlosti vyššej ako 5 km/h a nižšej ako 85 km/h. Pri rýchlosti od 5 do 30 km/h je spomalenie s cieľom znížiť rýchlosť pri náraze vyjadrené metrickou hodnotou 0,9 g. Pri rýchlosti od 30 do 85 km/h dokáže systém spomaliť vozidlo maximálne o 22 km/h. Pokiaľ ide vozidlo rýchlejšie, musí vodič brzdiť, ak chce viac spomaliť. Rozmedzie rýchlostí, pri ktorých funguje systém automatického núdzového brzdenia s rozpoznávaním chodcov, závisí aj od druhu prekážky (pohyblivá prekážka: od 5 do 85 km/h; pevná prekážka: od 5 do 80 km/h; chodec: od 5 do 60 km/h). Asistenčné systémy Opel podporujú vodiča v rámci svojich možností a limitov.
Projekčný displej
Projekčný displej premieta dôležité informácie, ako napríklad rýchlosť, palubné výstrahy a dopravné značky, priamo do zorného poľa vodiča – aby ho čo najmenej rozptyľovali a mohol sa sústrediť na cestu pre vozidlom.  
Intelli-Grip
Výkon bez kontroly je nanič. Systém Intelli-Grip dokáže silu dynamickej pohonnej jednotky modelu Crossland nasmerovať presne tam, kde je potrebná, aby vozidlo dosahovalo skvelý záber kolies bez prešmykovania. Tento inteligentný systém zaručuje optimálnu trakciu a stabilitu na všetkých povrchoch, pričom automaticky upravuje rozdelenie krútiaceho momentu medzi jednotlivé kolesá a mení nastavenia elektronického stabilizačného programu (ESP). Pomocou jednoduchého otočného ovládača na stredovej konzole môžu vodiči systém Intelli-Grip nastaviť pre jazdu po blate, snehu alebo piesku – alebo zachovať režim bežnej jazdy Normal. Vtedy systém Intelli-Grip monitoruje situáciu, kým vy si užívate bezpečnejšiu a uvoľnenejšiu jazdu v meste či na diaľnici.  
Automatický parkovací asistent
Uľahčite si parkovanie modelu Crossland prostredníctvom asistenčných systémov vodiča, ktoré vás navedú aj na to najtesnejšie miesto. Automatický parkovací asistent za pomoci senzorov preskúma priestor a autonómnym riadením navedie vozidlo na príslušné parkovacie miesto. Vodič má na starosti len obsluhu plynového a brzdového pedála a radenie. Následne systém zvládne aj výjazd späť na cestu.